گیلانیان
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ Sunday, 19 August , 2018
فروردین ۱۰, ۱۳۹۴ کد خبر : 35739 خبر ها

رهبری ، نماینده مردم رودسر و املش

ما از حیث توسعه عقب افتادیم و معیشت مردم آسیب دیده

ما از حیث توسعه عقب افتادیم و معیشت مردم آسیب دیده

اختصاصی گیلانیان : محمد مهدی رهبری گفت : ما از حیث توسعه عقب افتادیم و معیشت مردم آسیب دیده و اگر مورد رسیدگی قرار ندهیم ممکن است آن حالت قبلی خودشان را از دست بدهند.

نماینده مردم رودسر و املش گفت : واقعیت ها نشان می دهد ما در بخش چای و برنج و سایر اقلام کشاورزی عقب افتاده ایم زیرا امروزه چون درآمد باغات نمی تواند هزینه مالک را تامین نماید این باغات بدون تغییر کاربری رها کردند .

وی افزود : وقتی از یک هکتار زمین نتواند دو میلیون تومان درآمد داشته باشد چگونه می توانیم بگوییم تغییر کاربری ندهند ؟

وی افزود : وقتی یک هکتار زمین نمی تواند زندگی بسیار نازل کشاورز را تامین کند یا باید تغییر کاربری بدهد و یا اینکه باید حکومت به معیشت کشاورزان برسد .

رهبری گفت : زمانی بود از سایر استان های کشور برای امرار معاش به گیلان می آمدند کارگری می کردند و می رفتند ولی امروز برعکس شده و گیلانی ها در سایر استان ها بدنبال کارگری هستند .

وی گفت : ما باید آبرو بگذاریم و به مسئولین بگوییم که اگر به مردم نرسند ما مردم را از دست خواهیم داد.

رهبری گفت : من کارشناس چای نیستم ولی این را می دانم اگر واردات چای را کنترل کنیم و بخشی از درآمد چای را به کشاورزی چای اختصاص بدهیم ۶۵ هزار خانوار چایکار گیلانی که ۵۰۰ ، ۶۰۰ هزار نفر اشتغال دارد زندگی شان زیر رو می شود بدون اینکه هزینه ای به دولت تحمیل شود .

وی گفت : با توجه به اینکه گردش مالی چای در سال سه هزار میلیارد تومان است تعدادی انگشت شمار از محل واردات چای فقط ۷۰۰ ، ۸۰۰ میلیارد تومان سود می برند نمی گذارند این مهم پا بگیرد.

وی ادامه داد : مطلب دیگر اینکه راه های مواصلاتی گیلان نه در شرق و نه در غرب استان به واسطه کثرت جمعیت و مهمان پذیر بودن استان که بعد از خراسان بیشترین گردشگر را دارد پاسخگو نیست و هر از گاهی حوادث دلخراشی ایجاد می کند باید راههای موازی ای برای حل مشکل استان احداث شود .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*