گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
جولای 16, 2014 کد خبر : 28443 خبر ها

نجفی عنوان کرد:

مدیریت نامناسب مشکل واحدهای صنعتی گیلان است

مدیریت نامناسب مشکل واحدهای صنعتی گیلان است

گیلانیان : استاندار گیلان از مدیریت نامناسب، عدم بازاریابی مناسب، انتخاب درست پروژه و مسائل بانکی به عنوان مشکلات واحدهای صنعتی استان یاد کرد.

محمدعلی نجفی عصر سه شنبه در نشست کارگروه حمایت از تولید که با حضور معاون برنامه ریزی استانداری و جمعی از مدیران کل برگزار شد، افزود: برای تکمیل هزار و۱۰۰ طرح نیمه تمام صنعتی گیلان این کارگروه آغاز به کار کرده است.

وی با بیان اینکه باید موانع تولید کارشناسی شده و مشکلات موجود در تولید استان را موشکافی شود تا راهکار مناسبی را برای رفع آنها ارائه کرد، اظهار داشت: برای طرح های صنعتی نیمه تمام استان به شش هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز است که آن را تنها از طریق منابع دولتی نمی توان تأمین کرد در این راستا حضور موثر سرمایه گذاران بخش خصوصی در این عرصه ضرورت دارد.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه مسئولان مربوطه باید برای توسعه واحدهای تولیدی مورد نیاز استان گام های موثرتری بردارند، ادامه داد: نبود سرمایه گذاری مناسب از دلایل افزایش نرخ بیکاری استان دانست بوده و این در حالیست که در هشت ماه گذشته بحث های زیادی با حضور دست اندرکاران بخش صنعت و سرمایه گذاری گیلان انجام شده تا وضعیت اشتغال نامناسب استان است روند مطلوب تری داشته باشد.

وی با بیان اینکه بخش بزرگی از شهرک های صنعتی استان نیمه فعال و غیر فعال هستند، گفت: تشکیل جلسات کار گروه حمایت از تولید به صورت میدانی در شهرستان ها ضرورت دارد همچنین کار گروه های مربوطه در بخش حمایت از تولید باید با جدیت و با تمام توان برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی وظایف خود را به بهترین صورت انجام دهند و هرماه نیز به طور منظم گزارش پیشرفت کار این جلسات ارائه شود.

نجفی اجرای طرح پتروشیمی گیلان، شهرک نساجی و خودروسازی را از طرح های مهم استان دانست و افزود: زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح آماده شده و بخش خصوصی که از توانمندی لازم برای اجرای آن برخوردار باشد دراولویت قرار می گیرد.

وی فولاد را از ظرفیت‌های ایجاد شده استان دانست و اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های ایجاد شده صلاح نیست صنایع فولادی جدیدی در گیلان ایجاد شود بلکه باید ظرفیت واحدهای در حال فعالیت افزایش پیدا کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه فضا برای گسترش صنایع سلولزی در گیلان وجود دارد، از بانک‌های استان خواست تا با حضور موثر تر خود نسبت به سرمایه‌گذاری در بخش‌های اقتصادی اقدام کنند.

نجفی خواستار راه‌اندازی شهرک نساجی در گیلان شد و ادامه داد: دولت در مهار تورم طی اردیبهشت سال گذشته اقدام های موثری انجام داد به طوری که تورم نقطه ای ۴۱ درصدی به ۱۴ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه تمام تلاش دولت خارج کردن کشور از حالت رکود است، گفت: در دیدار با معاون اول رئیس جمهوری برای تسریع در پرو‍ژ های مهم گیلان آینده خوبی در بخش صنعت نوید داده شد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با کار گزاران نظام افزود: در این دیدار حضرت آیت الله خامنه ای برحضور قوی تر بانک ها در بخش سرمایه گذاری و اقتصاد تأکید داشتند .

وی با اشاره به اینکه بخش عظیمی از پول استان از سوی صندوق های قرض الحسنه جمع آوری می شود بدون آنکه این سرمایه ها برای توسعه و پیشرفت استان صرف شود، اظهار داشت: بانوان گیلانی در صنایع دستی و فرش دستبافت حضوری پررنگ دارند علاوه براین حضور بانوان در عرصه های مختلف اجتماعی ارزشمند است که سرمایه ای عظیم با ظرفیت قوی برای استان به شمار می رود و در این راستا باید حمایت های لازم از آنها صورت گیرد .

نجفی بر عملیاتی شدن برپایی نمایشگاه‌های صنایع دستی در گیلان تاکید کرد و ادامه داد: مشکلات صنایع دستی و فرش دستباف استان باید احصا شده و رقم‌های واقعی اشتغال در این بخش مشخص شود.

وی همچنین از افتتاح پارک ۷٫۵ هکتاری چمارسرای شهر رشت همزمان با عید فطر امسال خبر داد و بیان داشت: این پارک برای استفاده گردشگران در نظر گرفته شده و در آینده خدمات بیشتری در آن ارائه می‌شود.

معاون برنامه ریزی استاندار نیز در این نشست گفت: طرح هایی که دارای اثرات بیشتری برای استان بوده یا از پیشرفت فیزیکی بالاتری برخوردار هستند باید در اولویت قرار گیرد.

محمد حسین اصغریان افزود: دعوت از مدیران شبکه بانکی کشور برای حضور در استان می تواند نقش مؤثری را برای حمایت از واحدهای تولیدی استان ایفا کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هم در ادامه اظهار داشت: افزون بر ۱۱۰۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی طرح مصوب به بانک ها ارائه شده که ۱۴۰ میلیارد تومان آن را در گیلان جذب شده است .

علی منتظری با بیان اینکه بیش از ۷۵ درصد مشکلات واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی مشکلات بانکی است، ادامه داد: با روی کار آمدن دولت تدبیر روحیه امید در گیلان حاکم شده و تمامی شاخص های تولیدی در حال افزایش است .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی