یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ Sunday, 24 June , 2018
شهریور ۲۵, ۱۳۹۶ کد خبر : 62238 خبر ها گفت و گو

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس:

مبالغ اندک بلاعوض و تسهیلات خسارت مردم سیل‌زده گیلان را جبران نمی‌کند

مبالغ اندک بلاعوض و تسهیلات خسارت مردم سیل‌زده گیلان را جبران نمی‌کند

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه پرداخت مبالغ اندک بلاعوض و تسهیلات نمی‌تواند خسارت های وارده به منازل مردم را جبران کند، گفت: مردم برای رسیدن به وضعیت مطلوب مشکلاتی را پیش رو دارند.

ذبیح الله نیکفر با اشاره به پروژه جمع آوری آب‌های سطحی در لاهیجان اظهار داشت: جای بسی تاسف است که جهت اجرای پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی میلیاردها تومان هزینه شده اما نتیجه نداده است. بارش اخیر باران در شهر لاهیجان آسیب فراوان به این شهر وارد کرده است.

وی با بیان اینکه هزینه‌های انجام شده در طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی بدون کارشناسی و مطالعات صورت گرفته است افزود: پیش بینی و کارشناسی‌های لازم در پروژه جمع آوری آب‌های سطحی اجرا نشده است.

نیکفر با تاکید بر اینکه منازل مردم در شهر لاهیجان در بارش باران اخیر آسیب فراوان دید گفت: محل اجرای پروژه جمع آوری آب‌های سطحی، تقاطع خیابان کاشف شرقی، خیابان قیام و تربیت معلم نیز دچار آبگرفتگی شد.

وی با اشاره به اینکه معابر داخل شهر به تعداد ۵۰ واحد مسکونی در شهر و ۷۰ منزل مسکونی در روستاهای لاهیجان دچار آسیب فراوان شد افزود: دستگاه‌هایی که وظایف آن‌ها بررسی و نظارت است با دقت بیشتری به این مهم رسیدگی کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه خودروهای گرفتار سیل دیگر قابل استفاده نیستند ابراز داشت: زندگی بسیاری از مردم در روستای سطلسر بر اثر شدت بارش باران و سیل از بین رفت.

وی با تاکید براینکه پیشروی آب در سواحل بخش رودبنه، روستاهای جیرباغ، سحرخیز، امیرآباد و حسن بکنده نیز که سیل در آن به‌شدت در جریان بود آسیب فراوان دید تصریح کرد: در شهرستان لاهیجان بسیاری از پل‌ها تخریب شد.

نیکفر با بیان اینکه اعداد و ارقام کارشناسانه خسارات بیش از این است و به‌طور قطع به‌زودی اعلام می‌شود اظهار داشت: گروه واکنش سریع هلال احمر به‌موقع به داد مردم رسیدند و کمک‌های فراوانی انجام دادند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با تاکید بر اینکه پرداخت مبالغ اندک بلاعوض و تسهیلات نمی‌تواند خسارت‌های وارده به منازل مردم را جبران کند گفت: مردم برای رسیدن به وضعیت مطلوب مشکلاتی را درپیش رو دارند./ منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش