گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
آگوست 17, 2013 کد خبر : 21086 دسته‌بندی نشده

مدیر عامل صنایع چوب و کاغذ ایران خبر داد

مدیر عامل صنایع چوب و کاغذ ایران خبر داد

گیلانیان : مدیر عامل صنایع چوب و کاغذ ایران از اختصاص ۳۰ هکتار زمین برای احداث دانشگاه صنعتی گیلان خبر داد و گفت: تمام امکانات برای احداث این دانشگاه در کارخانه چوکای تالش وجود دارد.

پرویز گلریز ارم‌ساداتی عصر امروز در جمع خبرنگاران درباره ساخت دانشگاه صنعتی گیلان در چوکای تالش اظهار کرد: استاندار به شدت تأکید داشت که این دانشگاه در محل کارخانه چوکا احداث شود.

وی با بیان اینکه جلسه‌ای با حضور معاون آموزش عالی برگزار شد، افزود: در این جلسه تصمیم گرفته شد تا با توجه به ظرفیت‌های شهرک چوکا، دانشگاه صنعتی گیلان در این کارخانه ایجاد شود.

مدیر عامل صنایع چوکا، از اختصاص ۳۰ هکتار زمین برای احداث دانشگاه صنعتی گیلان در این مجتمع خبر داد و گفت: آمادگی لازم برای واگذاری این مقدار زمین به دانشگاه وجود دارد.

وی تصریح کرد: تمام امکانات برای احداث دانشگاه صنعتی گیلان با انواع ساختمان‌های آموزشی و آمفی‌تئاتر با ظرفیت دو هزار نفر وجود دارد.

گلریز ارم‌ساداتی خاطرنشان کرد: امیدواریم با احداث دانشگاه شهرک چوکا اشتغال‌زایی نیروی انسانی خوبی در چوکا داشته باشیم.

وی احداث دانشگاه صنعتی را نیاز گیلان و منطقه دانست و یادآور شد: چوکا یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های صنعتی کشور و حتی خاورمیانه است.

مدیرعامل چوکا ظرفیت تولید کاغذ کارخانه چوکا را ۱۵۰ هزار تن در سال عنوان کرد و متذکر شد: تولید نئوپان و M.D.F و تولید ورق کاغذ و کارتن جزو طرح‌های توسعه این کارخانه هستند./منبع : فارس

گفتنی است در زمان معاون اولی شادروان حبیبی دانشکده دیگری با آب و تاب فراوان در چوکا افتتاح شد و بعدها به نام پردیدس ادامه فعالیت داد تا اینکه دو سال قبل به دانشگاه تهران ضمیمه شد که بهنگام الحاق با شکوه و شکایت پرسنل مواجه بود و معلوم نیست این دانشگاه جدید التأسیس پایدار خواهد بود یا اینکه سرنوشت مشابهی خواهد یافت

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی