گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
جولای 11, 2014 کد خبر : 28361 خبر ها

مراجعه ۱۱ میلیون نفر به مراکز درمانی تأمین اجتماعی گیلان

مراجعه ۱۱ میلیون نفر به مراکز درمانی تأمین اجتماعی گیلان

گیلانیان : مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان از مراجعه ۱۰ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۱۶۸ نفر به مراکز درمانی این سازمان در این استان خبر داد.

محمدحسین شهدی‌نژاد پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره فعالیت ۱۳ مرکز درمانی تأمین اجتماعی در گیلان اظهار کرد: بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص)، دو درمانگاه تخصصی، ۹ مرکز درمانی و یک درمانگاه مستقل دندانپزشکی در بخش درمان تامین اجتماعی استان فعالیت می‌کنند.

وی به ۲ هزار و ۱۶۱ موسسه طرف قرارداد با تامین اجتماعی گیلان اشاره کرد و افزود: موسسه‌های مذکور به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی استان خدمات درمانی ارائه می‌کنند.

شهدی‌نژاد با بیان اینکه ۴۵ درصد از جمعیت گیلان زیر پوشش تامین اجتماعی هستند، تصریح کرد: سال گذشته تعداد یک میلیون و ۵۵۶ هزار و ۸۰۱ نفر به صورت سرپایی به مراکز درمانی تامین اجتماعی استان مراجعه کردند و نسبت به سال ماقبل آن ۹ درصد افزایش داشته است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان از یک‌میلیون و ۲۰۲ هزار و ۶۶۸ مراجعه سرپایی به پزشکان عمومی این سازمان در سال ۹۲ خبر داد و بیان کرد: سال گذشته تعداد مراجعه‌کنندگان هشت درصد نسبت به سال ۹۱ افزایش داشته است.

وی، تعداد مراجعه‌کنندگان به پزشکان عمومی تامین اجتماعی گیلان در سال گذشته را ۲۷۳ هزار و ۶۶۱ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد مراجعه‌های مذکور با رشد ۹٫۵ درصدی نسبت به سال ماقبل آن مواجه بوده است.

شهدی‌نژاد با اشاره به مراجعه ۸۰ هزار و ۴۷۲ نفر به دندانپزشکان تامین اجتماعی گیلان در سال ۹۲، خاطرنشان کرد: تعداد مراجعه‌کنندگان مذکور ۲۰ درصد نسبت به سال ۹۱ رشد داشته است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان درمانگاه تخصصی شماره یک رشت را بزرگ‌ترین درمانگاه تامین اجتماعی از حیث مراجعه‌کنندگان در کشور خواند و یادآور شد: سال گذشته تعداد مراجعه‌کنندگان به پزشکان متخصص تامین اجتماعی مرکز مذکور با بیش از ۲۶ درصد افزایش به ۱۰۰ هزار و ۳۸۰ نفر رسیده است.

وی از افزایش سه درصدی تعداد بستری‌شدگان بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت در سال ۹۲ خبر داد و اظهار کرد: سال گذشته تعداد ۱۸ هزار و ۴۲۶ نفر در بیمارستان مذکور بستری شدند.

شهدی‌نژاد ضریب اشغال تخت‌های بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) در سال ۹۲ را ۷۷٫۳ درصد اعلام کرد و افزود: ضریب اشغال مذکور نسبت به سال ماقبل آن سه درصد افزایش داشته است.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان متوسط اقامت بیماران در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) در سال ۹۱ را ۳٫۲ روز خواند و بیان کرد: سال گذشته مدت اقامت بیماران به سه روز کاهش پیدا کرده است.

وی، تعداد زایمان‌های طبیعی در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) در سال ۹۲ را یک‌هزار و ۱۶۱ مورد دانست و خاطرنشان کرد: سال گذشته تعداد یک‌هزار و ۲۸۶ مورد سزارین در بیمارستان مذکور انجام شده ضمن اینکه نسبت سزارین به مجموع زایمان‌ها ۵۲ درصد بوده است.

شهدی‌نژاد، تعداد عمل‌های جراحی در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) را ۱۱ هزار و ۳۶۹ مورد در سال ۹۲ اعلام کرد و گفت: تعداد عمل‌های جراحی نسبت به سال ماقبل آن یک درصد افزایش داشته است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان با اشاره به هزینه‌های درمانی پرداخت شده به موسسه‌های طرف قرارداد در سال ۹۲، تصریح کرد: سال گذشته ۱۴۳ میلیارد و ۴۷۲ میلیون و ۹۰۰ تومان به موسسه‌های مذکور پرداخت شده است.

وی از مراجعه ۱۰ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۱۶۸ مراجعه به مراکز درمانی تامین اجتماعی گیلان در سال ۹۲ خبر داد و یادآور شد: سال گذشته ۵۷ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان در بخش درمان مستقیم و ۱۳۹ میلیارد و ۷۷۱ میلیون تومان در درمان غیر مستقیم پرداخت شده است.

به گفته شهدی‌نژاد، سال گذشته تعداد ۱۶ هزار و ۳۲۶ نفر به کمیسیون‌های خاص تامین اجتماعی گیلان مراجعه کردند و این رقم نسبت به سال ۹۱ سه برابر افزایش داشته است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی