گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
اکتبر 17, 2014 کد خبر : 30574 خبر ها

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس:

متولی عمران روستاها بنیاد مسکن است

متولی عمران روستاها بنیاد مسکن است

گیلانیان : نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه آبادانی روستاها اکنون متولی ندارد، گفت: متولی عمرانی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

ناصر عاشوری عصر امروز در مراسم افتتاح پروژه مسکونی امام حسن مجتبی (ع) این شهر اظهار کرد: امام (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی، یادمان‌ها و یادگارهای بسیار ارزنده‌ای به‌جا گذاشته است.

وی بر بهره‌گیری از میراث امام (ره) تاکید کرد و افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و حساب ۱۰۰ از یادگارهای ارزشمند امام (ره) در راستای خدمت به محرومان، کشاورزان، تولیدکنندگان و روستائیان است.

عاشوری با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از ۸۰ درصد از روستائیان را دارای خانه امن کرده است، تصریح کرد: امیدواریم تا دو سال آینده مقاوم‌سازی مسکن روستائیان به نقطه صفر برسد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس اجرای طرح هادی را از جمله اقدام‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواند و بیان کرد: ساماندهی اسناد و صدور سند به‌ نام کشاورزان از اقدام‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

وی خواستار ارائه لایحه‌ای مبنی بر مشخص شدن متولی آبادانی روستاها در کشور از طرف دولت به مجلس شد و گفت: بنیاد مسکن می‌تواند متولی خوبی برای آبادانی روستاها باشد.

عاشوری با اشاره به اینکه آبادانی روستاها اکنونی متولی ندارد، خاطرنشان کرد: متولی عمرانی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و این دستگاه باید عمران، آبادانی، ساماندهی مسکن و زمین در روستاها را مدیریت کند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی از تخریب شدید زمین‌های زراعی در گیلان و مازندران خبر داد و یادآور شد: از ورود مردم به گیلان استقبال می‌کنیم اما ویلاسازی در استان باید ساماندهی شود.

وی نبود اشتغال در روستا را دلیل مهاجرت روستائیان به شهرها دانست و اظهار کرد: ابتدای انقلاب اسلامی ۳۰ درصد جمعیت کشور در شهرها و ۷۰ درصد در روستاها زندگی می‌کردند اما اکنون ۷۰ درصد جمعیت کشور در شهرها و ۳۰ درصد در روستاها زندگی می‌کنند.

عاشوری به رهنمودهای امام (ره) اشاره کرد و یادآور شد: کشاورزی محور استقلال اقتصاد کشور است.

*اختصاص ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات به پروژه مسکونی امام حسن (ع)

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان نیز در مراسم مذکور با اشاره به ویژگی‌های پروژه مسکونی امام حسن مجتبی (ع) بیان کرد: امروز تعداد ۲۴ واحد از فاز یک مجتمع مسکونی مذکور افتتاح شده است.

محمد اکبرزاده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فومن را مجری پروژه مسکونی امام حسن مجتبی (ع) اعلام کرد و افزود: پروژه مذکور به صورت امانی ـ پیمانی اجرا شده است.

وی از اختصاص ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات مسکن مهر به پروژه مسکونی امام حسن مجتبی (ع) خبر داد و تصریح کرد: در مجموع ۱۴ میلیارد و ۵۹۳ میلیون و ۵۷۵ هزار ریال برای مجتمع مذکور هزینه شده است.

اکبرزاده زیربنای مجموع پروژه مسکونی امام حسن مجتبی (ع) را ۲ هزار و ۷۴۸ متر مربع دانست و اظهار کرد: سال ۱۳۸۹ عملیات اجرایی پروژه مذکور آغاز شده و امروز به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان به فاز دوم پروژه مسکونی ۷۸ واحدی امام حسن مجتبی (ع) اشاره کرد و گفت: معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان دستگاه ناظر بر اجرای پروژه مذکور است.

وی روش اجرای فاز دوم پروژه مسکونی امام حسن مجتبی (ع) را به صورت امانی ـ پیمانی خواند و بیان کرد: مبلغ ۸۰ میلیارد ریال برآورد اولیه ساخت مجتمع مذکور است.

اکبرزاده هزینه ساخت فاز دوم پروژه مسکونی امام حسن مجتبی (ع) را ۱۱ میلیارد و ۵۹۲ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۶۲۱ ریال عنوان کرد و افزود: مبلغ ۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برای احداث پروژه مذکور در نظر گرفته شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان افتتاح پروژه مسکونی ۴۰ واحدی فاطمه زهرا (س) در شهر رشت را از جمله پروژه‌های افتتاحی امروز در استان دانست و گفت: مبلغ ۳۷ میلیارد و ۸۲۵ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۱۳۶ ریال برای پروژه مذکور هزینه شده است.

وی با بیان اینکه ۸ میلیارد ریال تسهیلات مسکن مهر به پروژه مسکونی فاطمه زهرا (س) اختصاص داده شده است، تصریح کرد: مساحت مجموع پروژه مذکور ۴ هزار و ۸۵۲ متر مربع است.

اکبرزاده آغاز عملیات اجرایی پروژه مسکونی فاطمه زهرا (س) را سال ۱۳۹۰ خواند و بیان کرد: قیمت تمام شده هر متر مربع ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال است./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی