گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
دسامبر 20, 2011 کد خبر : 4981 خبر ها

مهدی سعادتی :

مدیرانی که از رسانه ها فقط تعریف می خواهند،ریگی به کفش دارند

مدیرانی که از رسانه ها فقط تعریف می خواهند،ریگی به کفش دارند

گیلانیان به گزارش شمال ما : استاندار گیلان گفت: مدیران ادارات گیلان نباید در برابر انتقادات مطبوعات برخورد نامناسب داشته باشند و فقط بخواهند از آنان تعریف و تمجید بشود درغیر این صورت ریگی درکفش است.

مهدی سعادتی درنشست با مدیران روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی گیلان، توفیقات روز افزون نظام را برگرفته از ماه محرم، عزاداری و حرکت در راه و رسم آن و برقراری مردم با اهل بیت (ع) دانست. وی با اشاره به بروز فتنه بزرگ در سال ۸۸، خاطر نشان کرد: حضور میلیونی ملت سبب درهم شکسته شدن و خاموشی توطئه های دشمن انقلاب اسلامی با تآسی از محرم وحسین بن علی (ع) بوده است. او اظهار امیدواری کرد بتوانیم درجهت دین، به ثمرنشاندن اهداف اهل بیت (ع)، امام عصر (ع)، امام راحل ومقام معظم رهبری، شهدای گران قدر و سیاست‌های دولت، خدمت گزار مردم بوده و با برنامه‌های فضای فعلی خشک اداری برطرف بشود.

سعادتی روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی گیلان را زبان و چشم ملت و نظام نامید و تصریح کرد: مدیر روابط عمومی دستگاهی که نتواند با مدیر دستگاه خود اتصال داشته باشد و عمل کرد دستگاه را در رسانه‌ها منعکس نکند به درد ما نمی‌خورد.  وی اذعان داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان که به واحدهای روابط عمومی خود توجه ویژه و اعتقاد نداشته باشند وکمک نکنند، مدیرخوبی نیست وبه درد ما نمی خورد.

نماینده عالی دولت در گیلان با ابراز ناخرسندی از عدم استفاده از جایگاه رفیع و توان روابط عمومی‌های ادارات این استان، تاکید کرد: باید این مشکل هرچه سریع‌تر بشود. وی بیان داشت: هرچه قدر روابط عمومی‌ها خاموش باشند و نتوانند عملکرد دستگاه خود ونظام را در رسانه‌ها منعکس بکنند، نور انقلاب خاموش خواهد شد و این امر به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان در اجرای قوانین و مقررات که به تائید ریاست جمهوری رسیده، نباید دست خوش نظرات سلیقه‌ای آنان بشود.

این مسوول تدوین هرچه سریع‌تر عملکرد ۳۳ساله دستگاه‌های اجرایی گیلان بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بسیار ضروری دانست و اظهارداشت: وظیفه تدوین آنان برعهده تک تک مدیران این واحدها می باشد. سعادتی تشکیل شورای هماهنگی روابط عمومی‌های گیلان را آغاز خوبی خواند و افزود: این شورا در شهرستان‌ها با زمان‌بندی مشخص باید تشکیل شود. وی به ارزیابی عملکرد سایت‌های اطلاع رسانی دستگاه‌های اجرایی گیلان پرداخت و خاطر نشان کرد: سایت استانداری گیلان از ۱۰۰ امتیاز به‌ زور می‌توان نمره پنج را داد در صورتی که فرمانداری‌ها اطلاع رسانی خوبی از عملکرد خود ندارند و برخی از ادارات نیز سایتشان به روز نیست.

استاندار گیلان با اعلام آغاز ثبت نام کاندیداهای مجلس خبرگان و مجلس به ترتیب از یکم و سوم دی ماه امسال، گفت: روابط عمومی دستگاه‌ها نقش بسیار مهمی در ایجاد شور و نشاط برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق ها دارند. سعادتی، تصریح کرد: مردم ولایت به کاندیداهای ارزشی و اصولگرا گرایش دارند، ولی برخی از عنوان آن سوء استفاده می‌کنند. به گفته وی استانداری به دلخواه کسی کار نمی‌کند و معیارهای الهی، انقلابی، ارزشی و ولایی و همچنین آنچه امام (ره) و مقام معظم رهبری در دستور کار قرار دارد و این امر باید برای همه تبیین شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با انتقاد از مانع شدن برخی از ادارات در راستا ی اطلاع رسانی خبرنگاران مطبوعات و خبرگزاری‌ها، یادآورشد: درج انتقادات منصفانه در مطبوعات سبب رشد، تحول ورفع مشکلات و موانع خواهدشد و مدیران دستگاه‌ها باید از آن استقبال کنند.

سعادتی از خبرنگاران و دست اندرکاران مطبوعات و خبرگزاری‌های گیلان به صورت جدی خواست در صورت ممانعت به عمل آوردن ادارات استان در درج این گونه اخبار یا کسب خبر اطلاع بدهند تا از استمرار آن جلوگیری بشود. وی اذعان داشت: مدیران ادارات گیلان نباید دربرابر انتقادات مطبوعات برخورد نامناسب داشته باشند و فقط بخواهند از آنان تعریف وتمجید بشود درغیر این صورت ریگی درکفش است.

خلیل اخوان اصغری

اخبار مرتبط

نظرات

  • محمد تقی حاجی پور

    باسلام محضر استاندار محترم گیلان اینجانب از روستای اسطلخ جان رحمت اباد رودبار مزاحم اوقات شما شده ام وموافق صددرصد سفر به شهرستان ها هستم وروستای ما بزرگترین روستای بخش رحمت آباد و بلوکات بوده و خیلی از محرومیت رنج می بریم . بعد زلزله ۲۸۰ خانوار به دلیل کمبود امکانات از اینجا رفته اند و حالا نزدیک ۲۶۰ خانوار ساکن هستیم نه آب درست داریم ، نه راه درست ، نه گازی که از بیخ گوش ما رد شده و نه یک متر فضای ورزشی و تفریحی و امان از غربت امامزاده ما کهیکی از باسابقه ترین امامزاده های استان است ولی در غربت غریبی در این فضا رها شده مکاتبات متعدد با مسئولان فاضلاب روستایی شهرستان و استان صورت گرفته اما یک در صد اثر ندارد . در باب زیر گذر راه کشاورزی و امامزاده به هر دری زدیم ولی جوابی نشنیدیم
    آقای استاندار کار به جایی رسیده که عده کثیری از مسئولین وجه انقلابی بودن خود را فقط در قالب چهار دیواری اتاق کارشان می بینند و دلخوش به آمار رد کردن هستند ؛ از شما که می دانم بسیجی وار در همه صحنه ها حضور دارید خواهش می کنم در روستای ما بصورت سرزده حضور یابید و مشکلات ما را از نزدیک لمس کنید که چگونه ما در محرومیت بسر می بریم . زیباترین روستا بدون شک در منطقه رودبار هستیم ولی هیچ توجهی به ان نمی شود ؛ روستای ما نزدیکترین راه را به بام گیلان یعنی درفک ستبر دارد . بی توجهی و چشم بستن نمایندگان ادوار و….سابقه دیرینه روستا که در ۱۶۰ سال گذشته شهری بوده و مرکز تولید محصولات کشاورزی و محل توزیع خواربار در سطح منطقه بوده به باد فراموشی سپرده شده و در آخر دردم به استخوان رسید و این نامه را برایتان ارسال می کنم و در صورت امکان سایتی یا شماره تلفنی جهت ارتباط مستقیم با شما ارائه کنید .
    منتظر قدوم پاکتان در امامزاده محتشم اسطلخ جان هستم تا با تشکیل جلسات کارگروه درد و مشکل چندین ساله به سرانجامی امیدوار کننده مبدل شود . در پایان موافق توبیخ مدیرانی هستم که فقط می خواهند از آنان تعریف و تمجید شود
    محمد تقی حاجی پور – مسئول شورای اسلامی روستای بزرگ اسطلخ جان

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی