گیلانیان
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ Monday, 25 May , 2020
مارس 23, 2020 کد خبر : 77778 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

معاون دادگستری گیلان:

مداخله افراد غیرمتخصص در امور درمانی عملی مجرمانه است

مداخله افراد غیرمتخصص در امور درمانی عملی مجرمانه است

گیلانیان : معاون دادگستری گیلان گفت: هر شخص غیر متخصصی که با نگاه درمان و یا به‌عنوان پزشک قصد مداخله در امور درمانی را داشته باشد بر اساس قانون مجرم است و دادستانی قطعاً با این اشخاص برخورد قانونی می‌کند.

احمد آقایی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این روزهای سخت که با شیوع ویروس کرونا در کشور روبرو هستیم اما مدافعان سلامت همچنان در خط مقدم مقابله با کرونا حضور دارند و از طرفی شاهد وفاق، همدلی و اهتمام مدیران اجرایی و مراکز درمانی دولتی و خصوصی برای قطع زنجیره این بیماری هستیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان، تلاش فداکارانه کادر درمان را به‌عنوان رزمندگان خط مقدم مقابله با این ویروس بسیار ارزشمند دانست و گفت: اگر کسی قصد دارد که در این وضعیت دشوار به جامعه پزشکی و مردم کمک کند باید توصیه‌های بهداشتی را جدی گرفته و با ماندن در خانه و پرهیز از مسافرت به قطع زنجیره ویروس کمک کند.

آقایی با اشاره به تلاش و اهتمام جدی مدیران اجرایی، لشکری، نظامی، قضایی، امنیتی و فرهنگی در سطح جامعه گفت: در طول این مدت، تلاش‌های صادقانه و بی‌وقفه خیران، بخش خصوصی و صاحبان اندیشه و قلم بابت آگاهی‌بخشی‌ها و امیدبخشی در جامعه ستودنی بوده زیرا هر کدام اقدام مناسبی برای مقابله با کرونا در جامعه داشتند.

وی به اهمیت تلاش همگانی برای مقابله با ویروس کرونا اشاره و بیان کرد: یکی از موضوعاتی که باید مورد توجه باشد این است که کادر درمان و سلامت که در این حوزه متخصص هستند و در طول سال‌ها با تحصیل و تحقیق تجربه‌های لازم را کسب کرده‌اند دارای صلاحیت لازم برای اظهار نظر کردن درباره درمان افراد هستند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان تاکید کرد: هر شخص غیر متخصصی که با نگاه درمان و یا به‌عنوان پزشک وارد بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شود طوری‌که قصد مداخله در امور درمانی و غیرقانونی را داشته باشد بر اساس قانون مجرم است و دادستانی قطعاً با این اشخاص برخورد قانونی می‌کند.

وی با تاکید براینکه مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمانی مجازات دارد تصریح کرد: در آموزه‌های دینی و اسلامی همواره به علم و داشتن تخصص لازم تاکید و سفارش شده است بنابراین اظهار نظر پزشکی و درمانی افراد غیر متخصص در عرصه‌های مختلف جایز نیست زیرا برخلاف منطق علم و دانش است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان خاطرنشان کرد: قانونگذار در سال ۱۳۳۴ در زمینه مداخله در امور پزشکی قانون وضع کرده است که پس از اصلاحات انجام شده در سال ۷۴ و ۷۹ می‌توان گفت که طبق ماده ۳ قانون مربوط به مقررات امور پزشکی، دارویی و مواد خوردنی، برای افراد مداخله‌گر در امور درمانی مجازات تعیین می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

رئیس سازمان چای کشور :

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی

رئیس پارک علم و فناوری شهرستان رودسر :

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی