گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
جولای 17, 2014 کد خبر : 28459 خبر ها

جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به وضعیت نا به سامان اداری و مالی سازمان میراث فرهنگی:

مردان احمدی نژاد سازمان میراث فرهنگی را خانه تیمی سیاسی کرده بودند

مردان احمدی نژاد سازمان میراث فرهنگی را خانه تیمی سیاسی کرده بودند

گیلانیان : عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی ضمن تایید اظهارات مسعود سلطانی فر مبنی بر وضعیت آشفته سازمان میراث فرهنگی گفت: متاسفانه مسائلی از قبیل فاجعه اصفهان و شیراز از بی تدبیری دولت قبل است چراکه مردان احمدی نژاد سازمان میراث فرهنگی را خانه تیمی سیاسی کرده بودند

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت گفت: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در دولت قبل به عنوان یک حیاط خلوت سیاسی تلقی می شد و دولت قبل از این سازمان به عنوان یک نهاد سیاسی استفاده کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:اجرای طرح دورکاری و انتقال معاونت های میراث فرهنگی و صنایع دستی به شیراز و اصفهان، نداشتن ساختمان در ان جا و متلاشی کرن خانواده های کارمندان این سازمان اثر بسیار منفی در این سازمان گذاشته است.

جعفرزاده ایمن آبادی هم چنین تصریح کرد: همه این مسائل به این دلیل است که دولت احمدی نژاد از اساس اراده ای برای استفاده مناسب از این سازمان نداشت و از آن به عنوان یک خانه تیمی سیاسی استفاده می کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: به جای رفع مشکل هتل داران و تقویت پتانسیل های گردشگری در این سازمان یاران احمدی نژاد در دولت قبل از امکانات این مجموعه برای مقاصد سیاسی خود استفاده کردند.

وی ادامه داد: به همین سبب سازمان گردشگری رشد و پیشرفت نکرده و درجا زده و به حد قابل توجهی دچار مشکل است و انتظار داریم از مجموعه دولت یازدهم که این فجایع را سامان دهد.

فرصت استثنایی منطقه ای برای توسعه گردشگری ایران نباید از دست برود

این عضو فراکسیون گردشگری مجلس با اشاره به پتانسیل های تاریخی ایران گفت: ایران پتانسیل های تاریخی زیادی دارد و سازمان گردشگری باید با وجود تمامی مشکلاتی که با ان ها رو به رو است جدی تر بر روی این مسائل تمرکز کند.

وی تصریح کرد:باتوجه به این که اسرائیل در جریان غزه آسیب جدی دیده و کشورهای عربی به خاطر تندروی هایشان محل هایی مملو از خوف برای توریست ها هستند و ترکیه نیز به دلیل حمایت از داعش مورد استقبال توریست ها نیست، ایران فرصتی استثنایی در منطقه برای جذب توریست دارد.

مجلس از افزایش اعتبار سازمان میراث فرهنگی در بودجه ۹۴ حمایت می کند

این نماینده مجلس با اشاره به اخراج تعدادی از کارمندان این سازمان به دلیل مشکلات مالی تصریح کرد: من انتقادات آقای سلطانی فر را در خصوص اعتبارات پایین این سازمان قبول دارم.

وی تاکید کرد: هر کمکی که آقای سلطانی در خصوص بهبود این سازمان در نظر داشته باشد مجلس از آن حمایت می کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در طی ۸ سال اخیر بودجه سازمان مدافع خوبی نداشت اما انتظار داریم دولت در بودجه ۹۴ در خصوص این سازمان پررنگ ظاهر شود تا مجلس نیز کسری اعتبار را رفع کند.

مسعود سلطانی فر ، رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از اعتبارات پایین این سازمان انتقاد و تاکید کرده است که انتقال معاونت میراث فرهنگی و صنایع دستی در دولت قبل به شهرهای اصفهان و شیراز هزینه های سنگینی را به این سازمان تحمیل و این اقدام را “فاجعه اصفهان” و “فاجعه شیراز” خوانده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی