جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ Friday, 22 June , 2018
خرداد ۱۷, ۱۳۹۶ کد خبر : 60000 خبر ها

استاندار گیلان :

لزوم شفاف سازی واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی

لزوم شفاف سازی واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی

گیلانیان : استاندار صبح امروز در جلسه‌ی ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان گفت: واگذاری پروژه ها عمرانی نیمه تمام به بخش خصوصی با شفاف سازی کامل انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای همه مومنین، با اشاره به اهمیت واگذاری پروژه‌های قابل واگذاری دستگاه‌های اجرایی به بخش خصوصی با استفاده از ظرفیت های قانونی ماده ۲۷ قانون الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت افزود : هدف از این اقدام علاوه بر جبران کمبود منابع بودجه ای برای تکمیل پروژه‌های عمرانی سالیان گذشته، اهمیت دادن به بخش خصوصی برای اجرا، نگهداری و تعمیر پروژه‌ها است.

وی با اشاره به شناسایی ۵۴ پروژه تملک دارایی های سرمایه ای، جدید، نیمه تمام، تکمیل شده و آماده بهره برداری جهت واگذاری به بخش غیر دولتی گفت: انتظار ما شناسایی و تعریف حداقل ۲۰۰ پروژه‌ در سال ۹۶ توسط دستگاه‌های اجرایی برای این امر است.

وی تاکید کرد : شفاف سازی واگذاری ها جزء وظایف اصلی دستگاه‌های اجرایی است و در کنار آن دستگاه‌های نظارتی نیز به وظایف ذاتی خود عمل خواهند کرد.

استاندار گیلان به افتتاح ۷ پروژه‌ی هتل طی هفته‌های گذشته در شهرستان آستارا اشاره و خاطر نشان کرد : این اقدام نشانگر این است که بخش خصوصی می‌تواند به نحو شایسته در پیشرفت بخش گردشگری اقدام نماید.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت : با وجود مراکز دانشگاهی و آموزشی بسیار در کشور باید آموزش بخش‌های هتلداری و گردشگری به سمت بهره‌مندی از ظرفیت بخش خصوصی هدایت شود.

استاندار گیلان بر لزوم واگذاری عرصه های منابع طبیعی درخصوص زراعت چوب تأکید و تصریح کرد :

اگر امکانات لازم درخصوص زراعت درخت برای کارخانجات سلولزی فراهم شود قطعاً روند احداث کارخانجات بزرگ MDF و HDF ادامه پیدا خواهد کرد.

وی با تبریک هفته‌‌ی محیط زیست به فعالان این عرصه گفت : آب، هوا، جنگل و مراتع برای بهره‌مندی سالم انسان‌ها از این مواهب طبیعی است که متأسفانه برخی به صورت صحیح با آنان برخورد نمی‌کنند.

دکتر نجفی خاطر نشان کرد : باید تمام تلاش ما بر حفظ محیط زیست و رعایت مسائل زیست محیطی در اجرای پروژه ها باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به احداث زمین ورزشی توسط بخش خصوصی در روستای بدون بیکار دهنه سر شیجان خمام با حمایت صندوق کارآفرینی امید اشاره و خاطر نشان کرد : پروژه‌هایی از این قبیل در فصول مختلف سال علاوه بر درآمدزایی و اشتغال برای اوقات فراغت جوانان نیز بسیار مهم است.

در این جلسه مدیران ورزش و جوانان، منابع طبیعی، آموزش و پرورش و فنی و حرفه‌ای استان به ارائه گزارش دستگاه‌های خود در بخش واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی پرداختند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش