گیلانیان
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ Sunday, 17 February , 2019
فروردین ۲۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 66362 خبر ها

مردم خواهان مقابله با فساد اداری و مالی هستند

مردم خواهان مقابله با فساد اداری و مالی هستند

گیلانیان : نماینده مردم بندر آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم از فساد اداری و مالی گلایه مندند و حقم دارند، گفت: سیستم اداری کشور ما معیوب و بیمار است.

ولی داداشی، نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از معضلات و مشکلاتی که امروز گریبان گیر مردم کشورمان شده است بحث فساد اداری و مالی است، اظهارکرد: استان گیلان نیز از این امر مستثنی نیست.

وی با بیان اینکه مردم از فساد اداری و مالی گلایه مندند و حقم دارند، افزود: سیستم اداری کشور ما معیوب و بیمار است.

نماینده مردم بندر آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بستر فراهم است یک متخلف بتواند ده ها نفر کارمند صادق و کارگزار صادقی که با جان و دل برای مردم کار می‌کند را دور بزند و هم سیستم را بد نشان دهد، تصریح کرد: سیستم اداری کشور ما بستر را برای این افراد فراهم کرده است.

داداشی بر شفاف سازی قانون و آیین نامه های اداری برای مردم توسط رسانه ها تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه بعضی کارمندان و کارگزاران ادارات برخی آیین نامه ها را برای مردم رو نمی‌کنند و این مشکلاتی را به دنبال دارد، تصریح کرد: وقتی کسی به اداره ای مراجعه می‌کند و از قانون و آیین نامه آن اداره خبر ندارد وقتی جواب نه می‌شنود به آن سیستم اداری بدبین می‌شود که این ناشی از عدم اطلاع رسانی است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه همه مشکلات در سیستم اداری کشور ناشی از ناکارآمدی سیستم اداری است، خاطرنشان کرد: تمام ارکان نظام چه دولت و مجلس و همه ارکان باید بیایند یک تصمیم جدی در این راستا و حوزه بگیرند تا گرفتاری و مشکلات و مطالباتی که مردم دارند که به حق هم هست به نقطه مطلوب برسد.

داداشی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بنا بر اصل نودم قانون اساسی تشکیل شده است، اظهارکرد: این کمیسیون کار رسیدگی به شکایات از طرز کار قوا را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تنهاترین کمیسیونی است که بدون امضاء رییس مجلس می‌تواند با تمام سازمان ها، نهادها، ارکان نظام و ادارات کلی و جزئی مکاتبه کند، افزود: این کمیسیون این ظرفیت را دارد به تمام تخلفات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و .. رسیدگی کند و ما این کار را در کمیسیون انجام می‌دهیم.

داداشی با اشاره به اینکه اخیرا در مجلس شورای اسلامی تصمیمی برای تبدیل این کمیسیون به دیوان گرفته شد، تصریح کرد: اما در حال حاضر پرونده هایی که رسیدگی می‌کنیم به دستگاه قضایی ارجاع می‌دهیم که این دستگاه هم؛ احکام کیفری و یا برائت را صادر می‌کند.

وی با بیان اینکه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ابزار نظارتی مجلس است، گفت: تصمیم گیری در حوزه احکام کیفری و حقوقی مربوط به قوه قضاییه است.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: امیدواریم با تصویب دیوان شدن این کمیسیون، خود حکم را صادر و با متخلفین به صورت مستقیم برخورد کنیم.

داداشی با اشاره به اینکه قانونی که تصویب شده برای همه یکسان است، اظهارکرد: رویکرد که امروز دستگاه قضایی دارد با هر متخلف در هر مقامی که باشد برخورد می‌کند.

وی با بیان اینکه این رویکرد در گیلان توسط برخی مسئولان سیاسی استان زیر سوال رفته است، تصریح کرد: وقتی از سوی مدیر ارشد استان تخلفاتی صورت گرفته و مدیر متخلف بازداشت و به دستگاه قضایی فراخوانده شده ما می‌بینیم مدیر ارشد سیاسی استان با دستگاه قضایی مقابله می‌کند که این در شأن مدیر سیاسی استان نیست و باید اصلاح شود.

داداشی در پایان از رییس جمهور، وزیر کشور و اعضای هیات دولت خواست با چنین مدیر ارشد سیاسی که حیثیت مردم گیلان را با چنین کارهایی زیر سوال می‌برد برخورد شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

رییس پارک علم و فناوری گیلان :

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

بدهی۱۸۰هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی

سرپرست معاونت اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی :

بدهی۱۸۰هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی

افزایش ۱۰ برابری طول خطوط ۲۳۰ کیلوولت

مدیر عامل شرکت سهامي برق منطقه اي گيلان خبر داد :

افزایش ۱۰ برابری طول خطوط ۲۳۰ کیلوولت

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان