گیلانیان
جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ Friday, 27 January , 2023
آوریل 22, 2015 کد خبر : 36504 خبر ها

استاندار گيلان :

مردم به دنبال اقدامات ملموس تری در روابط با آستراخان هستند

مردم به دنبال اقدامات ملموس تری در روابط با آستراخان هستند

گیلانیان : سرکنسول جدید کشورمان در آستراخان روسیه صبح امروز در دفتر کار استاندار با دکتر نجفی دیدار کرد.

دکتر محمد علی نجفی در این نشست بر ضرورت توسعه روابط بین دو کشور تاکید کرد و افزود : باید با توسعه بخش های تجاری، گردشگری ، اقتصادی زمینه لازم را در جهت گسترش روابط بین دو منطقه فراهم کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت بهره گیری از توانمندی های بخش خصوصی نیز تاکید کرد و افزود  : تقویت بخش خصوصی نقش موثری را در گسترش روابط دو کشور ایفاء خواهد کرد .

وی با اشاره به رویکرد خوب دولت تدبیر و امید در بخش سیاست خارجی اظهار داشت : اکنون نگاه بین المللی نسبت به ایران بهتر گردیده و در حال تغییر است .

دکتر نجفی توسعه روابط خارجی را از جمله راهکارهای موثر جهت مقابله با تبلیغات دروغین رسانه های دشمن علیه کشورمان دانست و افزود :  اکنون که دشمنان با بهره گیری از رسانه های خود تبلیغات سو ء و خلاف واقع را علیه کشورمان انجام می دهند ، توسعه روابط خارجی فرصت خوبی برای بیان حقیقت و آگاهی بخشی است و هرچقدر اتباع کشورهای خارجی از نزدیک واقعیتها را ببینند این تبلیغات کم اثر میشود.

استاندار گیلان نقش گیلان را در توسعه روابط  بین دو ایران و روسیه بسیار پر رنگ دانست و افزود : گیلان از پیشینه قوی  در توسعه روابط بین دوکشور برخوردار است و نخستین حضور ایران در استان آستاراخان روسیه توسط گیلان انجام پذیرفت.

وی با بیان اینکه  باید مباحث توسعه ی روابط بین دو منطقه به صورت عملیاتی و تعریف شده صورت پذیرد افزود :  اکنون دیگر سطح روابط گیلان با آستراخان فقط مختص به بازدیدها و جلسات اداری نباید باشد و مردم به دنبال اقدامات ملموس تری  هستند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به توانمندی بالای گیلان در بخش سلامت بر ضرورت توسعه توریسم سلامت تاکید کرد و افزود : سرمایه گذاری های خوبی در بخش بیمارستانی و درمانی گیلان صورت گرفته و این استان با دارا بودن پزشکان حاذق و بیمارستانهای مجهز از ظرفیت خوبی در جهت توسعه توریسم سلامت برخوردار است  .

وی وجود منطقه آزاد انزلی را از جمله مزیت های گیلان و کشور دانست و افزود : باید با بهره گیری از ظرفیتها در جهت تقویت همکاری ها بهره گیریم .

دکتر نجفی بر ضرورت ایجاد سرای تجاری ایرانیان در آستراخان تاکید کرد و افزود : باید در جهت گسترش روابط اقتصادی و تجاری و گردشگری بین دو کشور  تلاش کنیم .

سر کنسول جدید ایران در آستراخان روسیه نیز بر ضرورت مدیریت هوشمند در صادرات تاکید کرد وگفت : نباید در بخش مدیریت ، ساماندهی و هدایت شرکت های تجاری به صورت مقطعی عمل کنیم.

علی محمدی  صادرات به کشور روسیه را برای گیلان استراتژیک دانست  وگفت : برای معرفی برند محصولات ما در بازار باید تلاش بشتری کنیم .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی