گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
جولای 28, 2014 کد خبر : 28624 خبر ها

مجوز گسترش نهادهای پولی و بانکی در منطقه آزاد انزلی صادر شد

مجوز گسترش نهادهای پولی و بانکی در منطقه آزاد انزلی صادر شد

گیلانیان : براساس مصوبه جدید بانک مرکزی ایران، مجوز امکان ایجاد شعب  نهادهای پولی و بانکی در مناطق آزاد صادر شد.

بنابراین مصوبه، بانکها و موسسات پولی کشور می توانند نسبت به ایجاد شعب جدید خود طبق ضوابط و مقررات بانکی در منطقه آزاد انزلی و سایر مناطق آزاد اقدام نمایند.

این گزارش می افزاید، سازمان منطقه آزاد انزلی به منظور ایجاد شرایط حضور گسترده بانکهای داخلی و خارجی به عنوان یکی از مهمترین پیش نیازهای فعالیت سرمایه گذاران در راستای رونق فضای کسب و کار و ارائه خدمات متنوع به سرمایه گذاران و کارآفرینان محدوده این منطقه از تمامی موسسات بانکی-پولی علاقمند به حضور در منطقه برای فعالیت و خدمات رسانی دعوت بعمل آورده است.

گفتنی است با این مصوبه محدودیت قبلی ایجاد شعب بانکی جدید در مناطق آزاد تجاری – صنعتی بر طرف شده و هم اکنون فضا و بستر لازم برای توسعه و گسترش فعالیت این نهادها مهیا شده است.

براساس قانون چگونگی اداره مناطق آزاد کشور تأسیس شعب بانک ها یا موسسات اعتباری ایرانی و خارجی با پیشنهاد سازمان و تأیید بانک مرکزی شروع به فعالیت می کند و از سوی دیگر ایجاد بانک و موسسات اعتباری ایرانی با سرمایه داخلی و خارجی در مناطق آزاد، موکول به پیشنهاد سازمان مربوطه و تصویب اساسنامه آن توسط شورای پول و اعتبار و صدور مجوز از طرف بانک مرکزی است.

هم اکنون افزون بر ۱۰ شعبه از بانکهای داخلی در محدوده منطقه آزاد انزلی در حال ارائه خدمات بانکی می باشند ./منبع : روابط عمومی منطقه آزاد انزلی

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی