گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
فوریه 10, 2016 کد خبر : 45769 دسته‌بندی نشده

تیه کننده : مهندس سيدعبداله ميرحسيني مقدم

مدیریت تغذیه بهینه در باغ های چای شمال کشور

مدیریت تغذیه بهینه در باغ های چای شمال کشور

مقدمه : چای بالغ بریکصد سال پیش توسط مرحوم کاشف السلطنه وارد ایران و در تپه های چایخانسر  لاهیجان برای اولین بارکشت شد و هم اکنون میزان سطح زیر کشت آن حدود ۲۰۰۰۰ هکتار تخمین زده میشود (براساس آمار موجود در ۱۵ سال قبل سطح زیرکشت چای حدود۳۴۰۰۰ هکتار بوده است) . که ۱۰% آن در غرب مازندران و ۹۰% در گیلان قرار دارد . حدود ۵۵ هزار بهره بردار چای وجود دارد که متوسط سطح زیرکشت آن حدود۴/۰ هکتار و بالغ بر ۸۸% از چایکاران زیر ۵/۰هکتار باغ دارند . ۴۰% از باغ های چای دردشت و بقیه در مناطق کوهپایه وکوهستانی با شیب ۷۰-۳۰ درصد واقع شده اند . چای ایرانی ازنوع آسامی– چینی (هیبرید)  و جزء چای های خوش عطر و طعم دنیا با رنگ دهی نسبتاً خوب میباشد .

در باغ های چای ضمن عملیات برگ چینی ، هرس ، فرسایش و آب شوئی هر ساله مقدار قابل ملاحظه ای از مواد غذائی موجود در خاک کاسته شده که با دادن انواع کود ، بایستی مواد از دست رفته جبران شود و گر نه خاک باغ چای تدریجاً حاصل خیزی خود را از دست میدهد .

در کشاورزی به مفهوم عام مواد مختلفی که به منظور حاصل خیزی خاک و افزایش مقدار محصول به زمین داده می شود کود نامیده میشود . معمولاً کودها درکشاورزی بصورت دامی ، کود سبز ، فضولات شهری و شیمیائی تقسیم بندی می گردند . طبق بررسی های صورت گرفته در مراکز تحقیقات علمی خارج و داخل کشور سالیانه با برداشت حدود پنج تن برگ سبز در هر هکتار باغ چای مقدار ۶۰-۵۰ کیلوگرم نیتروژن (N)  ، ۳۰- ۲۵ کیلوگرم پتاس (k) و ۱۰-۸ کیلوگرم فسفر(p) از ذخیره های غذائی خاک باغ های چای کاسته میشود .

خاک های مناسب پرورش چای :

چای در دامنه وسیعی از انواع خاک پرورش داده میشود ولی بوته چای خاکهای سبک و سرشار از مواد آلی را ترجیح می دهد و به رطوبت خاک نیاز فراوان دارد و در عین حال نفوذپذیری خاک و زهکشی مناسب حائز اهمیت است . در خاکهای زیرکشت چای ، سطح آب زیرزمینی باید پایین تر از ۹۰ سانتی متر باشد و چنانچه بارندگی زیاد و خاک خیلی سنگین باشد محدودیت کشت پیش می آید . چای گیاهی اسیدی پسند بوده و در PH حدود ۵/۵- ۵/۴ رشد بهتری دارد . چون چای گیاهی است به آلومینیم و منگنز نیاز فراوان دارد در نتیجه تمایل بوته چای به PH پایین بخاطر همین نیاز است . منتها بایستی توجه نمود که PH نبایستی در مزارع چای از ۵/۴ پایین تر بیاید چه تحت چنین شرایطی ریشه متحمل خسارت می شود .

بافت ایده آل برای پرورش چای لوم شنی تا لوم می باشد . چای در مناطق با بارش سالانه ۹۰۰ تا ۷۵۰۰ میلی متر درسال در و ارتقاع ۳۰۰ تا ۲۵۰۰ متری از سطح دریا رشد می کند .

سابقه تغذیه باغ های چای در ایران:

بیشترین مصرف کود های شیمیائی در سالیان اخیر درشت مغذیها (N،P،K) بوده است و فرمولی که معمولاً در باغ های دیم و آبیاری توصیه و تقریباً رعایت می شده است بطور خلاصه در جدول ذیل آمده است .

نوع کود مقدار کود کیلوگرم در هکتار نحوه مصرف
آبی دیم
اوره ( نیتروژن و سدیم) ۸۰۰-۷۰۰ ۴۰۰-۳۵۰ تقسیط در دو نوبت (اواسط فروردین و اواسط تیر)
سلفات تریپل ۱۰۰-۸۰ ۵۰-۴۰ بصورت پایه در نیمه دوم اسفند ماه
سلفات پتاسیم – منیزیم ۳۰۰-۲۰۰ ۱۵۰-۱۰۰ تقسیط در دو نوبت (اواسط فروردین و اواسط تیرماه)

که البته در باغ های که آبیاری دارند ریزمغذی ها ( سلفات روی و مس) به نسبت ۵ در هزار (۵ سانتی متر مکعب در یک لیتر آب) ۳-۲ بار بعد از رخ زنی عملیات محلول پاشی صورت می گیرد . که این امر ( مصرف ریزمغذی ها) هنوز در باغ های چای عمومیت ندارد .

مشکلات فعلی موجود در تغذیه باغ های چای و ارائه دستورالعمل های بهینه :

یکی از عارضه های حاد که در سالیان اخیر در باغ های چای شمال کشور اتفاق افتاده است اسیدی شدن حدود ۵۰% از خاک باغ های چای میباشد کهPH  آنها کمتر از ۴ شده است (PH بهینه برای باغ های چای۵/۵-۵/۴ میباشد) . معمولاً در PH های پایین هم باردهی باغ ها کم شده و مسمومیت آلومنیم (AL) در خاک اتفاق می افتد و شرایط را برای فعالیت نماتد زخم ریشه چای فراهم می نماید (براساس آمار موجود متأسفانه دو سوم از باغ های چای آلوده به نماتد بوده و یکی ازدلایل آن پایین بودنPH خاک درچنین باغ های میباشد) . برای حل معضل ترش شدن خاک باغ های چای بایستی فرمول درست کودی در دشت و کوهپایه و در باغ های دیم و آبیاری بصورت طرح پایلوت تغذیه با همکاری مرکز تحقیقات چای اجراء گردد و سازمان مسئول در این مورد سازمان چای کشور بوده که میتواند درچارچوب قانون ازحمایت های مالی صندوق چای بهره مند گردد . و گر نه مصرف و توصیه فعلی فرمول کودی هدر دادن بیت المال میباشد و ما ناخواسته با دست خودمان عامل زیان  و ضررمی باشیم و بسوی نابودی تدریجی باغ ها قدم بر میداریم .

لذا در اولین اقدام در اصلاح PH خاک باغ های چای توصیه می گردد اصلاح کننده آهکی در اواخر زمستان به خاک اضافه شود . یکی از این اصلاح کننده ها سنگ آهکی دولومیت میباشد که به دلیل داشتن منیزیم (Mg) برای مصارف در چایکاری خیلی مناسب است و امکان تهیه ارزان ان از منابع متعددی منجمله ازکارخانجات شیشه سازی در قزوین و۰۰۰ در سطح وسیع وجود دارد . اضافه کردن ترکیبات به خاک و اصلاح  PH  بایستی با نظارت فنی ارگان های ذیربط و مسئول صورت گیرد تا اثرات عکس آن اتفاق نیفتد .

تهیه و تنظیم : مهندس سیدعبداله میرحسینی مقدم

مشاور فنی صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد