گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
فوریه 17, 2013 کد خبر : 17375 خبر ها

روابط عمومی جمعیت هلال احمر گیلان خبر داد :

مانور۱۰هزار بانوی امدادگر و داوطلب هلال احمر در گیلان

مانور۱۰هزار بانوی امدادگر و داوطلب هلال احمر در گیلان

اختصاصی گیلانیان : رئیس سازمان امدادو نجات هلال احمر کشور در مراسم مانور کشوری بانوان امدادگر ،تیم های عملیاتی ( توانا ) که در مرکز آموزشی ، تخصصی  جمعیت هلال احمر چاف لنگرود برگزار شد گفت :

برگزاری آموزش ها و مانورهای  تخصصی ویژه بانوان به منظور آمادگی بیشتر در ارائه خدمات امدادی از برنامه های سازمان امدادو نجات هلال احمر در کشور است .

دکتر محمود مظفر افزود : برگزاری چنین  مانورهایی در واقع تمرینی موثر برای آمادگی هرچه بیشتر امدادگران در حوادث و بلایا و به نمایش گذاشتن توان امدادی  و عملیاتی نیروها ست .

وی همچنین  برگزاری مانور بین المللی بانوان امدادگر را یکی از برنامه های  مهم جمعیت  هلال احمر کشور در آینده ای نزدیک عنوان کرد و بر آموزش  و پرورش  هرچه بیشتر امدادگران متخصص و کارآزموده به عنوان یاری دهنده گان صدیق هلال احمر و  سفیران نجات  تاکید نمود.

Helal1دکتر جمشید محمدی ، مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان نیز در این مراسم با اشاره به توانمندی بالقوه بانوان در بحثهای امدادی و بشردوستانه ،آموزش ها و کاربردی نمودن هر چه بیشتر آموزشها ، اجرای  چنین مانور های تخصصی را  با هدف تمرین و تکرار آموخته های امدادی به منظور بررسی دقیق نقاط قوت و ضعف ضروری دانست .

وی افزود: برگزاری مانورهای منسجم و تخصصی ویژه خواهران و برادران امدادگر  باعث ارتقاء سطح کیفی آموزش ها و توانمندسازی نیروها به منظور امدادرسانی موثر و مطلوب به مصدومان و حادثه دیده گان در هنگام حوادث خواهد شد .

در مانور کشوری  بانوان امدادگر جمعیت  هلال احمر که با شرکت  ۱۵۰ نفر از بانوان امدادگر منتخب از ۳۰ استان کشور برگزار شد ، شرکت کنندگان با اجرای عملیاتهای تخصصی امداد و نجات جاده ای ،آوار ، فضای معلق ، سیلاب و عملیات راپل و نجات مصدوم با بالگرد  ( امدادهوایی ) توان علمی و عملیاتی خود را به نمایش گذاشتند.

گفتنی است : با برنامه ریزیهای صورت گرفته کلیه فعالیتهای انجام گرفته در این مانور از طراحی تا اجرا و جابه جایی و بهره گیری از خودروهای سبک و سنگین امداد و نجات  بعهده بانوان بوده است .

Helal4در مانور کشوری تیم های عملیاتی توانا ، مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان  لنگرود در مجلس شورای اسلامی ، افشین عزیزی مدیر کل مدیریت بحران استانداری و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی