گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
ژوئن 25, 2014 کد خبر : 28003 خبر ها

مردم را با زور نمی توان بهشتی کرد

مردم را با زور نمی توان بهشتی کرد

اختصاصی گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت بیان کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم که اگر در این ماه بهره برداری درست نماییم در یازده ماه دیگر بیمه هستیم .

آیت الله زین العابدین قربانی روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان با محوریت ماه مبارک رمضان تاکید کرد : معنویت ماه مبارک رمضان مردم را در برابر خدا و قانون متواضع می کند.

وی اظهار کرد: درست است که نیروهای نظامی، قضایی و امثال این ها می توانند تا حدودی مردم را به انجام وظیفه و یا عدم تجاوز وادار نمایند ، اما تا اندرون مردم با تقوا و ایمان اصلاح نشود، نمی توان مردم را با زور بهشتی کرد.

امام جمعه رشت گفت : خوبی ماه رمضان این است که مردم را در برابر خدا و قانون متواضع می کند .

وی ادامه داد : تقوا، نیروی درونی است که انسان را از ارتکاب به گناه و خلاف بازمی دارد .

وی در ادامه گفت : تحقق این امر به چند چیز مربوط می شود : اول اینکه مردم معروف ها و منکر ها را خوب بشناسند از این رو باید مردم را با روح اسلام آشنا کرد و این امر توسط مبلغان فاضل و درد آشنا تحقق خواهد یافت.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان گیلان افزود: مساجد، حسینیه ها، مدارس ، دانشگاه ها و رسانه فرصت هایی هستند که می توان از آنها برای پروراندن نوجوانان و جوانان با اندیشه های اسلامی بهره گرفت.

آیت الله قربانی تاکید کرد: برنامه ریزی ها برای امور جوانان به گونه ای فراهم شود تا آنان از مساجد و آموزه های دینی غافل نشوند.o

وی بر ضرورت تعامل و هم افزایی همه دستگاه های اجرایی برای تحقق امور فرهنگی در استان تاکید کرد.

استاندار گیلان نیز در این نشست؛ بر تعامل و هم افزایی مدیران دستگاه های اجرایی استان تاکید کرد.

ˈمحمدعلی نجفیˈ با اشاره به وجود نقاط ضعف فرهنگی در استان افزود: متاسفانه فقدان برنامه ریزی جهادی فرهنگی یکی از مشکلات است که این موضوع به ضعف تعامل و هم افزایی بین دستگاه های اجرای استان برمی گردد.

وی ادامه داد : استفاده ابزاری از فرهنگ برای مقاصد سیاسی ، ضعف ساختاری تشکیلات فرهنگی و نداشتن بانک اطلاعات فرهنگی از دیگر نقاط ضعفی است که باید مورد توجه قرار گیرند.

نجفی ماه مبارک رمضان را فرصت مناسبی برای پروراندن اندیشه های نوجوانان و جوانان دانست و افزود: روحانیان خط مقدم جبهه فرهنگی هستند و می بایست از فرصت حضور آنان در پرورش اندیشه نسل نو استفاده کرد.

نایب رییس شورای فرهنگ عمومی گیلان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح سواحل دریا ، این پروژه را طرح عظیمی توصیف کرد که شرایط تسهیلات و امکانات برای گردشگران را فراهم می کند.

نجفی افزود: طرح های سواحل دریا در ماه مبارک رمضان باز است اما مردم ملزم به رعایت موازین شرعی و اخلاقی در این مکان ها هستند.

وی اظهار کرد: سواحل دریا نباید با اندیشه های دولتی و یا اندیشه های خاص اداره شوند بلکه می بایست در کنار هدایت فرهنگی و نظارت، امکانات و تسهیلات گردشگران فراهم شود.

نشست شورای فرهنگ عمومی گیلان با محوریت ماه مبارک رمضان و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی استان در بیت نماینده ولی فقیه در گیلان برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی