گیلانیان
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ Sunday, 29 March , 2020
جولای 1, 2011 کد خبر : 1600 خبر ها

مبعث یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان است

مبعث یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان است

گیلانیان _ آیت الله زین العابدین قربانی امام جمعه رشت با تبریک بعثت پیامبر اعظم (ص) گفت : این عید یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان است . نماینده ولی فقیه در گیلان در خطبه های نماز جمعه ی رشت با بیان اینکه پیامبر اسلام مردم رااز ضلال مبین نجات داد گفت : به جهت اینکار عظیمی که پروردگار به دست پیامبر اسلام برای بشریت انجام داد عید مبعث از بزرگترین اعیاد اسلامی است .
آیت الله قربانی باتاکید بر اینکه کتاب خدا و دین اسلام نسخه ی شفابخش الهی برای نجات انسانها محسوب میشود گفت : خدا بر بشریت منت نهاد و پیامبری از جنس شان را برای نجات مظلومان جهان و تزکیه ی نفس انسانها برگزید تا آنان را در اوج کمال و شایستگی تربیت کند و از گمراهی نجات دهد .
وی با بیان اینکه پیروان دین مبین اسلام هم اکنون در برابر استکبار ایستاده اند، گفت : پیروان حقیقی اسلام ناب محمدی با ایستادگی برابر ظالمان جهان ظهور مهدی موعود را زمینه سازی می کنند .
امام جمعه رشت سپس با اشاره به درپیش بودن سالروز شهادت آیت ا… صدوقی چهارمین شهید محراب بدست منافقین و سقوط هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران توسط ناوگان آمریکای جنایتکار گفت : آمریکا در حالی داعیه مبارزه با تروریسم را در جهان دارد که از حامیان اصلی گروههای تروریستی است که بزرگان و فرزندان این آب و خاک را ترور کردند و خود نیز در دوازدهم تیرماه سال ۱۳۶۷  ،  ۳۰۰ نفر از هموطنانمان را مستقیما به شهادت رساند .
آیت ا… قربانی همچنین یاد و خاطره ی شهیدان  انصاری و نورانی استاندار اسبق گیلان و معاون وی را که به دست منافقان کوردل به شهادت رسیدند گرامی داشت .
امام جمعه رشت همچنین با اشاره به در پیش بودن اعیاد شعبانیه و سالروز میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار و حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز گفت : رزمندگان کشورمان در جنگ تحمیلی با الگو گرفتن از آن بزرگواران و نثار جان و هستی خود از اسلام و انقلاب دفاع کردند .
آیت ا… قربانی همچنین با بیان اینکه ماه شعبان دروازه ی ورود به ماه رمضان و ماه میهمانی خداست به درپیش بودن سالروز و میلاد امام سجاد (ع) در این ماه نیز اشاره کرد و گفت : به همگان توصیه می کنم از دعاهای صحیفه سجادیه در این ماه بهره بیشتری ببرند .
نماینده ولی فقیه درگیلان درپایان با شکر به درگاه الهی به دلیل بارندگی های اخیر گفت: خوشبختانه این بارندگی ها سبب آبیاری شالیزارها و ذخیره ی بیشتراب در  سد سفیدرود شد به نحوی که هم اکنون ۸۰۰ میلیون متر مکعب آب پشت این سد ذخیره شده و کشاورزان از بابت تامین آب شالیزارها نگرانی نداشته باشند .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان:

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

تحویل سال در کنار بیماران کرونایی