گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
ژانویه 11, 2013 کد خبر : 16338 خبر ها مذهبی

نماینده ولی فقیه در گیلان :

مردم در انتخابات تابع ولایت و رهبری هستند

مردم در انتخابات تابع ولایت و رهبری هستند

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: ملت ایران در بحث انتخابات آتی کشور تابع دیدگاه ارزشمند ولایت و رهبری است.

 آیت الله ˈزین العابدین قربانیˈ در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع مردم قم افزود: افرادی که گمان می کنند با ایجاد شبهه در آزادی و سلامت انتخابات، توطئه هایی مشابه فتنه سال ۸۸ بوجود می آورند؛ باید توجه کنند مردم به صورت آزاد و تبعیت از ولایت در انتخابات شرکت خواهند کرد.

 وی در ادامه با تسلیت رحلت جانگداز پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) گفت: نبی مکرم اسلام برای کامل کردن فضائل اخلاقی مبعوث شدند و با خواندن آیات پروردگار و آشنا کردن گوش دل و افکار مردم با این آیات، آنها را آماده تربیت می کردند.

 آیت الله قربانی، قرآن کریم را جامع ترین کتاب برای پاسخگویی به تمامی قوانین و مسائل بشری خواند و گفت: این کتاب آسمانی مطابق با همه زمان ها بر قلب پیامبر اعظم(ص) نازل شد و مشکل گشای مردم است.

 وی جدایی ناپذیر بودن دین از سیاست را از جمله برنامه های مهم پیامبر اکرم(ص) عنوان و تصریح کرد: هم اکنون جمهوری اسلامی نیز با رهنمود های امام خمینی(ره) این مکتب را با عنوان ولایت فقیه در اختیار مردم گذاشت و خود در راس حکومت قرار گرفت و امروز خلف صالحش مقام معظم رهبری این امور را بدست گرفته اند.

 خطیب جمعه رشت در ادامه با اشاره به هفته وقف گفت: وقف از دیگر حسنات اسلامی است که با آن بسیاری از گره ها و مشکلات جامعه برطرف می شود.

 وی ساخت بسیاری از مساجد، حسینیه ها، تکایا، راهها، بیمارستان ها و … را از سنت حسنه وقف دانست و افزود: مسوولان اوقاف بایستی با حسن عمل، تبعیت از شرع و ولایت فقیه رغبت واقفان به سنت حسنه وقف را افزایش دهند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی