گیلانیان
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023
نوامبر 29, 2013 کد خبر : 22680 خبر ها

مردم رشت نباید نگران باران و آبگرفتگی معابر باشد

مردم رشت نباید نگران باران و آبگرفتگی معابر باشد

گیلانیان : استاندار گیلان گفت : باید تلاش کنیم برلبان مردم رشت همواره گل لبخند بروید نه اینکه همیشه نگران بارش باران و آبگرفتگی معابر باشند

استاندار گیلان در مراسم معارفه شهردار جدید رشت که در مجتمع خاتم الانبیاء برگزار گردید با تاکید بر زیباسازی رشت و داشتن نگاه جامع به این شهر گفت : مدیران شهری باید با تمام توان و اتحاد و همدلی در جهت ساختن شهری زیبا و بر آوردن مطالبات بحق مردم تلاش نمایند.

 دکتر نجفی افزود : وجود فرهنگ غنی و توانمندیهای بالای این شهر بر کسی پوشیده نیست و باید فضای تعامل و همکاری و با بهره گیری از توانمندی و ظرفیت های استان در جهت توسعه و شکوفایی استان تلاش نماییم.

 نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه سیمای شهری متناسب با اندیشه والا و پیشینه غنی مردم رشت نیست، گفت : مردم این شهر بحق از ما طلب خدمت دارند و باید با تلاش شبانه روزی ، تدبیر و برنامه ریزی فضای مناسب و پرنشاط و با آرامش را در این شهر فراهم کنیم .

استاندار گیلان گفت : باید تلاش کنیم برلبان مردم رشت همواره گل لبخند بروید نه اینکه همیشه نگران بارش باران و آبگرفتگی معابر باشند.

 وی ایجاد منابع پایدار جهت انجام فعالیت های عمرانی را مهم دانست و افزود :باید در جهت  تسریع در اجرای طرح های عمرانی با انتشار اوراق مشارکت در رشت توجه جدی شود .

 استاندار گیلان ادامه داد : البته در اجرای فعالیت های عمرانی در بحث بودجه و اعتبارات انظباط مالی و دقت در هزینه کردها از جمله موارد مهمی به شمار می رود که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم .

 وی به جلسه اخیر خود به همراه نمایندگان استان با دکتر نوبخت اشاره کرد و افزود : درخواست اعتبار برای سال ۹۳ برای طرح های نیمه تمام فاضلاب شهر رشت ، پیگیری در بحث مطالعات کمربندی شهر رشت ، در خواست اعتبار در بودجه سال ۹۳ جهت ساماندهی اماکن مقدس از جمله بقعه متبرکه خواهر امام (س) رشت از جمله موارد ی بود که در این جلسه مطرح و تصمیم گیری گردید .

 دکتر نجفی با بیان اینکه امروز شهروندان از ما مسئولین طلب خدمت دارند افزود : بهبود معیشت زندگی مردم و حل مشکلات اشتغال از جمله اولویت های استان به شمار می رود که باید با تمام توان در جهت تحقق این مهم تلاش کنیم .

 در ادامه این مراسم غلامحسین تابش فر قائم مقام سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور شهر خوب را شهری ایمن ، پاک ، سبز و روان دانست .

تابش فر با بیان اینکه نمی توان با نگاه سنتی شهرداری ها را اداره کرد افزود : باید با استفاده از روش های نوین مالی همانند فاینانس و اوراق مشارکت و بهره گیری از مشارکت های مردمی در جهت ساختن شهر بهره گیریم .

 در ادامه این مراسم جمشیدی رئیس شورای اسلامی شهر رشت نبود طرح جامع و تفصیلی در برخی از مناطق را از جمله مشکلات این شهر دانست و افزود : باید با اجرای طرح مدیریت یکپارچه شهری و ایجاد وحدت ، همدلی و انسجام در جهت رفع مشکلات تلاش کنیم .

 وی افزود : شهردار جدید قریب به ۲۰ سال از عمر خدمتی خود را در مقام شهردار در سطح کشور مشغول به خدمت بوده و امیدوارم ایشان با تجارب ارزنده خود مشکلات این شهر را یکی پس از دیگری رفع کنند .

 در ادامه این مراسم خلیلی شهردار جدید رشت با بیان اینکه در مدیریت شهر رشت نیازمند نگاه بلند نظرانه هستیم افزود : مطمئنا نگاه کوتاه مدت و گذرا نمی تواند خواسته های این شهر  را برآورده کند.

وی توسعه پایدار شهری را از جمله اهداف کاری خود برشمرد و افزود : شهر رشت در بین شهرهای ایران از فرصت ها و پتانسیل بسیار ارزنده ای برخوردار است که متا سفانه کمتر به آن توجه شده است .

 در پایان این مراسم دکتر نجفی ضمن تقدیر از تلاش و زحمات بهارمست سرپرست سابق شهرداری رشت حکم مسئولیت شهرداری رشت را به محمد ابراهیم خلیلی اهداء کرد .

گفتنی است : محمد ابراهیم خلیلی متولد سال ۱۳۳۵ کرج و دارای تحصیلات کارشناسی ارشد علوم انسانی است .

لازم به ذکر است : محمد ابراهیم خلیلی شهرداری مناطق ۱۶،۱۸،۱۹ تهران ، شهرداری مهر شهر ، نظر آباد ، چهار دانگه اسلامشهر و شهر جدید هشتگرد تهران را در کارنامه خدمتی خود دارد ./منبع : استانداری

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی