گیلانیان
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ Saturday, 15 June , 2019
دی ۱۸, ۱۳۹۷ کد خبر : 71437 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

فرمانده سپاه قدس گیلان :

لزوم آگاهی مردم از فعالیت‌های سپاه/مقابله باجنگ نرم در اولویت است

لزوم آگاهی مردم از فعالیت‌های سپاه/مقابله باجنگ نرم در اولویت است

گیلانیان : فرمانده سپاه قدس گیلان برلزوم آگاهی مردم از تمامی فعالیت‌های سپاه تأکید کرد و گفت: مقابله با جنگ نرم دشمن باید در اولویت برنامه‌های فرماندهان نواحی سپاه قرار گیرد.

سردار محمد عبدالله‌پور ظهر دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید سپاه ناحیه صومعه‌سرا که در مصلای مسجد جعفری برگزار شد با اشاره به ۱۹ دی ماه سالروز انجام عملیات کربلای ۵، اظهارکرد: مقام معظم رهبری از عملیات کربلای ۵ به لیل القدر انقلاب اسلامی یاد می‌کند.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه شهدا ناظر بر اعمال ما هستند، گفت: شهدای به ما یادآوری می‌کنند ادامه راه انقلاب تنها با شعار و ادعای دفاع از نظام مقدس اسلامی ممکن نبوده بلکه نیازمند ایثار و شهادت است.

وی با اشاره به اینکه جوانان امروز یک لحظه از شب‌های انقلاب و دفاع مقدس را درک نکرده‌اند، گفت: متاسفانه امروز عده‌ای که نشانی از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ندارند برای جامعه خط و نشان کشیده و تعیین تکلیف می کنند.

حفظ انقلاب اسلامی تنها به واسطه تقویت مساجد امکان پذیر است

سردار عبدالله‌پور با اشاره به اینکه پول، برنامه و قدرت سپاه از وجود مردم است، افزود: متاسفانه بعد از جنگ برنامه‌ها به‌گونه ای اجرا شد که مسجد در حاشیه امور قرار گرفت. حفظ انقلاب اسلامی تنها به واسطه تقویت مساجد و حضور در آن عملی می شود.

اسلام بدون روحانیت معنا ندارد و ما نیز آن را قبول نداریم. مسجد باید در حوزه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی فعالیت کندوی در ادامه محوریت مساجد را روحانیون عنوان کرد و گفت: اسلام بدون روحانیت معنا ندارد و ما نیز آن را قبول نداریم. مسجد باید در حوزه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی فعالیت کند. در مقابل هجمه‌های فرهنگی جوانان باید به سمت مسجد سوق داده شوند. مسجد باید محور تحولات اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی جامعه باشد.

فرماندهی سپاه قدس گیلان با تأکید براینکه سپاه هیچ چیز محرمانه‌ای به جز مسائل امنیتی با مردم ندارد، تأکید کرد: مردم باید از تمام فعالیت‌های سپاه آگاه باشند.

وی با بیان اینکه عده‌ای وجود سپاه را با توجه به داشتن ارتش مقتدر لازم و ضروری نمی‌دانند که سخت در اشتباه هستند، افزود: نظام سلطه علیه انقلاب برنامه‌ریزی و توطئه‌های فراوانی انجام می دهد و افرادی که تصور می کنند رابطه ما با امریکا خوب می شود از نظر عقلی مشکل دارند. آمریکا همانند گرگ‌ درنده‌ای است اروپاییان نیز ادامه دهنده این مسیر هستند چیزی که در مسئله برجام شاهد آن بوده و هستیم. آنها مبادله پرسود با آمریکا را به ارتباط با این نمی فروشد.

سپاه بر روی مشکلات مردم حساس است

سردار عبدالله‌پور در ادامه با بیان اینکه سپاه بازوان کمکی برای نیروهای مسلح و اطلاعاتی بوده و در برابر تجازو دشمن ایستادگی می کند، گفت: رهبری معظم خط قرمز سپاه بوده و ما تنها از ایشان دستور می گیریم.

وی با اشاره به اینکه یکی از انتظارات رهبری از سپاه پاسداران عمق بخشی داخلی است، تصریح‌کرد: سپاه کمک حال همه دولت‌ها بوده و بر روی مشکلات مردم حساس است. چشم امید محرومین سپاه است.

فرماندهی سپاه قدس گیلان عمق بخشی خارجی را نیز یکی دیگر از برنامه‌های سپاه در دنیا عنوان و بیان‌کرد: سپاه با استفاده از طرح بسیج به سوریه، یمن و عراق چگونگی مقابله با استکبار جهانی و داعش و تکفیری را آموخت و این را با صدای بلند نیز اعلام می کند.

وی در ادامه همچنین با اشاره به وظیفه سنگین سپاه در جنگ نرم، تأکید کرد: یکی از وظایف و اولویت‌های فرماندهان نواحی سپاه توجه به این موضوع و برنامه‌ریزی برای آن است. باید به جوانان توجه بیشتری شود دشمن به دنبال تأثیرگذاری بر افکار جوانان است. جوانان انقلابی باید در حوزه فضای مجازی اقدامات موثری انجام دهند.

جوان‌گرایی یکی از برنامه‌های سپاه

سردار عبدالله‌پور به مراسم تودیع و معارفه فرمانده قدیم و جدید سپاه ناحیه صومعه سرا نیز اشاره و بیان‌کرد: جوان‌گرایی اولویت سپاه است. در همین راستا امروز شاهد حضور یکی فرماندهان جوان در رأس امور فرماندهی سپاه ناحیه صومعه سرا هستیم.

وی با اشاره به اینکه سرهنگ حسینی جوانی خوش‌فکر، نوآور و توانمند است، تصریح‌کرد: وی بیش از هفت بار در جبهه مقاومت و در نقش مستشار حضور داشته و در تمامی امور محوله در سپاه لیاقت و مدیریت خوب را به نمایش گذاشته است. سرهنگ عاشوری نیز دارای سابقه درخشان بوده که رضایتمندی مردم شهرستان صومعه‌سرا از ایشان دلیل بر این ادعا است.

فرمانده سپاه قدس گیلان باتأکید براینکه امروز سپاه اکثر فعالیت‌های خود همانند برگزاری مراسم تودیع و معارفه فرماندهان ناحیه و حتی پایگاه‌های مقاومت بسیج را در مسجد برگزار می‌کند، اظهارکرد: مسجدمحور بودن برنامه‌های سپاه در اولویت قرار دارد.

وی با بیان اینکه درکنار مردم بودن و جلب مشارکت‌های مردمی نیز یکی دیگر از اولویت‌های سپاه در اجرای برنامه‌ است، ادامه‌داد: سپاه در حوزه محرومیت‌زدایی نیز از ظرفیت مردمی استفاده می کند.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر و قدردانی از زحمات سرهنگ کیا عاشوری فرمانده سابق سپاه ناحیه صومعه سرا سرهنگ سید حسن حسینی به عنوان فرمانده جدید این ناحیه معرفی شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

تولید برق در گیلان بیشتر از مصرف است

مدیرعامل برق منطقه ای گیلان :

تولید برق در گیلان بیشتر از مصرف است

فرسودگی شبکه برق گیلان/ عملکردها ضعیف بوده است

نماینده آستانه اشرفیه و کیاشهر :

فرسودگی شبکه برق گیلان/ عملکردها ضعیف بوده است

عدم رعایت استانداردها به بازار صادراتی گیلان آسیب رسانده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان :

عدم رعایت استانداردها به بازار صادراتی گیلان آسیب رسانده است

خرید توافقی پیله تر ابریشم در گیلان آغاز شد

مدیر تعاون روستایی گیلان :

خرید توافقی پیله تر ابریشم در گیلان آغاز شد

برداشت عسل از ۲۹۰ هزار کندو در گیلان/۵۵۰۰ تن عسل تولید می شود

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان :

برداشت عسل از ۲۹۰ هزار کندو در گیلان/۵۵۰۰ تن عسل تولید می شود

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz