گیلانیان
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ Sunday, 17 February , 2019
بهمن ۵, ۱۳۹۵ کد خبر : 56221 خبر ها

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

محدودیتی در زمینه پرداخت تسهیلات خرید ماشین آلات کشاورزی در گیلان نداریم

محدودیتی در زمینه پرداخت تسهیلات خرید ماشین آلات کشاورزی در گیلان نداریم

گیلانیان : رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: محدودیتی در زمینه پرداخت تسهیلات خرید ماشین آلات کشاورزی در استان نداریم و متقاضیان می توانند برای دریافت این تسهیلات، اقدام کنند.

حجت شعبانژاد در آستانه اشرفیه، توجه به صادرات محصولات کشاورزی را یکی از برنامه های مهمی عنوان کرد که از سوی دولت یازدهم با جدیت دنبال می شود.

وی افزود: در عین حال، نگاه دولت به بخش کشاورزی، حمایتی است تا شاهد اتفاقات مثبتی در این بخش باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به سهم ۳/۳ درصدی استان در زمینه تولید محصولات کشاورزی در قیاس کشوری گفت: اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی، موضوع مهمی است که به آن توجه داریم ضمن اینکه امسال، سهم استان ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی بود که به دلیل اهمیت این برنامه، اعتبار یادشده به یک هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

شعبانژاد همچنین در ارتباط با توزیع کود شیمیایی در استان گفت: هم اکنون ۲۰ هزار تن انواع کود شیمیایی در انبارها وجود دارد و کشاورزان گیلانی می توانند این کودهای استاندارد را با نرخ های مصوب و تنها از مراکز رسمی عرضه، تهیه کنند.

وی به شیوع بیماری آنفلوآنزای پرندگان اشاره و اضافه کرد: حدود ۵۰ کشور دنیا با این بیماری درگیر هستند و در ایران نیز ۱۱ استان از جمله گیلان با آن مواجه هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با یادآوری شناسایی و معدوم سازی حدود ۳۰ هزار مرغ سنتی مبتلا به آنفلوآنزای پرندگان گفت: تمامی هزینه های معدوم سازی پرندگان مبتلا به این بیماری، توسط دولت به صاحبان آنها پرداخت می شود و از مردم نیز می خواهیم که همکاری های لازم را با مسئولان ذیربط داشته باشند.

گیلان ۴۳۴ هزار هکتار اراضی باغی و زراعی دارد که از این میان، ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری است و سالانه ۶۵۰ تا ۷۵۰ هزار تن برنج سفید معادل ۳۸ درصد برنج کشور در این استان تولید می شود.

گیلان همچنین حدود ۱۲۰ هزار هکتار اراضی باغی دارد که از این میان، هفت هزار و ۲۰۰ هکتار باغ مرکبات است که بیشترین سطح در شهرستان های لنگرود، املش و رودسر واقع در شرق استان است، افزون بر ۲۱ هزار و ۲۰۰ باغدار شهرستان های یادشده نیز عضو تعاونی باغداران مرکبات گیلان هستند.

حدود ۵۰ هزار خانوار چایکار نیز در ۲۵ هزار هکتار اراضی چایکاری این استان فعال هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

رییس پارک علم و فناوری گیلان :

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

متن کامل بیانیه مهم رهبری خطاب به جوانان به‌مناسبت چهل سالگی انقلاب؛

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان :

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است