گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
نوامبر 3, 2022 کد خبر : 84027 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار در جشنواره و نمایشگاه اسوه بسیج گیلان بیان کرد؛

لزوم توجه به جهاد تبیین و مسئله دشمن شناسی در مدارس و دانشگاه‌ها

لزوم توجه به جهاد تبیین و مسئله دشمن شناسی در مدارس و دانشگاه‌ها

گیلانیان : نماینده عالی دولت در گیلان ترویج فرهنگ بسیجی در سطوح جامعه و توجه به فریضه جهاد تبیین و مسئله دشمن شناسی در مدارس و دانشگاه‌ها را مهم خواند و گفت: درخت تنومند نظام مقدس جمهوری اسلامی با حضور مردم با بصیرت و دمیدن فرهنگ بسیجی در کالبد جامعه هیچگاه آسیب نخواهد دید و به کوری دشمنان روز به روز تناورتر می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، دکتر اسدالله عباسی ظهر امروز (پنجشنبه) در جشنواره و نمایشگاه اسوه بسیج استان گیلان در کانون جوانان بسیج رشت، با بیان اینکه پایگاه‌های مقاومت بسیج و مساجد نقش مهمی در دوران دفاع مقدس داشتند، اظهار کرد: سهم کثیری از رزمندگان دوران دفاع مقدس از نوجوانان و جوانان اهل مساجد  و مانوس با معارف قرآنی بودند‌.

وی با اشاره به ظرفیت بالقوه پایگاه‌های مقاومت بسیج در سطح کشور و استان گیلان گفت: پایگاه‌ها ظرفیت بسیار خوبی در سطح استان گیلان و کشور دارند که می‌توانند محصولات تولیدی فرهنگی و اجتماعی و بصیرتی و فعالیت های کشاورزی و اقتصادی اعضای خود را به منصه ظهور بگذارند.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر لزوم توجه به ارائه تسهیلات از طریق تبصره ۱۶ به منظور عرصه محصولات تولیدی خود به بازار بیان کرد: در تبصره ۱۶ تسهیلات خوبی وجود دارد لذا مسوولان پایگاه و سرپرستان خانوارها می‌توانند محصولات تولیدی خود را در بازارچه‌های تعیین شده در گیلان عرضه کرده و به رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان کمک کنند.

دکتر عباسی با بیان اینکه اقتصاد کشاورز محور در استان گیلان در حال فعال شدن است، افزود: اقتصاد کشاورزی در این استان در حال فعال شدن است تا به صورت زنجیره‌وار، محصولات کشاورزی تولید شده در گیلان به مردم و دیگر استان‌های کشور عرضه شود.

وی از امضا تفاهم نامه با چندین شرکت دانش بنیان در حوزه آبزی‌پروری خبر داد و گفت: در حوزه آبزی‌پروری فعالیت‌هایی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان در حال انجام است به طوری که کشورهای منطقه مشتاق استفاده از دانش جوانان این استان بوده و تفاهم نامه‌ای هم در این خصوص امضا شده است.

استاندار گیلان با اشاره به وجود خلاء فرهنگی در کشور تصریح کرد: عده‌ای در کشور سنگر فرهنگی را ترک کردند لذا باید این سنگرها به مانند مساجد و حافظان قرآن در کشور زیاد شود زیرا عمل به قرآن، نماز، عبادت؛تقرب به خدا را به همراه داشته و نماز و عبادت جامعه را به سمت پیشرفت سوق می‌دهد.

دکتر عباسی با تاکید بر لزوم توجه به مسئله دشمن شناسی در آموزش و پرورش و دانشگاه‌های کشور بیان کرد: مدارس و دانشگاهیان باید درس دشمن شناسی را به دانش آموزان آموزش دهند چرا که اغتشاشات اخیر دلیلش نپرداختن به مسئله دشمن شناسی در آموزش و پرورش و دانشگاه ها در چندسال گذشته است.

وی با بیان اینکه مهندسی فرهنگی باید در کشور ایجاد شود، گفت: جوانان و نوجوانان در روز مبارزه با استکبار بصیرت خود را نشان میدهند مهندسی فرهنگی باید در کشور جدی گرفته شود تا از این طریق بتوانیم مانع جلو نفوذ فرهنگی در کشور شویم.

نماینده عالی دولت در گیلان نقش فرهنگ بسیجی در جامعه را بسیار موثر دانست و افزود: فرهنگ بسیجی باید در کالبد جامعه دمیده شود، زیرا درخت تنومند نظام مقدس جمهوری اسلامی با حضور مردم با بصیرت و بسیج آسیب نخواهد دید.

دکتر عباسی ۱۳ آبان ماه را روز مبارزه با استکبار جهانی و نشان دادن بصیرت مردم و دانش آموزان دانست و گقت: فردا دانش آموزان این مرز و بوم با حضور خود در راهپیمایی ۱۳ آبان، بصیرت و ولایتمداری خود را به استکبار جهانی نشان خواهند داد‌.

استاندار گیلان همچنین ضمن تجلیل از نفرات برگزیده جشنواره اسوه بسیج گیلان، از غرفه های  نمایشگاه دایر شده سپاه قدس گیلان با عنوان بسیج فرزند مسجد، خادم مردم نیز بازدید کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی