گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
فوریه 7, 2014 کد خبر : 24530 دسته‌بندی نشده

لبخند به خارجی و اخم به داخلی ، سیاستی موفق یا شکست خورده ؟

لبخند به خارجی و اخم به داخلی ، سیاستی موفق یا شکست خورده ؟

اختصاصی گیلانیان : دولت یازدهم در عرصه دیپلماسی خارجی و داخلی، با چالش های فراوانی روبرو است که گذر از آن ها، نیازمند تدبیر حکیمانه ی مسئولین ارشد کشور، امید به عنایات الهی، حمایت پیوسته رهبر معظم انقلاب اسلامی و پشتیبانی بی دریغ ملت شریف و بزرگوار ایران است.

چالش های داخلی

برخی از چالش های داخلی دولت تدبیر و امید، عبارتند از : کاهش تورم. پایان دادن به گرانی افسار گسیخته. افزایش قدرت خرید مردم. به پایان رساندن پروژه های ناتمام دولت های پیشین. تداوم بخشیدن به پیشرفت های علمی در زمینه های هوا و فضا، نانو تکنولوژی، انرژی هسته ای، موشک های بالستیک و تسلیحات دفاعی راهبردی جدید. و نیز قول های داده شده به مردم از سوی جناب حجت الإسلام دکتر روحانی و تیم ایشان، طی مناظرات تلویزیونی مختلف، هنگام برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، که بارها روی آن ها مانور داده شد.

چالش های خارجی

بعضی از چالش های خارجی عبارتند از : حل مسئله تحریم های همه جانبه ی تحمیل شده از سوی آمریکا و اروپا. تأمین امنیت کشور در میان ممالک پیرامونی که همه شان به شکل های گوناگون دچار مشکلات مخصوص به خود می باشند. مبارزه با القاعده و گروه های تکفیری و سلفی و ممانعت از ورود و فعالیت آن ها به استان های مرزی. دفاع از محور مقاومت به ویژه نظام سیاسی کشور سوریه. بازپس گیری مطالبات و سرمایه های بلوکه شده توسط قدرت های خارجی. ارتقای جایگاه ایران در سیاست بین الملل و رساندن آن به عزت و

عظمت مورد نظر ولایت و رهبری.

شرط کسب موفقیت

شرط اصلی برای کسب موفقیت در جریان مبارزه با تعدادی از چالش های یاد شده، استفاده از کلیه توان نیروهای داخلی و تکیه به داخل است.

سنت حسنه ای که پس از انتخابات یازدهم بنیان نهاده شد این بود که سایر کاندیداها، بدون چون چرا نتیجه انتخابات را پذیرفته، و به فرد انتخاب شده از سوی ملت تبریک گفته و به دیدار رییس جمهور منتخب رفته و اعلام کردند که آماده ی هرگونه همکاری با وی می باشند.

امری که متاسفانه در دوره ی دهم، شاهد آن نبودیم و کوته نظری، حسادت، دنیازدگی، خودبزرگ بینی و خودخواهی برخی از سیاستمداران که خود را برتر از رأی مردم می دانستند، ضربات سختی را به نظام اسلامی وارد ساخت و موجب افزایش جرأت دشمنان گردید.

حادثه ای که به درستی از آن به «فتنه» تعبیر گردید. فتنه ای که تا سالیان آینده نیز جوانب مخرب و  پنهانش روشن نخواهد شد و شاید در سی، چهل سال بعد ، هنگام انتشار «اطلاعات سوخته» از سوی قدرت های غربی، نکات تازه ای برملا گردد.

موانع جدی

اینک هر چه از مدیریت دولت یازدهم می گذرد، شاهد آن هستیم که بسیاری از سخنان و وعده های دولتمردان در انتخابات، با موانع جدی روبرو است. از سوی دیگر، مقامات آمریکایی از روحیه «تحمل توهین خارجی» توسط مقامات ایرانی نهایت سوء استفاده را کرده و  بر حملات خود نسبت به نظام جمهوری اسلامی می افزایند. امری که طی سال های اخیر، کم سابقه بوده است.

لبخند به خارجی و اخم به داخلی

نکته تاسف بار این است که در پیش گرفته شدن سیاست «لبخند به خارجی و اخم به داخلی» از سوی دولت یازدهم و تحمل فوق العاده ای که در برابر سخنان تلخ ، توهین و تخریب سیاست خارجی ایران نشان داده اند ، موجب شده که تهاجم روزافزون رسانه ای دشمنان، به شکل غیرقابل تحملی بالا رود و کار را به جاهای باریک بکشاند .

در حالی که همین مسئولین محترم که خود را باتجربه نیز می نامند، بر خلاف شعارهای زیبای انتخاباتی در زمینه «انتقادپذیری»، نسبت به منتقدان داخلی، بسیار بد برخورد کرده و صفات ناپسندی مانند «کم سواد»، «حسود» و… را به آنان نسبت داده و اشتباهات خود در عملکرد چند ماهه ی گذشته را موفقیت نامیده و با حالتی طلبکارانه، انتظار حمایت اساتید دانشگاه را نیز دارند!

احتمال ورود مجدد رهبری

بر اساس شواهد موجود و رفتارهای ناهنجار دولت های مستکبر، به نظر نمی رسد که در پیش گرفتن چنین رفتار ناصوابی از سوی دولت یازدهم، بتواند عاقبت به خیر شود و به احتمال زیاد، باید منتظر ورود مجدد مقام معظم رهبری به مسائل هسته ای و سایر موارد باشیم تا بیش از این به اعتبار دولت جمهوری اسلامی لطمه وارد نشود و حداقل اعتبار منطقه ای خود را از دست ندهد.

اخبار مرتبط

نظرات

  • حاج آقای عزیز تنها به قاضی رفتن جنابعالی مشکلی را حل نمی کند ته مایه های فکری شما با توجه به احتیاطی که فرمودید به جبهه پایداری بسیار نزدیک است که تفکرات این گروه کشور را در شرایط اسفناک قرار داده است پس لطفا تحمل فرموده وبا احترام به رای مردم اجازه دهید تا دولت زخم های ایجاد شده را التیام بخشد،یکی از بزرگان علم مدیریت :جنگ افروزی بسیار آسان تر از ایجاد صلح است !!!

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی