گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
ژوئن 11, 2014 کد خبر : 27662 خبر ها

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان:

مردم اگر از ما ناامید شوند ، از نظام و رهبری ناامید می شوند

مردم اگر از ما ناامید شوند ، از نظام و رهبری ناامید می شوند

اختصاصی گیلانیان : جای تاسف است دنیای اسلام به جای اینکه ید واحده باشد هر روز مشغول کشتن برادران خود و تقویت فروشندگان سلاح و مستبدان دنیا هستند

نماینده ولی فقیه که در آستانه میلاد امام زمان (ع) در جمع مدیران و معاونین و پرسنل جهاد کشاورزی بمناسبت هفته جهاد کشاورزی سخن می گفت ضمن تبریک میلاد منجی عدالت گستر گفت : با توجه به اینکه دنیای اسلام از مصر گرفته تا افغانستان و عراق و سوریه و دیگر کشورهای به مصیبت جانکاهی گرفتار است امید است خداوند موجبات ظهور ناجی بشریت را فراهم فرماید و باعث نجات مسلمانان شود.

 وی با اشاره به گستردگی فعالیت‌های جهاد کشاورزی، افزود: این وزارتخانه در زمینه شیلات، کشاورزی، امورباغی و زراعی و حلال و حرام غذاها نقش مهمی را ایفا می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی را که مد نظر مقام معظم رهبری است تحقق بخشیم باید از جهاد کشاورزی شروع کنیم، گفت: کشاورزی در گذشته به صورت سنتی محض اداره می‌شد اما اکنون فنی است .

وی تصریح کرد: باید با اصول فنی در شیلات، برنج، چای و بهره‌وری درست از جنگل‌ها و آفت‌زدایی و امثال اینها وارد صحنه شویم و نیازمندی‌های اولیه مردم را در این زمینه فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه کشاورزی و کشت توأم برنج، اردک و ماهی بسار خوب است خاطرنشان کرد: در بازدیدی که از مناطق مختلف کشاورزی استان انجام دادم مردم با مشکل آب رو به رو بودن د.

امام جمعه رشت اظهار کرد: در بازدید پنج ساعته از بخش اعظم شالیزار های استان مشاهده کردم که کشاورز با کمبود بنزین ، موتور پمپ ، عدم لایروبی آببندان مواجه هست و از پاس کاری ادارات شدیدا ناراحت است .

وی ادامه داد : در سفری که معاون رئیس جمهور به گیلان داشت و به اتفاق استاندار به دیدارم آمده بود مشکلات را به وی گفتم که خواستم که امکانات در اختیار کشاورزان قرار دهند که الحمد الله تا حدودی این امکانات فراهم شده است .

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان گفت : بزرگواری که آمده بود و می گفت باید برنجکاری همراه با پرورش ماهی و اردک باشد ، گفتم اگر چه فکر خوبی است ولی فعلا ماهی و اردک واجب نیست شما سعی کنید آب کشاورزی ما را تامین نمایید .

وی خطاب به مدیران جهاد کشاورزی گفت : تنها به گزارش ها اکتفا نکنید و مثل خودم بروید از نزدیک اوضاع را بررسی کنید و مشکلات مردم را ببینید و واقعیت ها را لمس کنید .

وی تاکید کرد : مردم به من و شما چشم دوخته اند ، اگر از ما ناامید شوند ، از نظام و رهبری ناامید می شوند ، فراموش نکنید که رهبری امیدش به من و شما است که در این مسئولیت ها هستیم و باید در رفع مشکلات اقدام نماییم .

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت : من در باره همین پیله در گذشته چقدر داد و فریاد کردم ؛ تولید پیله به ۴۰۰ تن رسید .

وی گفت : اگرچه با قیمت سیزده هزار تومان مخالفم ولی همینکه قیمت را کمی بالا بردند خوب است و در بازار آزاد خریدار دارد و پیش بینی می کنم امسال تولید این محصول از مرز ۱۰۰۰ تن بگذرد .

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کشاورزان از روند خرید تضمینی چای راضی هستند، گفت: مطالبات چایکاران گیلانی به گفته رئیس سازمان چای کشور به زودی پرداخت می شود.

آیت الله قربانی با تأکید بر اینکه نرخ خرید برگ سبز چای توسط دولت خوب تعیین شده است، اظهار کرد: برگ سبز چای درجه یک، یک هزار و ۸۰۰ تومان و درجه دو یک هزار و ۲۰۰ تومان تعیین شده است.

وی با اشاره به وضعیت چای کشور، تصریح کرد: دولت با همه مشکلات موجود اعتباری مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان را برای چای کنار گذاشته که تاکنون سابقه نداشته است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه از چای‌کاران، کارخانه‌داران و توزیع‌کنندگان انتظاراتی داریم، گفت: تولید چای با کیفیت مورد انتظار بوده و ظاهر بسته‌های چای باید شکیل باشد تا مورد پسند همگان قرار گیرد.

آیت الله قربانی با تأکید بر ارائه صحیح آمارها در حوزه کشاورزی، گفت: تقویت و توسعه کشاورزی یک ضرورت برای توسعه پایدار کشور است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی