گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
ژانویه 9, 2013 کد خبر : 16288 خبر ها

استانداری گیلان خبر داد :

مأموریت ویژه استاندار گیلان به اداره کل بازرسی استانداری

مأموریت ویژه استاندار گیلان به اداره کل بازرسی استانداری

گیلانیان : استاندارگیلان به اداره کل بازرسی استانداری مأموریت داد نحوه ی جذب برخی نیروها در دستگاههای اجرایی را بررسی کند .

مهندس کیهان هاشم نیا امروز در جمع مدیران استان با بیان اینکه در چندماه گذشته برخی از افراد بصورت قراردادی و شرکتی در دستگاههای اجرایی با استفاده از ارتباطات غیر اداری و خانوادگی جذب شدند گفت : به اداره کل بازرسی مدیریت و عملکرد حقوقی استانداری مأموریت دادم تا گزارشی از این نوع جذب نیروها در سالجاری را تهیه کند .

وی با بیان اینکه جذب نیرو بصورت فامیلی و از طریق باند بازی ظلم و گناه بزرگ در حق نیروهای تحصیلکرده و نخبگان جامعه است گفت : باید شرایط رقابت سالم برای جذب نیروها در دستگاههای اجرایی وجود داشته باشددر ماههای گذشته متأسفانه برخی افراد بصورت قراردادی و شرکتی در بعضی از دستگاههای اجرایی جذب شدند که اغلب مرتبط و از اقوام کارکنان شاغل در دستگاهها هستند .
نماینده ی عالی دولت در گیلان همچنین با اشاره به تفویض اختیار به استانداران برای تبدیل وضعیت نیروهای انسانی شاغل در دستگاههای اجرایی گفت : این تفویض اختیار به معنی جذب بی ضابطه و بدون در نظرگرفتن موارد و اختیارات تعیین شده در قانون نیست .

معاون راهبردی منابع انسانی معاونت مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور هم در این نشست گفت : مجوز استخدام نیروی انسانی در هر استان به استانداران تفویض شده است .

دکتر هاجرتحریری نیک صفت با تشریح جزئیات طرح مهر افرین گفت : در راستای اجرای این طرح که به دنبال رفع موانع استخدامی و تبدیل وضعیت نیروی انسانی شاغل در نظام اداری کشور است مجوز استخدام نیروی انسانی در هراستان به استانداران تفویض شده است .

وی گفت : رئیس جمهور برای اجرای هرچه بهتر احکام قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون پنج ساله توسعه جمهوری اسلامی ایران ، تمرکز زدایی وحل وفصل سریع برداشتن موانع تبدیل وضعیت نیروهای انسانی در استان ها این اختیارات را تفویض کرده است .

معاون راهبردی منابع انسانی معاونت مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور افزود : براساس اعلام نیازی که از سوی استانها جهت جذب نیروی انسانی انجام گرفته تعداد سهمیه هر استان مشخص شده است .

دکتر هاجر تحریری نیک صفت با بیان اینکه نهادینه سازی فرهنگ کار و تلاش ، زمینه سازی جذب نیروی متخصص در مناطق محروم چابک سازی نظام اداری ، توسعه نظام اداری الکترونیک و شفاف سازی حقوق متقابل اداری و مردم را از ویژگی های طرح مهر آفرین عنوان کرد و گفت : اجرای طرح مهر افرین بستر اجرایی شدن ۹ بند از سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در نظام اداری را فراهم می کند . منبع : استانداری گیلان.

اخبار مرتبط

نظرات

  • سلام، آقایان این کار یعنی با نان مردم بازی کردن.همان جوان به امید همان حقوق ازدواج کرده. اگر اخراج بشه چه باید بکنه.آقای استاندار انقدر مشکلات داریم که این مشکل مثل قطره در دریاست خواهشا کمی با تدبیر بیشتر عمل کنید. مشکل استان ما این نیست

  • ظاهرا هیأت تطبیق مصوبات دولت با قوانین و مقررات در تاریخ ۱۳ دیماه مصوبه مهر آفرین را مغایر با قانون اعلام کرده است.

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی