گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
نوامبر 6, 2022 کد خبر : 84044 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

مدیریت تحولی و کیفیت بخشی به نظام تعلیم و تربیت، رویکرد دولت سیزدهم است

مدیریت تحولی و کیفیت بخشی به نظام تعلیم و تربیت، رویکرد دولت سیزدهم است

گیلانیان : استاندار گیلان با قدردانی از حضور بی نظیر و باشکوه مردم در راهپیمایی دشمن شکن و استکبارستیز ۱۳ آبان، کیفیت بخشی به نظام تعلیم و تربیت را رویکرد دولت سیزدهم دانست و گفت:  بهره‌مندی از ظرفیت اولیاء و خیران در مردمی کردن مدارس و فعالیت های مختلف آموزش و پرورش اثربخش بوده و باید عدالت آموزشی در مناطق مختلف گیلان اجرایی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز (شنبه) در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان، ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س) از حضور بی نظیر و باشکوه اقشار مختلف مردم بصیر و ولایتمدار در راهپیمایی دشمن شکن و استکبارستیزانه ۱۳ آبان قدردانی و اظهار کرد: این حضور مقتدرانه نشان‌دهنده ایمان راسخ و نگاه عمیق مردم شریف ایران اسلامی به مبانی اعتقادی و دلبستگی اصل نظام مقدس جمهوری ایران اسلامی است که باید قدردان آن باشیم.

وی با بیان اینکه هزینه در حوزه آموزش و پرورش نوعی سرمایه گذاری برای آینده کشور محسوب می شود، اضافه کرد: نگاه دولت سیزدهم به این نهاد ارزشمند، نگاهی اولویت دار و تحولی با رویکرد ترویج مبانی هویت ایرانی اسلامی است.

نماینده عالی دولت در گیلان کیفیت بخشی به نظام تعلیم و تربیت را حائز اهمیت و دارای ظرافت‌های بسیار دانست و تاکید کرد: انسان‌سازی و تربیت نیروهای کمال یافته، کارآمد و مجهز به سلاح علم و ایمان و دارای مهارت زندگی، فردی و اجتماعی، ماموریت مهم آموزش و پرورش است.

دکتر عباسی همچنین توجه به مباحث معنوی و اخلاق اسلامی در آموزش و پرورش و دانشگاه ها را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: در کنار تعلیم و آموزش؛ ترویج اقامه نماز جماعت در مدارس و بهبود نمازخانه ها، ایجاد فضای بانشاط و دارای جذابیت فرهنگی و هنری، برپایی اردوهای فرهنگی، مذهبی و تفریحی و تمهید مقدمات بهره مندی دانش آموزان از آن مورد انتظار است.

وی تقویت روحیه پرسشگری و نقادی دانش‌آموزان در کنار شور و نشاط دوران تحصیل را در پیشرفت جامعه بسیار موثر دانست و افزود: حضور سخنرانان توانمند در مدارس برای پاسخگویی به شبهات دانش آموزان و گفت‌و‌گوی صمیمانه با آنان از جمله نکاتی است که باید از سوی متولیان دستگاه تعلیم و تربیت مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال هویت زدایی و تهدید باورها و اعتقادات نوجوانان و جوانان است، تصریح کرد: با تقویت نظارت بر عملکرد مدیران و معلمان مدارس و بهره مندی از ظرفیت‌ فرهنگیان خبره در امور تعلیم و تربیت، برگزاری جلسات کاربردی با حضور اولیاء مدارس و دانش‌آموزان باید فرآیند رشد نسل فعلی و آینده به خوبی برنامه ریزی و مدیریت شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه در مولدسازی فضاهای آموزشی و توجه به پژوهشکده ها باید ایده های نو و عملیاتی در کنار رشد و تعالی دانش آموزان مدنظر باشد، گفت: هنرستان‌های استان در راستای ایجاد مهارت و فن آموزی و ارتباط دانش آموزان با مزیت های گیلان در بخش‌های گردشگری، صنعت و کشاورزی و نظیر آن  فعال‌سازی شود.

دکتر عباسی با تاکید بر اینکه باید عدالت آموزشی در شهرستان‌های مختلف گیلان با اولویت مناطق کم برخوردار به درستی اعمال شود، خاطرنشان کرد: در پویا کردن فعالیت های آموزشی و پرورشی ضمن توجه به همه مدارس؛ از ظرفیت خانواده ها و خیران در مردمی کردن فعالیت های مختلف آموزش و پرورش در زمینه هوشمندسازی مدارس، ایجادفضاهای ورزشی و امکانات و تجهیزات مدارس، بهره مند شوید.

دراین جلسه محمد فائزی، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گزارشی از فعالیت های این اداره کل در بخش های مختلف ارائه کرد و دیگر اعضا نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی