گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
ژانویه 19, 2023 کد خبر : 84275 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدارس در گیلان خیلی زود فرسوده می شوند

مدارس در گیلان خیلی زود فرسوده می شوند

گیلانیان : استاندار گیلان، با اشاره به پیشگامی خیرین مدرسه ساز در استان گیلان، افزود: مدارس در گیلان به دلیل شرایط اقلیمی خیلی زود فرسوده می شوند و نیاز به تعمیر و بازسازی و نوسازی دارند.

اسدالله عباسی پنجشنبه، ۲۹ دی ماه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان که با حضور وزیر آموزش و پرورش در سالن غدیر استانداری برگزار شد، توجه به نظام تعلیم و تربیت را سرمایه گذاری دانست و اظهار کرد: در کنار توجه به سخت افزارهای آموزشی همچون تجهیز و نوسازی مدارس باید به نرم افزارهای تعلیم و تربیت در حوزه تولید محتوای کتب درسی و تربیت معلم و آموزش معلمان نخبه تاکید کنیم.

وی با اشاره به پیشگامی خیرین مدرسه ساز در استان گیلان، افزود: مدارس در گیلان به دلیل شرایط اقلیمی خیلی زود فرسوده می شوند و نیاز به تعمیر و بازسازی و نوسازی دارند.

استاندار گیلان همچنین خواستار افزایش سهم اداره کل آموزش و پرورش در کارگروه های اجتماعی استان شد و بیان کرد: در بخش جمعیت نیازمند نقش آفرینی آموزش و پرورش هستیم؛ در این راستا همه پژوهش سراها و پژوهشگاه ها و مراکز پژوهشی و تحقیقاتی و دانشگاه های فرهنگیان باید پای کار بیایند.

پرویز محمدنژاد، نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز، مهاجرت دانش آموزان از روستاها به شهرها را پدیده ای خطرناک دانست و اظهار کرد: در روستاها نوسازترین مدارس و بهترین معلمان و شاداب ترین محیط ها را داریم.

وی با بیان اینکه تا ۴۰ سال دیگر روستاها خالی از دانش آموز خواهد شد، گفت: باید منابع در اختیار استان را مدیریت کنیم.

غلامرضا مرحبا، نماینده آستارا در مجلس نیز، با بیان اینکه نوجوانان ما در حال پوست اندازی و بازیابی هویت جدید هستند، اضافه کرد: باید تولید محتوای لازم را برای این هویت سازی داشته باشیم.

وی خواستار عجین شدن نسل جوان و نوجوان با هویت ملی و احترام به پرچم و مسئولیت اجتماعی شد و بیان کرد: باید نسلی میهن دوست و مسئولیت پذیر و پایبند به ارزش های فرهنگی داشته باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی