گیلانیان
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ Friday, 25 September , 2020
ژانویه 11, 2013 کد خبر : 16338 خبر ها مذهبی

نماینده ولی فقیه در گیلان :

مردم در انتخابات تابع ولایت و رهبری هستند

مردم در انتخابات تابع ولایت و رهبری هستند

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: ملت ایران در بحث انتخابات آتی کشور تابع دیدگاه ارزشمند ولایت و رهبری است.

 آیت الله ˈزین العابدین قربانیˈ در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع مردم قم افزود: افرادی که گمان می کنند با ایجاد شبهه در آزادی و سلامت انتخابات، توطئه هایی مشابه فتنه سال ۸۸ بوجود می آورند؛ باید توجه کنند مردم به صورت آزاد و تبعیت از ولایت در انتخابات شرکت خواهند کرد.

 وی در ادامه با تسلیت رحلت جانگداز پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) گفت: نبی مکرم اسلام برای کامل کردن فضائل اخلاقی مبعوث شدند و با خواندن آیات پروردگار و آشنا کردن گوش دل و افکار مردم با این آیات، آنها را آماده تربیت می کردند.

 آیت الله قربانی، قرآن کریم را جامع ترین کتاب برای پاسخگویی به تمامی قوانین و مسائل بشری خواند و گفت: این کتاب آسمانی مطابق با همه زمان ها بر قلب پیامبر اعظم(ص) نازل شد و مشکل گشای مردم است.

 وی جدایی ناپذیر بودن دین از سیاست را از جمله برنامه های مهم پیامبر اکرم(ص) عنوان و تصریح کرد: هم اکنون جمهوری اسلامی نیز با رهنمود های امام خمینی(ره) این مکتب را با عنوان ولایت فقیه در اختیار مردم گذاشت و خود در راس حکومت قرار گرفت و امروز خلف صالحش مقام معظم رهبری این امور را بدست گرفته اند.

 خطیب جمعه رشت در ادامه با اشاره به هفته وقف گفت: وقف از دیگر حسنات اسلامی است که با آن بسیاری از گره ها و مشکلات جامعه برطرف می شود.

 وی ساخت بسیاری از مساجد، حسینیه ها، تکایا، راهها، بیمارستان ها و … را از سنت حسنه وقف دانست و افزود: مسوولان اوقاف بایستی با حسن عمل، تبعیت از شرع و ولایت فقیه رغبت واقفان به سنت حسنه وقف را افزایش دهند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران