گیلانیان
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ Sunday, 19 August , 2018
آذر ۱۲, ۱۳۹۶ کد خبر : 63796 خبر ها

مدیرکل انتقال خون گیلان :

مراجعه ۶۹ هزار نفر /۷۵ هزار واحد خون سالانه در گیلان اهدا می شود

مراجعه ۶۹ هزار نفر /۷۵ هزار واحد خون سالانه در گیلان اهدا می شود

گیلانیان : مدیرکل انتقال خون گیلان با اشاره به مراجعه ۶۹ هزار و ۱۰۸ نفر به پایگاه های انتقال خون استان طی هشت ماهه نخست سال جاری ، گفت: گیلانیان سالانه ۷۵ هزار واحد خون اهدا می کنند.

احمد مرادی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی هشت ماه گذشته ۶۹ هزار و ۱۰۸ نفر به پایگاه های انتقال خون گیلان مراجعه کردند.

وی با بیان اینکه از این میان ۵۸ هزار و ۲۶۷ نفر خون اهدا کردند، افزود: ۵۵ هزار و ۷۱۲ نفر از اهدا کنندگان خون مرد و دو هزار و ۵۵۵ نفر زن هستند.

مدیرکل انتقال خون گیلان با اشاره به اینکه ۱۰ هزار و ۲۲۰ نفر از این افراد برای نخستین بار خون اهدا کرده اند، خاطرنشان کرد: ۳۱ هزار و ۹۷۲ نفر مستمر و ۱۶ هزار و ۷۵ نفر با سابقه هستند.

وی افزود : خون های اهدا شده در ۳۰ بیمارستان و مراکز درمانی دولتی و خصوصی گیلان به بیماران تزریق شد.

به گفته مرادی اهداکنندگان خون در استان گیلان سالانه حدود ۷۵ هزار واحد خون در گیلان اهدا می کنند، تصریح کرد: از این خون های اهدایی بیش از ۲۰۰ هزار واحد فرآورده خونی تولید و در بیمارستان ها و مراکز درمانی گیلان توزیع می شود.

مدیرکل انتقال خون گیلان یادآورشد: گیلان به علت گردشگر پذیربودن، آمار بالای جراحی های قلب و عروق، تصادفات، تعداد زیاد بیماران هموفیلی، تالاسمی و فاویسمی جز استان های نخست ایران از نظر مصرف فرآورده های خونی است.

گفتنی است گیلان بیش از هزار بیمار دیالیزی، هزار و ۱۶۰ بیمار تالاسمی، ۲۷۰ بیمار هموفیلی و حدود ۲۰۰ بیمار فاویسمی دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*