گیلانیان
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ Monday, 22 July , 2019
خرداد ۲۱, ۱۳۹۷ کد خبر : 67389 خبر ها

لایحه ‌FATF کاملاً استعماری و مغایر با اصول قانون اساسی است

لایحه ‌FATF کاملاً استعماری و مغایر با اصول قانون اساسی است

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها در صدد تخریب قدرت دفاعی کشور و ‌تروریست خواندن برخی چهره‌ها و نهادهای انقلابی هستند، گفت: لایحه ‌FATF لایحه‌ای کاملاً استعماری است.

جبار کوچکی‌نژاد اظهار داشت:‌ لایحه FATF‌ لایحه‌ای کاملاً استعماری است‌ زیرا آمریکایی‌ها با طرح موضوعاتی این‌چنینی و به بهانه مبارزه با تروریسم بین‌الملل درصدد ضربه زدن به جریان‌های مقاومت منطقه و برخی نهادهای انقلابی هستند.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان وارد کردن ضربه به نهادهایی نظیر سپاه قدس و نهضت‌های آزادی‌بخش را از اهداف آمریکایی‌ها خواند و تصریح کرد: به اعتقاد بنده ما با امضاء قانون‌ FATF در حقیقت دست و پای نظام را در جهت منافع آمریکایی‌ها می‌بندیم.

نماینده مردم رشت در مجلس قرائت یک‌سویه غرب از مفهوم تروریسم را از مشکلات اساسی این قانون اعلام کرد و بیان داشت:‌ در صورت تصویب FATF عملاً نیروهای انقلابی داخلی تضعیف خواهند شد.

کوچکی‌نژاد با تأکید ویژه بر مقاومت در برابر خواسته‌های نامشروع غرب به سردمداری آمریکایی‌ها تصریح کرد: طبق ‌حافظه تاریخی کوتاه آمدن در برابر خواسته‌های آمریکایی‌ها نه‌تنها هیچ سودی برای نظام در بر نداشته بلکه ولع طرف مقابل را جهت اعمال فشارها بیشتر کرده است.

وی به تصمیم مجلس در مورد تعویق دوماهه پیوستن و امضاء قانون FATF اشاره کرد و ابراز داشت:‌ تنها راه نجات کشور مسیر مقاومت در مقابل دشمنان نظام است زیرا در غیر این صورت تصویب قوانینی دیگر نظیر سند ۲۰۳۰ و بسیاری موارد مشابه دیگر بر ما تحمیل خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس وضعیت آینده بررسی قانون FATF در مجلس را برشمرد و اظهار داشت:‌ تبصره چهارم این قانون مبنی بر قرائت غربی از مفهوم تروریسم نقطه حساس و خطرناک FATF محسوب می‌شود یعنی کشور امضاءکننده زیر یک چتر استعماری غرب قرار می‌گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان نظام جمهوری اسلامی را زخم خورده تاریخی از تروریسم عنوان کرد و بیان داشت:‌ اقدام مالی علیه گروه‌های تروریستی و فشار بر آنان از اهداف همه کشورها محسوب می‌شود اما نگاه سلیقه‌ای برخی قدرت‌ها در این جریان نگران‌کننده است.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه مقاومت کشورمان همیشه دشمنان نظام را به عقب رانده است ابراز داشت:‌ نمایندگان مجلس نیز در همین راستا با وجود تعیین ضرب‌العجل اروپایی‌ها و آمریکا موضوع بررسی این قانون را در مجلس به مدت دو ماه به تعویق انداخته‌اند.

کوچکی‌نژاد به عکس‌العمل اروپایی‌ها در زمینه برجام و قبول شروط ایران از سوی آنان اشاره کرد و افزود:‌ اگر آن‌ها در بحث برجام با شروط مقام معظم رهبری در حیطه مسائل بانکی،‌ بیمه‌ای،‌ کشتیرانی و مسائل مربوط به فروش نفت موافقت کردند ما نیز بررسی FATF را در دستور کار قرار می‌دهیم.

وی احتمال موافقت‌کردن اروپایی‌ها و دادن تضمین‌های لازم در مورد برجام را ضعیف دانست و تصریح کرد:‌ به اعتقاد بنده امضای توافقنامه برجام نه تنها هیچ سودی را عاید کشورمان نکرد بلکه راه ورود و طرح مسائلی نظیر پیوستن به قانون FATF را به خوبی برای آمریکایی‌ها فراهم کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار دادن تمام اطلاعات مالی کشور در اختیار دشمن را یکی از اهداف FATF اعلام کرد و گفت:‌ در صورت امضاء این قانون ما موظف هستیم تمام اطلاعات و آمارهای محرمانه را در مورد مسائل دفاعی و توان موشکی خود در اختیار بیگانگان قرار دهیم.

‌نماینده مردم رشت در مجلس امضاء FATF را مغایر با اصول قانون اساسی کشور ارزیابی کرد و بیان داشت: ‌اصول ۱۵۳،‌ ۱۵۴ و ۱۵۵ قانون اساسی بر لزوم حمایت از نهضت‌های آزادی‌بخش و مستضعفانی که زیر سلطه و ظلم بیگانگان است تأکید دارد اما FATF ناقض تمام این اصول است.

کوچکی‌نژاد ضمن تأکید بر این مسئله که مذاکره در مورد توان نظامی و دفاعی کشور به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست تصریح کرد:‌ در حال حاضر زیر سایه مقام معظم رهبری آنچه که باعث اقتدار نظام جمهوری اسلامی در دنیا شده،‌ مقاومت مردم و توان دفاعی کشور در مقابل دشمنان است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خسارت باران به ۲۳ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان :

خسارت باران به ۲۳ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

شرکت آب و فاضلاب روستایی به انتظارات مردم گیلان پاسخ نداد

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و کیاشهر :

شرکت آب و فاضلاب روستایی به انتظارات مردم گیلان پاسخ نداد

شیوع بیماری ورس در ۱۰ درصد از شالیزارهای استان گیلان

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان :

شیوع بیماری ورس در ۱۰ درصد از شالیزارهای استان گیلان

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz