گیلانیان
سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ Tuesday, 24 May , 2022
جولای 2, 2021 کد خبر : 81976 جدیدترین های صفحه اول خبر ها مقالات سایت

مدیر مسئول :

مدیریت بحران اب و فاضلاب روستایی استانه اشرفیه در بحران

مدیریت بحران اب و فاضلاب روستایی استانه اشرفیه در بحران

اختصاصی گیلانیان : دهستان چهارده از توابع آستانه اشرفیه با قریب ۱۰ هزار جمعیت از روز پنجشنبه ۱۰ تیر با افت شدید فشار آب شرب مواجه د که در صبح روز جمعه آب این دهستان قطع شد .

طبق معمول روز جمعه اداره مسئول تعطیل بود و برخلاف انتظار کسی نیز در واحد اتفاقات حضور نداشت تا پاسخگوی مشترک عطش زده باشد ؟!

حسب شنیده ها بر اثر نوسانات برق پمپ اب این دهستان سوخته و بر اثر تلاش کارگران خدوم اب و فاضلاب روستایی شهرستان پمپی به محل حادثه انتقال داده شد ولی بسبب فرا رسیدن شب و خطر حمله وحوش حضرات در پی حفظ جان نصب پمپ را به فردا که روز جمعه باشد موکول کردند !!؟؟

این تعلل در شرایطی صورت گرفت که متولیان اطلاع کامل دارند کلیه خانه های نوساز این دهستان اعم از بومی و مهاجم ، ببخشید ، مهاجر فاقد چاه اب سنتی هستند که با توجه به اتفاق حاصله حق وضو ساختن ، قضای حاجت  و … را ندارند ، مستاصل ، مستاصل باید چشمشان به شیر اب دوخته شود بلکه چکه ای بچکد تا نه برای پخت و پز بل برای بیت الخلا مورد استفاده قرار دهند .

از این اتفاق جالب چند سوال بی جواب به ذهن متبادر می شود ؛

۱ – ایا اب و فاضلاب روستایی هم دچار بحران می شود تا نیاز به مدیریت داشته باشد ؟ اگر مدیران خدوم اتفاق حاصله در ردیف (تنش آبی) قرار ندهند و برایش هزار دلیل بنی اسرائیلی نتراشند !

۲ – طی چه تفاهمنامه با قراردادی مقرر شد در ایام تعطیلات اتفاقی حادث نشود که اتفاقات این اداره تعطیل است !؟

۳ –  – قطع اب دهستانی با جمعیت یاد شده می تواند مشمول مصداق ( بحران) شود یا خر ؟

۴ – عوامل فنی این اداره در چنین شرایطی می توانند کار را تعطیل و بدون توجه و یا اعتنا تب و تاب بی­آبی جماعتی روستایی شب را با خیال راحت در کنار خانواده خود بگذراند ؟

۵ – در شرایط آب و هوایی فعلی بهتر نبود عوامل آبرسانی در خنکای شب کار آبرسانی را به انجام می رساندند تا در روز بعد دچار گرما زدگی نشوند ؟ شاید عوامل آبرسانی توقع مزد فوق العاده روز تعطیلی بودند !

۶ –آیا جمعیت ۱۰ هزار نفره روستایی در این فصل کار زراعت و گرمای سوزان جانی برایش باقی ماند تا شکنجه بی تدبیری عوامل آبرسانی را تحمل نماید ؟

۷ – عذرهای شرعی حاصله به گردن کیست ؟

ما که از اب و فاضلاب روستایی استانه جوابی دریافت نکردیم ، امیدواریم مدیر عامل محترم این اداره پاسخی برای سوال ما داشته باشد . انشاالله.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد