گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
ژانویه 5, 2016 کد خبر : 44758 خبر ها

مدیرکل پارک علم و فن آوری گیلان:

مجموعه کارگاه‌های پارک علم و فناوری گیلان احداث شد

مجموعه کارگاه‌های پارک علم و فناوری گیلان احداث شد

گیلانیان : مدیرکل پارک علم و فن آوری استان گیلان گفت: با توجه به نقش تعیین کننده پروژه‌های خلاقانه و دارای توجیه اقتصادی و در راستای تجاری‌سازی ایده‌های علمی، مجموعه کارگاه‌های پارک علم و فناوری گیلان در فضایی به وسعت ۴ هکتار احداث شد.

حسین متقی‌طلب درباره مجموعه‌های کارگاهی پارک علم و فن آوری گیلان، اظهار داشت: با توجه به نقش تعیین کننده پروژه‌های خلاقانه و دارای توجیه اقتصادی و در راستای تجاری‌سازی ایده‌های علمی و به روز پارک علم و فناوری استان، تصمیم به احداث این مجموعه از کارگاه‌ها در فضایی به وسعت چهارهکتار گرفت و اکنون ۱۳ کارگاه در حال فعالیت هستند.

وی افزود: یکی از طرح‌های صنعتی این مجموعه کارگاه پروبیوتیک دام و طیور تولید کننده  آنتی بیوتیک‌های طبیعی و استاندارد برای دام و طیور در راستای سلامت‌سازی خوراک دام و به همین نسبت تغذیه سالم است.

مدیرکل پارک علم و فن آوری گیلان اظهار کرد: یکی از طرح‌های اجرا شده در سطح استان و کشور کارگاه تولید دستگاه انشعابی تمام هیدرولیک برای آب‌رسانی سریع و آسان و لوله‌گذاری سریع برای عدم قطعی آب هنگام لوله‌کشی است که با حمایت پارک علم و فناوری چهار قرارداد با شرکت‌های خصوصی و‌ چندین قرارداد با سازمان آب منطقه‌ای بسته شد که بسیار در هزینه‌های این شرکت‌ها با استفاده از این قطعه صرفه‌جویی می‌شود.

متقی‌طلب تصریح کرد: تولید بسته‌های پلیمری طبیعی آنتی باکتریال برای بسته‌بندی مواد غذایی که فساد در آن بسیار دیر اتفاق می‌افتد و در هزینه انبارداری و‌جابه‌جایی صرفه‌جویی می‌کند یکی دیگر از طرح‌های کاربردی در این مجموعه است.

وی افزود:کارگاه بیوتکنولوژی تولید ریز جلبک‌ها یا فیتوپلانکتون‌ها با کاربرد دارویی آرایشی و غذایی یکی از مهم‌ترین کارگاه‌ها است که در این مجموعه قرار دارد و اولین قرارداد این کارگاه علمی صنعتی با مزارع ماهیان گرمابی استان بسته شد.

مدیرکل پارک علم و فن آوری گیلان تصریح کرد: سال‌های قبل به‌دلیل استفاده از کودهای شیمیایی تا ۷۰ درصد ماهیان گرمابی استان تلفات داشتند اما بعد از بستن قرارداد با این شرکت و استفاده از این جلبک هیچ‌گونه تلفاتی نداشتند و کود شیمیایی از مزارع گرمابی حذف شد.

در این بازدید خبرنگاران از کارخانه تولید خمیر کاغذ در فومن  که در نوع خود تنها کارخانه تولید خمیر کاغذ از ضایعات ساقه برنج و گندم است، بازدید کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی