گیلانیان
شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ Saturday, 18 September , 2021
سپتامبر 11, 2021 کد خبر : 82279 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس :

مجلس به‌دنبال تمرکززدایی برای حل مشکلات مناطق مختلف است

مجلس به‌دنبال تمرکززدایی برای حل مشکلات مناطق مختلف است

گیلانیان : دبیر کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: هدف از طرح ایجاد وزرای منطقه‌ای تمرکززدایی و پیگیری مشکلات مناطق مختلف کشور است.

رسول فرخی میکال درباره طرح ایجاد وزرای منطقه‌ای و تقسیم کشور به ۱۰ منطقه اظهار داشت: هدف از این طرح تمرکززدایی و پیگیری مشکلات مناطق مختلف است.

دبیر کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه در راستای طرح وزرای منطقه‌ای منطقه‌بندی باید به درستی انجام پذیرد افزود: این طرح اکنون در مجلس کلید خورده و در آینده در کمیسیون امور داخلی مطرح خواهد شد.

وی درباره عمده‌ترین راهبرد کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در مورد طرح مدیریت جامع شهری و روستایی افزود: ایجاد پارلمان محلی طرح بسیار خوبی است تا به واسطه آن خدمات همه جانبه‌ای به روستاها و شهرها ارائه دهیم.

خاطرنشان کرد: لازمه تحقق این امر و مدیریت جامع شهری و روستایی این است که در ابتدا افراد مناسبی را برای عضویت در شوراهای شهر و روستا انتخاب کنیم و در واقع شیوه درست انتخاب کردن را بدانیم.

وی با اشاره به منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان که چندی پیش سازمان مسئول آن به تصویب رسید گفت: بنده از آقای زارع استاندار گیلان و آقای فرزام‌صفت معاون استاندار به جهت تلاش در راستای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان کمال تقدیر و تشکر را دارم.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین از آقای رنجکش مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری گیلان نیز به جهت پیگیری در این زمینه کمال تشکر را دارم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس ضمن تشکر از مدیران منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و محیط‌زیست افزود: از مدیران مرتبط خواستاریم تا هر چه سریعتر برای تسریع در پیشرفته عملیات هماهنگی لازم را با سرمایه‌گذار انجام دهند.

بر اساس طرح ایجاد وزرای منطقه‌ای که هدف آن تمرکززدایی است یک وزیر که به پیشنهاد رئیس جمهور معرفی و از مجلس رأی اعتماد می‌گیرد پیگیری و حل مشکلات چند استان را در سطح ملی دنبال می‌کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد