یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ Sunday, 24 June , 2018
اسفند ۱۷, ۱۳۹۶ کد خبر : 65903 خبر ها

مجلس وزیر آموزش‌وپرورش را استیضاح خواهد کرد/ اوضاع آموزش‌وپرورش گیلان به‌هم‌ریخته است

مجلس وزیر آموزش‌وپرورش را استیضاح خواهد کرد/ اوضاع آموزش‌وپرورش گیلان به‌هم‌ریخته است

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر آموزش‌وپرورش در زمان رأی اعتماد، قول‌های زیادی داده بود ولی بعد او هم همانند بقیه، قول‌های مذکور را پشت گوش انداخته است و مجلس ناچار به استیضاح وزیر است.

محمدصادق حسنی با بررسی اوضاع معلمان نیروی آزاد شاغل در مدارس غیردولتی اظهار کرد: سازمان تأمین اجتماعی موظف است تا احقاق حقوق شاغلین بخش خصوصی ازجمله معلمان را پیگیری نماید.

وی با بیان اینکه مؤسسان مدارس غیردولتی به دلیل کم شدن درآمد و عدم کمک دولت به مؤسسان توان پرداخت حقوق قانونی معلمان را ندارند افزود: معلمان نیروی آزاد آموزش‌وپرورش با حداقل درآمد در حال تدریس در مدارس هستند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضعف آموزش‌وپرورش استان گیلان مبنی بر عدم سامان‌دهی به اوضاع معلمان نیروی آزاد شاغل در مدارس غیردولتی بیان کرد: یکی از ضعف‌های موجود در آموزش‌وپرورش این است که به دلیل عدم وجود آمار دقیق ، این اداره کل در ارائه آمار کامل تعداد این معلمان ناتوان است.

حسنی با اشاره به شرایط معلمان حق‌التدریس در استان گیلان گفت: بر اساس آمار اخذشده از سایر استان‌ها، آموزش‌وپرورش گیلان در سروسامان دادن به آن‌ها نیز ضعیف عمل کرده است.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اوضاع آموزش‌وپرورش گیلان به‌هم‌ریخته است افزود: من درباره ضعف آموزش‌وپرورش گیلان بارها اعتراض کرده و سخن گفته‌ام.

حسنی با تأکید بر ضعف آموزش‌وپرورش استان گیلان خاطرنشان کرد: نظم دادن به سرنوشت معلمین نیروی آزاد نیز از وظایف آموزش‌وپرورش است که بالاترین مرجع آموزشی استان گیلان هنوز نتوانسته به آن نظم خاصی دهد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه وظیفه مجلس و نمایندگان آن نقش نظارتی است تصریح کرد: سؤال و استیضاح وزیر، از وظایف نمایندگان تلقی می‌شود که این مهم را درباره وزیر آموزش‌وپرورش در دستور کارداریم.

حسنی با بیان اینکه برای استیضاح از وزیر آموزش‌وپرورش امضای خوبی را جمع کرده‌ایم گفت: اگر بحث بررسی بودجه در دستور کار نبود استیضاح را تا الآن به سرانجام می‌رساندیم.

وی با بیان اینکه به دلیل تعطیلی بحث‌های حاشیه‌ای در زمان بررسی بودجه بر اساس قانون، هنوز استیضاح صورت نگرفته است افزود: یکی از دلایل سؤال از وزیر، ابهام درباره معلمینی است که سرنوشتشان معلوم نیست و تعیین تکلیف نشده‌اند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه وزیر آموزش‌وپرورش باید جوابگو باشد افزود: وزیر آموزش‌وپرورش در زمان رأی اعتماد، قول‌های زیادی داده بود ولی بعد او هم همانند بقیه، قول‌های مذکور را پشت گوش انداخته است و مجلس ناچار به استیضاح وزیر است.

حسنی گفت: بهبود وضعیت معلمان نیروی آزاد شاغل در مدارس غیردولتی را در عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس پیگیری کرده و مجدانه برای احقاق آن تلاش خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش