گیلانیان
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ Sunday, 19 May , 2019
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷ کد خبر : 66915 خبر ها

مراودات‌ تجاری ایران و روسیه افزایش می‌یابد

مراودات‌ تجاری ایران و روسیه افزایش می‌یابد

گیلانیان : آلکسی استرلینکف امروز در بازدید از منطقه آزاد انزلی با اشاره به اینکه هدف اصلی از بازدید منظقه آزاد انزلی توسط این تیم افزایش سطح همکاری‌های تجاری بین دو استان ساراتوف روسیه و گیلان در ایران است اظهار داشت: از آغاز تعاملات و همکاری استان ساراتوف و گیلان سال‌ها می‌گذرد.

معاون استاندار ساراتوف روسیه با بیان اینکه استان ساراتوف به دنبال ظرفیت‌های همکاری جدید در منطقه آزاد انزلی است و همکاری با این سازمان رویکردی مناسب و موثر است خاطرنشان کرد: امسال افزایش دو برابری حجم مبادلات بین دو کشور ایران و روسیه از اهداف مهم استان ساراتوف است.

استرلینکف با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های گسترده‌ای به منظور همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه در منطقه آزاد انزلی وجود دارد تصریح کرد: به زودی همکاری، مراودات تجاری و صادرات دو کشور روسیه و ایران علاوه بر بخش غلات و محصولات کشاورزی در بخش‌های مختلف افزایش می‌یابد.

معاون استاندار ساراتوف روسیه با بیان اینکه افزایش مبادلات تجاری بین دو کشور توسعه اقتصادی را در دو استان ساراتوف و گیلان به‌وجود آورده و موجب ارتقای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف می‌شود بیان کرد: تصمیم ارتقای روابط استان ساراتوف روسیه با منطقه آزاد انزلی در سطح بالای حاکمیتی اتخاذ شده است.

وی با تاکید بر اینکه با ارتقای سطح ارتباطات، کشور روسیه از رقبای اروپایی خود پیشی می‌گیرد و شرکای تجاری خود را در ایران افزایش می‌دهد افزود: سال گذشته میزان مبادلات تجاری استان ساراتوف با ایران ۲۶ میلیون دلار بود و امسال به دنبال افزایش دو برابری این مبادلات هستیم.

استرلینکف مزیت‌های سازمان منطقه آزاد انزلی را منحصر‌به فرد عنوان کرد با اشاره به اینکه این مزیت‌ها موجب برنامه‌ریزی‌های ویژه به منظور افزایش مناسبات این استان با منطقه آزاد انزلی شده است تصریح کرد: انگیزه افزایش تعاملات کشور روسیه با ایران افزایش یافته است.

معاون استاندار ساراتوف روسیه با بیان اینکه با توجه به ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های لازم در منطقه آزاد انزلی انگیزه‌ای مطلوب برای گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی با این منطقه ایجاد شده است گفت: ساراتوف یک منطقه اقتصادی و کشاورزی شناخته شده در روسیه است.

استرلینکف با تاکید بر اینکه استان ساراتوف در حوزه صنعتی توانمند بوده و صنایع چند منظوره در آن مستقر است خاطرنشان کرد: استان ساراتوف روسیه با دارا بودن ۲۰ دانشگاه معتبر از قطب‌های علمی کشور روسیه محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz