گیلانیان
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ Sunday, 20 October , 2019
خرداد ۲۵, ۱۳۹۸ کد خبر : 73680 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

جبار کوچکی نژاد :

لزوم جلوگیری از ویلاسازی‌های غیر مجاز در گیلان

لزوم جلوگیری از ویلاسازی‌های غیر مجاز در گیلان

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم جلوگیری از ویلاسازی‌های میلیاردی در گیلان گفت: برخی با هزینه میلیاردی از بیت‌المال برای اشخاص خاصی ویلاهای آن‌چنانی در حاشیه دریای خزر می‌سازند که به‌زودی به این مقوله رسیدگی می‌کنم.

جبار کوچکی نژاد با اشاره به انجام تحقیق و تفحص در خصوص ویلا سازی‌های میلیاردی در حاشیه دریای خزر اظهار کرد: برخی با هزینه میلیاردی از بیت‌المال برای اشخاص خاصی ویلاهای آن‌چنانی در حاشیه دریای خزر می‌سازند که به‌زودی به این مقوله رسیدگی می‌کنم همچنین شرکت‌های خصولتی نیز منشأ فساد است و باید با آن برخورد شود.

وی با بیان اینکه گیلان می‌تواند یک مرکز بزرگ تولید علم در کشور باشد، افزود: در آینده هر استانی که تولید علم داشته باشد ثروتمند است، بسیاری از مراکز تحقیقات علمی کشور را باید در استان داشته باشیم و به‌زودی یک پژوهشکده هسته‌ای کشاورزی در گیلان خواهیم داشت که موافقت اولیه آن انجام‌شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از تأسیس یک پارک علم و فناوری  توسط جهاد دانشگاهی در گیلان خبر داد و تصریح کرد: مرکز پژوهش تاس ماهیان، مرکز تحقیقات برنج در گیلان و برخی دیگر از مؤسسات گیلان مستقل کشوری شدند و ردیف بودجه گرفتند و در نظر داریم مؤسسات علمی و تحقیقاتی دیگری نیز در گیلان داشته باشیم تا در اشتغال فارغ‌التحصیلان گیلانی مؤثر باشد.

کوچکی نژاد با اشاره به تقویت برق گیلان گفت: بیش ۱۵ میلیارد تومان برای حوزه تقویت برق گیلان کمک گرفتیم و نزدیک به ۱۰۰ ترانس برای روستاها و شهرهای گیلان مجوز گرفتیم.

وی با اشاره به تصویب پروژه حمل‌ونقل ریلی برای کاهش ترافیک شهری رشت تصریح کرد: متأسفانه ضعف مدیریتی موجب شد این طرح تاکنون اجرا نشود و هفته آینده وزیر کشور باید به سؤال من در این رابطه جواب دهد، کل مجموعه مدیریتی استان گیلان نیز از استاندار گرفته تا شورای شهر مسؤول پیگیری این ماجرا هستند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل دو رودخانه گوهر رود و زرجوب رشت افزود: متأسفانه به دلیل عدم کارکرد درست آبفای رشت مشکل این دو رودخانه هنوز پابرجا است، بنده در بودجه سال ۹۸ ردیفی را باز کردم تا  مطالعات سد عزیزکیان را انجام دهیم تا زمانی که فاضلاب شهر جمع شد به این دو رودخانه آب‌رسانی شود.

کوچکی نژاد با بیان اینکه برخی از مناطق گیلان استعداد شهرستان شدن دارند، گفت: باید دولت این مناطق را شهرستان اعلام کند، انتظار داریم که تا پایان سال ۹۸ خمام و سنگر را به شهرستان تغییر دهد چراکه شهر مرزی بوده و جمعیت بالای دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان :

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان :

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz