گیلانیان
پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ Thursday, 28 May , 2020
ژوئن 1, 2018 کد خبر : 67221 خبر ها

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان :

مرجعیت کانون قدرت حکومت اسلامی است

مرجعیت کانون قدرت حکومت اسلامی است

گیلانیان : نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان مرجعیت را کانون قدرت حکومت اسلامی دانست و گفت: دشمنان اسلام پس از موفقیت میرزای شیرازی در تحریم تنباکو تصمیم گرفتند تا روحانیت را با تمسخر تضعیف کنند.

آیت‌الله رسول فلاحتی عصر امروز در جلسه تفسیر قرآن کریم در مسجد جامع بازار رشت اظهار داشت: خداوند متعال در آیه دهم تا پانزدهم سوره “حجر” پیامبر اکرم(ص) را دلداری می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) نیز همانند سایر مردم است و آستانه تحمل مشخصی دارد عنوان داشت: حکومت بر مردم از جمله عواملی است که سبب فرسوده شدن انسان می‌شود.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر اینکه پیامبر اکرم(ص) موظف بود تا علاوه بر حرکت در مسیر الهی پیروانش را نیز در این مسیر ثابت قدم نگه دارد گفت: امروز شاهد هستیم که قدرت‌های استکباری برای مهار قدرت‌های نوظهور جهانی از ابزار تحریم استفاده می‌کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه تحریم به طور مستقیم با شریان‌های حیاتی و اقتصادی کشورها در ارتباط است ابراز داشت: امروز شاهد هستیم که کره شمالی با وجود مقاومت‌های بسیار در نهایت تسلیم تحریم‌های آمریکا شد.

وی فشارهای مردمی را عاملی برای تسلیم سران کره شمالی در برابر تحریم های آمریکا دانست و خاطرنشان کرد: امروز خداوند متعال است که نظام جمهوری اسلامی در ایران را مستحکم نگه داشته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اعلام اینکه امروز قدرت‌های جهانی قدرتمند شدن جمهوری اسلامی ایران را برنمی‌تابند اظهار داشت: شرایط سیاسی و اجتماعی جامعه انسان را پیر می‌کند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه امام خمینی(ره) بیشترین غصه را برای امت اسلامی خوردند و در نهایت با یک بیماری صعب العلاج از دنیا رفتند گفت: تاریخ نشان داده است که مردان سیاست زود پیر و فرسوده می‌شوند.

امام جمعه رشت کلمه “شیعه” را به معنای گروهی دارای عقیده، مرام و منش خاص دانست و افزود: این کلمه در قرآن کریم هم برای گروه‌های برحق و هم برای گروه های باطل به‌کار برده شده اما امروزه پیروان حضرت علی(ع) را به‌عنوان شیعه می‌شناسند.

وی با بیان اینکه بر اساس روایات، شیعیان امیرالمومنین در روز قیامت جزء رستگاران هستند تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن کریم خطاب به پیامبر اکرم(ص) تذکر داده است که پیش از این نیز پیامبرانی بر مردم ارسال شده‌اند تا او بداند تنها نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اعلام اینکه مشرکان در زمان پیامبر(ص) او را مسخره می کردند و به او سنگ می زدند خاطرنشان کرد: امروز نیز شاهد هستیم که برخی افراد انسان‌های مومن را مورد تمسخر قرار می دهند و به آنها انگ می‌زنند.

آیتالله فلاحتی تمسخر “ملانصرالدین” را یکی از راه هایی دانست که برای تمسخر علما استفاده می شود و ابراز داشت: تمسخر شخصیتی مانند “ملانصرالدین” از دوره قاجار آغاز شد.

امام جمعه رشت مرجعیت را کانون قدرت حکومت اسلامی دانست و عنوان داشت: دشمنان اسلام پس از موفقیت میرزای شیرازی در تحریم تنباکو تصمیم گرفتند تا روحانیت را در وهله نخست با تمسخر تضعیف کنند.

وی کلمه “ملا” را کلمه‌ای با عظمت و کلمه “آخوند” را به معنای معلم دانست و خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام چنان رفتار نامناسبی با این دو کلمه انجام داده‌اند که مردم از شنیدن این دو کلمه بدشان می‌آید.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان روحانیون و بازاریان را کنترل‌کننده‌های شریان جامعه دانست و گفت: دشمنان اسلام روحانیت را جایگاه ترویج فرهنگ دین در جامعه و بازاریان را کنترل‌کننده وضع اقتصادی جامعه می‌داند.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر اینکه دشمنان اسلام و انقلاب امروز برای ضربه زدن به نظام اسلامی روحانیت و اقتصاد را هدف گرفته‌اند افزود: کفار زمان پیامبر(ص) با تمسخر او به دنبال از بین بردن جایگاهش در میان مردم بودند.

وی با بیان اینکه آمریکا مقروض‌ترین کشور دنیا است و مردم کشور آمریکا از حداقل حقوق اجتماعی نیز برخوردار نیستند گفت: در کشوری مانند عربستان حقوق زنان اصلاً رعایت نمی‌شود و ما شاهدیم که امروز همین عربستان ما را متهم به نقض حقوق زنان می‌کند.

امام جمعه رشت با اعلام اینکه کفار پیامبران الهی را به دلیل فقرشان مسخره می‌کردند خاطرنشان کرد: امروز شاهد هستیم که برخی افراد تا به جایگاهی می‌رسند خودشان را گم می‌کنند‌.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان زندگی امام حسن مجتبی(ع) را سراسر تواضع دانست و ابراز داشت: این امام بزرگوار در کنار مردمی زندگی می‌کرد که به او زخم زدند اما همواره در کنار مردم بود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

اعمال محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های گیلان

سرپرست پلیس‌راه استان گیلان :

اعمال محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های گیلان

حمایت از قدس و مردم مظلوم فلسطین واجب شرعی است

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان :

حمایت از قدس و مردم مظلوم فلسطین واجب شرعی است

عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی گسترش یابد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان زنده و تلویزیونی به‌مناسبت روز جهانی قدس:

عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی گسترش یابد