گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
نوامبر 10, 2012 کد خبر : 14665 دسته‌بندی نشده

اظهارات تازه رئیس مجمع نمایندگان گیلان :

مدعی جدید برای استان شدن غرب مازندران

مدعی جدید برای استان شدن غرب مازندران

شمال نیوز – تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۱
رهبری املشی عصر روز پنج شنبه در دیدار جمعی کثیری از نخبگان و شوراهای اسلامیشهرستان های رودسر و املش گفت: بینی و بین الله به این نتیجه رسیدم که این کار (استان شدن شرق گیلان و غرب مازندران) درست است. خدا من را بکشد اگر برخلاف نظر ومصلحت مردم نظری دهم.
رهبری املشی در ادامه گفت: الان فرصتی فراهم است. اینفرصت اگر برای خدمت به مردم باشد، باید استفاده کرد. اگر این فرصت از دست برود، اینموقعیّت به نظر من در آینده طول می کشد تا به دست بیاید. ولی اگر از این فرصت بهنحو صحیحی استفاده شود، کاری که ممکن است در ۱۰ سال طول بکشد تا انجام شود، در ۱۰ماه انجام می شود. این طرح به نظر من از لحاظ ارزشی، دینی و اسلامی هم مخالف نیست. از لحاظ قانونی و عرف هم مشکل ندارد.
نماینده رودسر و املش در ادامه گفت: همانطور که استان خراسان جنوبی با ۲ الی ۳ شهرستان کوچک استان شد و امکاناتی گرفت،خراسان شمالی با ۴ شهرستان استان شد و امکاناتی گرفت، استان جدید هم مزایایی است کهتاثیر گذار است.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان افزود: به نظر من مصلحت است کهشرق گیلان به طرح استانی شدن غرب مازندران بپیوندد و به نظر من این بهتر است. نخبگان رودسر و املش هم از این طرح حمایت می کنند.
رهبری املشی گفت: ولی مامی گوئیم که ما گیلان را هم دوست داریم و افتخار می کنیم که گیلانی هستیم. زمانی همکه با غرب مازندران استان شویم،  به گیلانی بودن خود هم افتخار می کنیم.
ویادامه داد: یک دفعه با آقای میرشفیع معاون بازسازی وزیر راه و شهرسازی به اشکوراترفتیم، ایشان به من گفت که اشکورات مثل بشاگرد «نام یک منطقه» محروم است.
ویدر ادامه سخنانش خطاب به نخبگان و شوراهای اسلامی شهرستان های رودسر و املش گفت: انگیزه ما خدمت است. ما به نفع مردم صحبت می کنیم. هیچ کس هم به ما فشار نمی آورد. تصمیم ما  تاثیرگذاری نیست، تصمیم ما فقط تبلیغ یک کار خیر است. یک کار معروفاست.
رهبری املشی در پایان گفت: بینی و بین الله با فکر خودم، عقل خودم وتجربه خودم می گویم که این «استان شدن شرق گیلان و غرب مازندران» به نفع رودسر واملش و رامسر و تنکابن و چالوس و نوشهر است. در این مورد که منافع عمومی است با همدوست باشید.

اخبار مرتبط

نظرات

 • “رهبری املشی در پایان گفت: بینی و بین الله با فکر خودم، عقل خودم وتجربه خودم می گویم که این «استان شدن شرق گیلان و غرب مازندران» به نفع رودسر واملش و رامسر و تنکابن و چالوس و نوشهر است. در این مورد که منافع عمومی است با همدوست باشید.”
  **********
  آقای محترم ! اولا به خدا قسم ندهید چون برای راست هم قسم خورد مکروه است تا چه رسد به مواردی از این دست که اگر راست بیرون نیاید کفاره قسم انجام نشده را هم باید بدهید!
  ثانیا اصلا چرا باید تجزیه شود؟
  ثالثا اگر تجزیه یک استان به عقل و تجربه باشد چرا به عقل و تجربه دیگران اعتماد ندارید که خیلی از آنها می گویند تجزیه استان به نفع استان نیست!
  رابعا آیا مطمئنید عقل و تجربه ای که اینطور به رخ دیگران می کشید برای رضای خدا و خدمت به خلق خدا در تکاپو و تلاش است! ( تازه اگر بحرالعلوم یا علامه باشید!) مدرک تلاش شما در راه قرب الهی کجاست؟!

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی