گیلانیان
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022
سپتامبر 17, 2012 کد خبر : 12551 خبر ها

با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم كل قوا

مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاههای افسری

مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاههای افسری

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا صبح امروز (دوشنبه) در مراسم دانش‌آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، حضور یافتند.
به گزارش گیلانیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در این مراسم و در آغاز ورود رهبر انقلاب اسلامی، سرود ملی جمهوری اسلامی ایران نواخته شد. ایشان همچنین سپس با حضور در یادمان شهدا، به شهیدان سرافراز اسلامی و انقلاب و ایران ادای احترام کردند. فرمانده کل قوا در ادامه از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدند.

رهبر انقلاب اسلامی در این مراسم همچنین از خانواده‌ی معظم شهید ناوسروان ناصر مقدم تجلیل کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اعطای دانشنامه به نماینده‌ی دانش‌آموختگان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر، به فرماندهان، استادان، پژوهشگران، دانش‌آموختگان و دانشجویان نمونه جوایزی را اهدا کردند. نماینده‌ی دانشجویان جدید نیز سردوشی خود را از دست فرمانده کل قوا دریافت کرد.
قرائت سوگندنامه‌ی دانشجویان جدید، اعطای پرچم به نمایندگان دانشجویان جدید، سرود دسته‌جمعی و رزمایش میدانی از دیگر برنامه‌های مراسم امروز بود.

در ادامه‌ی این مراسم، یگان‌های حاضر در میدان صبحگاه دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر از مقابل جایگاه رژه رفتند.

در این مراسم، همچنین امیر سرلشگر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش، ضمن خیر مقدم تأکید کرد: ارتش در اوج توانمندی، همچون همیشه آماده‌ی دفاع از مرزهای مبارک جمهوری اسلامی و ملت قدرشناس ایران است.

امیر جعفری تهرانی فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر نیز گزارشی از روند تحصیلی و آموزش‌های تخصصی–علمی دانشجویان و دانش‌آموختگان این دانشگاه ارائه داد.

در ادامه‌ی این مراسم، دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر در حضور فرمانده کل قوا به تمرین دریایی پرداختند. انهدام یگان‌های شناور دشمن فرضی از سطح و زیرسطح، آزادسازی کشتی ربوده شده، تصرف یگان شناور دشمن از هوا، پرش غواصی از بالگرد و پاکسازی، مین‌ریزی و دفاع از ساحل از جمله قسمت‌های این تمرین دریایی دانشجویی بود. در طول این تمرین دریایی، دریادار سیاری -فرمانده نیروی دریایی ارتش- توضیحات لازم را بیان می‌کرد.

رهبر انقلاب امروز همچنین از شبیه‌ساز زیرسطحی کلاس غدیر بازدید کردند. این شبیه‌سازِ کاملاً بومی در سازمان جهاد خودکفایی نیروی دریایی ساخته شده است. شبیه‌سازها نقش مهمی را در آموزش علمی عملیاتی دانشجویان نیروی دریایی ایفا می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد