گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
دسامبر 25, 2012 کد خبر : 15711 خبر ها

ندیمی با اشاره به اصرار دولت برای اجرای هدفمندی یارانه ها در یک سال:

مجلس اجازه اجرای تصمیماتی که‌ سرمایه های کشور را از بین ببرد نمی‌دهد

مجلس اجازه اجرای تصمیماتی که‌ سرمایه های کشور را از بین ببرد نمی‌دهد

گیلانیان : عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به اظهارات رییس جمهور مبنی بر این که هدفمندی یارانه ها باید در طی یک سال اجرا می شد، گفت: اجرای یک ساله هدفمندی ویران کردن کشور بود و مجلس به خود اجازه نمی دهد تا تصمیماتی در کشور اجرایی شود که سرمایه های این سرزمین را از بین ببرد.

ایرج ندیمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت:این که هدفمندی یارانه ها را طی یک سال اجرا می کردیم به این معنا است که طی یک سال باید قیمت نفت را به قیمت عمده فروشی خلیج فارس می رسانیدم.

نماینده مردم سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:  این مسئله به این معنی بود که در حال حاضر باید به تناسب هر بشکه نفت ۱۰۰ دلار ، نفت و بنزین و آب و  با این تناسب تعریف می‌کردیم که این مسئله صد در صد فروپاشی اقتصاد بوده و عملی نبود.

وی تاکید کرد:در این راستا مطرح شد که  اجرای ۵ ساله می تواند از این دست از مشکلات تا اندازه ای جلوگیری کند اگر چه از نگاه من ۵ سال هم برای اجرای هدفمندی مناسب نبود و باید زمان بیشتری برای آن گذاشته می شد.

ندیمی در خصوص یارانه های نقدی نیز تاکید کرد: اگر قرار بود که این قانون یک ساله اجرا شود منابع به صورت نقدی یک دفعه  در اختیار مردم قرار  می گرفت و منابع به سمت صنعت و تولید و خدمات سوق داده نمی شدو به سمت هزینه‌های غیر ضروری می رفت.

این نماینده مجلس تاکید کرد:آیا به راستی حق داریم تا سرمایه های ملی خود را نابود کنیم؟ اجرای یک ساله هدفمندی ویران کردن کشور بود و مجلس به خود اجازه نمی دهد تا تصمیماتی در کشور اجرایی شود که  سرمایه های این سرزمین را از بین ببرد.

وی ادامه داد:تورم، نقدینگی و ضریب تکاثری واقعیاتی هستند که در اقتصاد نمی توان از آن به راحتی گذر کرد .

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین تصریح کرد: در شرایط امروز برای فاز دوم هدفمندی نیز آمادگی های لازم و حداقلی وجود ندارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی