گیلانیان
جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ Friday, 27 January , 2023
مارس 2, 2014 کد خبر : 25225 دسته‌بندی نشده

مرهم اگر نمیشوی زخم مزن دل مرا …

مرهم اگر نمیشوی زخم مزن دل مرا …

اختصاصی گیلانیان : استان گیلان با توجه به شرایط اقلیمی و دارا بودن جنگل و دریا در کنار هم و همچنین انبوهی جمعیت ، در جذب سرمایه گذار از سوی مسئولین استان موفق نبوده است و یا به عبارتی روی گشاده ای برای افراد و شرکتهای سرمایه گذار اقتصادی و ورزشی نیست !

این استان با وسعت کم خود قابلیتهای فراوانی برای جذب سرمایه دارد ، ازکشاورزی تا صنعت توریسم ، منابع نفتی و گاز و مهمترازهمه سرمایه گذار ورزشی ، که موجب کاهش هزینه سلامت و افزایش شادی و نشاط در جامعه می گردد .

در جذب اسپانسرهای ورزشی با توجه به نداشتن زیر ساختهای اقتصادی قوی همیشه دچار مشکل بوده است (تغییر نام تیمها در دو دهه اخیر) در برهه ای از زمان (۶سال و ۲ ماه ) شرکت صنایع شیر ایران(پگاه) با دارا بودن ۱۴ کارخانه تولید لبنیات ، مرکز سرمایه گذاری ورزشی خود را شهررشت و موجودیت خود را با خرید تیم استقلال شهرداری رشت اعلام کرد . این شرکت با خرید زمینی در مسیر جاده رشت – شفت (سه راه شفت ) برای ساخت یک مجموعه ورزشی کامل complex و عملیاتی کردن زیر ساختهای ورزشی اعم از ورزشگاه ، زمینهای تمرین برای تیمهای پایه وبزرگسال , چمن مصنوعی ، سالن والیبال , سالن بسکتبال ، سونا و استخر و سالن وزنه و… ، در فاز اول مبلغی بالغ بر ۹ میلیارد تومان را اختصاص داد(سال ۸۳) . این زمین به دلیل کاربری کشاورزی با تمام تلاشی که مسئولین صنایع شیر انجام دادند مجوز ساخت از سوی مراجع ذیربط صادر نشد و استانداری هم هیچ کمکی با توجه به درخواست صنایع شیر انجام نداد .آیا در آن زمان هیچ مجوزی برای ساخت و ساز در زمینهایی با کاربری کشاورزی صادر نشد ؟!! مجوز برای ساخت اماکن ورزشی و فرهنگی طبق مصوبه مجلس نسبتأ رایگان است اما مجوز برای شهرکهای مسکونی و صنعتی …. !!! در همان زمان استانداری مازندران به مدیران صنایع شیر ایران (پگاه) پیشنهاد دادکه زمین و مجوز رایگان برای ساخت این مجموعه در هر شهرمازندران را صادر می نمایند !

مسئولین استان گیلان جدا از اینکه در جذب سرمایه گذار اقتصادی تلاش نکردند و نمیکنند ، توان نگهداری اسپانسرهای مالی ورزشی و حتی شخصیتهای ورزشی که به نوعی ” برند ” محسوب میشوند را نیز ندارند . اتحاد مسئولین استان درهمه امور بسیار خوب است و موجب پیشرفت و ارتقاء استان می شود ، اما نه برای حذف گروهی که بیش از ۴ سال برای ورزش استان از هیچ کوششی دریغ نکرده اند . هزینه کردن بیش از ۴۰ میلیارد تومان برای ورزش رشت طی این مدت نمیتواند مبلغ کمی باشد ، به جرأت میتوان گفت بودجه اداره کل ورزش وجوانان استان گیلان(برای کل استان) در سال ۹۲ کمتر از ۶میلیارد تومان است .

اخبار مرتبط

نظرات

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی