گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
فوریه 17, 2013 کد خبر : 17370 خبر ها

لاریجانی:

مجلس از رهبر معظم انقلاب عذرخواهی می‌کند

مجلس از رهبر معظم انقلاب عذرخواهی می‌کند

گیلانیان : رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تذکرات مشفقانه رهبری به قوای سه‌گانه گفت: نقد رهبری را عامل اصلاح کار خویش می‌دانیم و آنچه از اشکالات به قوه مقننه مربوط می‌شود می‌پذیریم و عذرخواهی می‌کنیم.

علی لاریجانی در سخنان پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس تأکید کرد: سخنان ارزشمند روز گذشته مقام معظم رهبری در ابعاد مختلف روشنگر و فصل‌الخطاب بود.

وی با اشاره به اقدامات مزورانه آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت:‌ دقت نظر در پیدایش این تاکتیک‌های مسموم حائز اهمیت است. رهبر معظم انقلاب این موضوع را به خوبی تحلیل نموده‌اند، آمریکا که در این چند سال با عناد زایدالوصف دست به تحریم جمهوری اسلامی ایران زده بر این گمان است که با طرح مذاکره می‌تواند در شرایط ضعف خواسته‌های خود را تحمیل کند.

لاریجانی ادامه داد: تحلیل همه‌جانبه و دقیق مقام معظم رهبری مبنای اقدامات مزورانه آمریکا در طرح مذاکره با ایران را روشن کرد. نظام جمهوری اسلامی به خوبی نشان دادند که همه تحرکات آنان را با دقت زیر نظر دارد و همه توان خود را در دفاع از حقوق ملت به کار می‌گیرد.

وی یادآور شد: در این ماجرا آمریکا فهمید که ولایت کشتیبانی است که تمام دسایس آنها را زیر نظر دارد و باید دست از ناشیگری گذشته بردارد و بداند در مقابل دسایس آنان با ملت یکپارچه و مجاهد و مرید رهبری مواجه است و شگردها و عملیات روانی آنها نه تنها اراده ملت را سست نمی‌کند بلکه آنها را مصمم‌تر می‌کند تا با مکر آنها هوشیارانه‌تر برخورد کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد:‌درست است که در کشور ما به دلیل دموکراسی اختلاف آرا وجود دارد اما در مقابل توطئه دشمن همه یکصدا با ندای رهبری هم‌نوا می‌گردند، مجال فرصت‌طلبی به آنان داده نمی‌شود. در همین راستا تذکرات مشفقانه رهبری به قوای سه‌گانه خیرخواهانه، منصفانه و دلپذیر بود.

لاریجانی از جانب خود و همه نمایندگان مجلس اعلام کرد: نقد رهبری را عامل اصلاح کار خویش می‌دانیم و در این بخش آنچه از اشکالات به قوه مقننه مربوط می‌شود را می‌پذیریم و عذرخواهی می‌کنیم. ایشان را ولی‌امر مسلمین و نور چشم خود می‌دانیم و با جان و دل تلاش می‌نماییم تا نظر حضرتشان در حوزه تقنین محقق گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز با بیعت مجدد با آن رهبری عظیم، مجدانه همت مجلس را در جهت حل مشکلات اصلی کشور که بهبود وضع معیشتی مردم است متمرکز نموده و امیدواریم با همدلی و کوشش در بررسی بودجه سال ۹۲ زمینه‌های رونق‌بخشی به تولید داخل را فراهم نماییم.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی ضمن سپاسگزاری از راهنمایی‌های ارزنده رهبر معظم انقلاب اعلام می‌دارد راهکار برون‌رفت از وضعیت اقتصادی کشور در رونق‌بخشی به فضای کسب و کار و تولید داخل است و ساماندهی این امر است که می‌تواند تغییر در رفتار خصمانه بین‌المللی نسبت به نظام جمهوری اسلامی را ایجاد کند.

لاریجانی گفت: مجلس شورای اسلامی برای عملیاتی نمودن این امر، همت می‌کند تا وضعیت اقتصادی کشور به صورت ریشه‌ای سامان‌ یابد.

وی همچنین از مرکز پژوهش‌های مجلس خواست تا بررسی‌های کارشناسی خود را در جهت فعال نمودن برخورد با مفاسد اقتصادی به مجلس ارائه کند تا در جهت تسریع در مسیر کار قرار گیرد.

رئیس مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی ضمن حمایت از مذاکرات هسته‌ای که در پیش است، اعلام می‌دارد ملت ایران در صیانت از حقوق ملی هسته‌ای خود با قدرت ایستادگی می‌نماید و مذاکره صرفا در چارچوب NPT و مقررات آژانس قابل قبول می‌باشد.

بعد از پایان سخنان لاریجانی نمایندگان مجلس با تکبیرهای مکرر مواضع وی را تائید کردند.(فارس)

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی