گیلانیان
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ Wednesday, 29 June , 2022
می 11, 2022 کد خبر : 83452 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده مردم آستارا در مجلس :

مجلس برای احقاق حقوق معلمان از هیچ کاری فروگذار نیست

مجلس برای احقاق حقوق معلمان از هیچ کاری فروگذار نیست

گیلانیان : سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کارها و اقدامات همسان‌سازی حقوق و رتبه‌بندی معلمان در دولت و مجلس انجام گرفته است و نمایندگان مردم برای احقاق حقوق فرهنگیان، هر کاری لازم باشد انجام می‌دهند.

غلامرضا مرحبا روز چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه مدیر آموزش و پرورش آستارا در کانون امام (ره) این شهرستان اظهار داشت: دغدغه و نگرانی معلمان عزیز را در خصوص رتبه بندی این قشر شریف درک می کنیم و هر کاری که برای احقاق حقوق تک تک معلمان لازم باشد انجام می دهیم.

وی ادامه داد: امیدواریم بخشی از اجحافی که طی سالیان گذشته در حق معلمان عزیز ایجاد شده است را بتوانیم جبران کنیم و معلمان عزیز را به حق و حقوق خود برسانیم.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی افزود: هر معلمی که در خیابان و تجمع دچار سختی و ناراحتی می شود، ما نیز به تبع آن دچار سختی و ناراحتی می شویم و تلاش می کنیم هر چه سریع تر این مسئله رتبه بندی معلمان را حل کنیم.

وی در خصوص تغییر مدیریت در آموزش و پرورش آستارا نیز تصریح کرد: تغییر مسئولیتها امری عادی و طبیعی است و امیدواریم این شهرستان به تناسب سابقه و شهرت فرهنگی خود، با اتکا به مربیان و معلمان دلسوز، همچنان در عرصه تعلیم و تربیت بدرخشد.

حجت الاسلام محمد جواد باقری ارومی امام جمعه آستارا هم در این برنامه به تغییر و تحول در آفرینش و فصل ها و طبیعت اشاره کرد و نقش آموزش و پرورش و معلمان را در تربیت و تعلیم فرزندان جامعه ستود.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش گیلان نیز در این آئین به تلاش بی وقفه معلمان و مربیان در ۲ سال دوره شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: فرهنگیان این استان در این دوره در حوزه آموزش، تربیت نیروی انسانی و تامین محتواهای فضای مجازی خوش درخشیدند.

علی حسین زاده متقاعد کردن اولیا و دانش آموزان برای حضور دوباره در مدارس را تجربه گرانبهایی دانست که معلمان بعد از دوره شیوع کرونا به دست آوردند و اظهار امیدواری کرد که آموزش های حضوری با قوت و کیفیت خود ادامه داشته باشد.

در پایان این آئین از حدود ۶ سال مدیریت سید سجاد موسوی در آموزش و پرورش آستارا قدردانی و بیژن خالقوردی پور به عنوان مدیر این اداره معرفی شد.

اهدای شاخه های گل و هدایای دیگر از ناحیه معلمان و فرهنگیان و اهدای بشقاب نگاره خوشنویسی توسط استاد صمدزاده رییس انجمن خوشنویسی آستارا به موسوی مدیر قبلی آموزش و پرورش از بخش های قابل ذکر این برنامه بود.

حدود ۱۸ هزار دانش آموز در بیش از ۱۶۰ مدرسه دولتی و غیردولتی آستارا به تحصیل علم مشغول هستند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، مرز جمهوری آذربایجان و همسایگی استان اردبیل واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی