گیلانیان
پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ Thursday, 18 August , 2022
نوامبر 26, 2013 کد خبر : 22593 خبر ها

مذاکره با کشورهای عضو اکو برای گسترش ظرفیت های توریسم درمانی

مذاکره با کشورهای عضو اکو برای گسترش ظرفیت های توریسم درمانی

گیلانیان : ˈمحمدعلی نجفیˈ با اشاره به تواتمندی های بالای گیلان در زمینه توریسم درمانی افزود: در مذاکره با نمایندگان کشورهای عضو اکو بویژه کشورهای آسیای میانه و قفقاز بر آمادگی گیلان به منظور پذیرش بیماران این کشورها تأکید کرده ایم.

وی ادامه داد: آب و هوای مناسب ، توانمندی بالای پزشکی فعالیت هزار و یکصد متخصص و فوق تخصص، یک هزار و ۸۰۰ پزشک عمومی و ۶۰۰ داندانپزشک ، ارزان بودن خدمات پزشکی با کیفیت بالا و جاذبه های گردشگری گیلان از دلایل استقبال مناسب بیماران کشورهای همسایه از امکانات درمانی این استان است.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر گسترش مراکز نمایندگی دفتر توریسم سلامت استان اظهار کرد: تاکنون نمایندگی این دفتر با همکاری بخش خصوصی در کشورهای آذربایجان، ترکمنستان، گرجستان، ارمنستان، ترکیه، عراق و کویت راه اندازی شده است.

نجفی با اشاره به ارزآوری مداوای بیماران خارجی اظهار داشت: راه اندازی دفتر توریسم سلامت در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گشایش سایت توریسم سلامت به زبان های انگلیسی ، روسی ، ترکی و عربی ، ایجاد بخش های VIP در بیمارستان ها و حضور مترجمان زبان روسی و انگلیسی در این بیمارستان ها از جمله اقدامات برای جذب بیماران کشورهای آسیای میانه و قفقاز است.

وی با بیان اینکه از سال ۹۱ تاکنون ۶۱۰ بیمار در بیمارستان های گیلان پذیرش شده اند، گفت: این بیماران به ترتیب فراوانی از کشورهای آذربایجان ، افغانستان ، روسیه ، هندوستان ، انگلستان ، آمریکا ، سوئد، امارات متحده عربی و عراق هستند .

استاندار گیلان با اشاره به فعالیت ۲۹ بیمارستان دولتی و خصوصی در استان اضافه کرد: با تکمیل ۱۲ بیمارستان دیگر در گیلان ضمن اینکه امکانات مداوای بیماران برای مردم استان فراهم می شود؛ زیر ساخت های مناسب برای جذب توریسم درمانی نیز است.

کشورهای افغانستان ، جمهوری آذربایجان، قزاقستان ، ترکمنستان ، قرقیزستان ، ازبکستان، تاجیکستان ، پاکستان ، ترکیه و جمهوری اسلامی ایران عضو سازمان اکو هستند./ منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی