گیلانیان
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ Wednesday, 23 January , 2019

مرامنامه وبگاه حامیان پیشرفت و توسعه گیلان

 بسم الله الرحمن الرحیم

ما نگوییم بد و میل به ناحق نکنیم

جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم

وبگاه حامیان پیشرفت و توسعه گیلان ” گیلانیان ” با اعتقاد راسخ به اسلام و مذهب شیعه اثنی عشری و ولایت فقیه که منبعث از شرع مقدس اسلام ناب محمدی است و پایبندی به آرمان‌های امام راحل، مقام معظم رهبری و آرمان‌های انقلاب و شهدا و منافع و مصالح امت اسلامی مدتی است کار خود را آغاز کرده است لذا امیدوارم آنهایی که نقد می شوند با افزایش توان انتقاد پذیری و رعایت عدل و انصاف، منتقد را دشمن نپندارند و هر نقدی را تجاوز به حریم مقدس مدیریت ( ! ) نپندارند و نخواهند با پاک کردن صورت مسأله، مسئله را حل نمایند !

و این بخش از فرمایشات مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه ۲۹/۳/۸۸ تهران را آویژه گوش کنند که فرمودند:

افراد ، مسئولین خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخگو باشند و پاسخ بدهند و تبیین کنند. خیلی از اوقات اگر چنانچه یک انتقادی به کسی بشود این فرصتی است برای او که بتواند ذهن‌ها را روشن کند، تبیین کنند، حقیقت را بیان کنند، خیلی چیز خوبی است

مرامنامه وبگاه حامیان پیشرفت و توسعه گیلان ، گیلانیان

 وبگاه گیلانیان افتخار دارد به اطلاع برساند که مدتی است فعالیت‌های تحلیلی خبری خود را با رعایت اصول خبری منطبق بر قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران و پاسداشت حرمت‌ها و تدقیق در عملکردها براساس اصول شرح زیر آغاز ‌نموده است و از خداوند منان مسئلت دارد که در ادامه راه به دور از هر گونه شائبه‌ها یاریگر ما باشد :

۱ – مشی رسانه‌ای این وبگاه ، تحلیلی ، خبری می باشد و تلاش بر این است در حد توان و با حفظ شأن و شئونات شخصیت‌های حقیقی و حقوقی از ظاهر خبرها که این روزها به صورت تکرار مکررات به چشم می ‌خورد و معمولا تنظیم شده روابط عمومی‌ها است و خلاقیت از سوی رسانه در تنظیم آن مشاهده نمی‌شود فراتر رفته و زوایای پنهان و آشکار اخبار، رخدادها و حوادث را واکاوی نموده و ناگفته ‌های خوب و بد آن را برای اصلاح ضعف‌ها و تقویت توانائی‌ها منعکس نماید.

۲ – این وبگاه مطلقا وابسته به شخص و مقام نیست و هیچ حساسیتی نسبت به اشخاص با شناسه‌های قومی ، زبانی و مکانی ندارد و به دلیل ایرانی بودن به همه احترام می‌گذارد و تنها عملکرد اشخاص حقوقی اعم از خوب و بد مورد مداقه هست و هر دو را در حد اعتدال انعکاس می‌دهد .

۳ – این وبگاه در امر اطلاع رسانی مستقل می‌باشد و فارغ از هر گونه تحریکات جناحی و جریانی و حزبی در چار چوب اعتقاد عملی به نظام و ولایت فقیه و پایبند به آرمان انقلاب و شهدا و منافع و مصالح ایران اسلامی فعالیت می‌کند .

۴ – این وبگاه پرسشگری و نقد و تحلیل عملکرد ادارات و دستگاه‌های اجرائی و شخصیت‌های ذیمدخل در پیشرفت و توسعه گیلان را بمنظور اطلاع رسانی و ارتقای دانائی شهروندان جزء وظیفه خود می‌داند و انتظار دارد شاهد دریافت پاسخ‌های مستدل و منطقی و بدور از تعصب‌های شغلی و جناحی جهت انعکاس باشد.

۵ –  انتشار خبرها با حفظ امانت از وظایف ذاتی اطلاع رسانی است و هر گونه دخل و تصرف در آن به نفع شخص، گروه و حزب را مغایر با حرفه خبرنگاری می‌داند و تخطی در این امر را شایسته عقوبت قوانین مطبوعات و قوانین جمهوری اسلامی می‌داند .

۶ – تحلیل‌ها و نقدهای منصفانه از مقوله خبر جدا است و این وبگاه خود را در این زمینه بر اساس رعایت انصاف و عدالت و در نظر داشتن منافع نظام ، آزاد می‌داند و تابع تحریکات ، تهدیدات و تطمیعات نمی‌داند.

 ۷ – از آنجائیکه این وبگاه در عرصه اطلاع رسانی خود را در برابر اشخاص حقیقی و حقوقی و منافع و مصالح جامعه مسئول می‌داند فلذا دسترسی به اطلاعات روزمره فاقد طبقه بندی و محرمانه را برای اطلاع عموم آزاد می‌داند .

۸ – این وبگاه چون در امر اطلاع رسانی خود را مبرّا از اشتباه و خطا نمی‌داند فلذا در صورت بروز اشتباه حرفه‌ای به طور سریع و صریح خود را ملزم به جبران اشتباه خبری می‌داند .

۹ – این وبگاه با تقسیم مصاحبه به دو بخش : دعوت به مصاحبه – درخواست مصاحبه در انتشار مصاحبه‌های اختصاصی از نوع اول به حقوق مصاحبه‌ شونده خود احترام می‌گذارد و متن تنظیمی مصاحبه را با رعایت امانتداری منتشر می‌نماید و یا در صورت درخواست مصاحبه ‌شونده، ‌متن نهایی قبل از انتشار جهت اصلاح به رؤیت مصاحبه شونده می‌رساند و حتی در صورت انصراف وی از انتشار مصاحبه خودداری می‌کند. اما در انتشار مصاحبه از نوع دوم وبگاه گیلانیان آزاد است و این تقسیم بندی قبلا به اطلاع مصاحبه شونده خواهد رسید .

۱۰ – مقالات و تحلیل‌ها با رعایت جمیع جهات تابع ضوابط خبر و مصاحبه از نوع اول نمی‌شود و چون وبگاه دریافت اطلاعات و پاسخ پرسش‌ها برای تحریر مقالات و تحلیل‌ها از مقام ذیربط جزء نیاز ضروری و حق بدیهی خود می‌داند فلذا طی نامه‌ای پرسش‌ها را به اطلاع مقام ذیربط خواهد رسانید که در صورت تعلل و مشمول مروز زمان کردن پاسخ، مقاله یا تحلیل خود را در فرصت ابلاغی منتشر می‌نماید و مسئولیت انتشار جوابیه را نخواهد پذیرفت .

۱۰ – این وبگاه در راستای حفظ حریم و حرمت اشخاص حقیقی و حقوقی از انتشار نظرات اهانت آمیز معذور است و خود را نسبت به حذف یا اصلاح آن آزاد می‌داند.

۱۱ – مقالات دریافتی در صورت شناخته شدن صاحب اثر و مطابقت با اصول وبگاه قابل استفاده می‌باشد . چنانچه کلمه‌ای‌، عبارتی ، اسمی ، نشانه‌ای و تلمیحی مغایر با اهداف وبگاه داشته‌باشد پس از جرح و تعدیل اقدام به انتشار می‌شود.

۱۲ – در راستای حفظ و رعایت حقوق مادی و معنوی خالقان و صاحبان آثار بدون ذکر منبع و در صورت لزوم کسب اجازه از انتشار آن خودداری می‌شود .

۱۲ – این وبگاه از افشای منابع خود مگر به حکم قانون (مقام قضائی) معذور است.

در صورت توسعه وبگاه گیلانیان :

۱ –  خبرنگاران این وبگاه برای کسب خبر دارای کارت شناسائی به نام خبرنگار وبگاه با امضای مدیر مسئول و ممهور به مهر وبگاه می‌باشند و از تحت فشار قرار دادن افراد برای کسب خبر قویا پرهیز می‌کنند.

۲ – خبرنگاران این وبگاه در صورت حضور در جلسات و یا مواجهه با سوژه حق استفاده از دوربین، میکروفن و یا دستگاه‌های ضبط صوت به صورت مخفیانه را ندارند ، مگر زمانی که حق قانونی روزنامه‌نگار است ولی آشکارسازی لوازم فوق برای او مخاطره‌ آمیز باشد.

نشانی رایانامه گیلانیان info@guilanian.ir  برای دریافت اخبار و دعوتنامه‌های ادارات، سازمان‌ها و همچنین نظرات آحاد مطابق بندهای ۱۰ و ۱۱ مرامنامه در اختیار است و متعاقبا شماره تماس با مدیریت وبگاه گیلانیان اعلام خواهد شد.

باشد که خدمات اطلاع رسانی ناچیز مقبول حضرت احدیت قرار بگیرد. ان‌شاء الله.

حسین لطفی _ مدیر مسئول وبگاه گیلانیان

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان :

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد

بیمارستان جامع در رشت تاسیس می‌شود‌

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان گیلان :

بیمارستان جامع در رشت تاسیس می‌شود‌

انواع بذر هیبریدی در گیلان تولید شد

رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان :

انواع بذر هیبریدی در گیلان تولید شد