گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
اکتبر 5, 2012 کد خبر : 12983 خبر ها

پروفسور سمیعی عضو تالار مشاهیر گیلانیان اعلام کرد:

مرکز جامع علوم اعصاب جهان در ایران افتتاح می‌شود

مرکز جامع علوم اعصاب جهان در ایران افتتاح می‌شود

گیلانیان : پروفسور سمیعی ضمن اعلام خبر راه‌اندازی مرکز جامع علوم اعصاب جهان در ایران تا پایان سال آینده، عنوان کرد: قصد دارم ۵۰ درصد از فرصت خود را به ایران اختصاص دهم.
پروفسور مجید سمیعی در مراسم افتتاحیه «غرفه پروفسور سمیعی» در موزه ملی تاریخ علوم پزشکی با اشاره به برگزاری سمپوزیوم بین‌المللی مغز و اعصاب که از بعدازظهر امروز در بیمارستان میلاد آغاز به کار می‌کند، عنوان کرد: نزدیک به ۳۰ استاد برجسته از سراسر جهان که در حوزه تصادفات مغزی فعالیت می‌کنند، در این سمپوزیوم حضور خواهند داشت.
وی ادامه داد: در نظر داریم تا کلیه اطلاعات و گزارشات مربوط به تصادفات مغزی را جمع‌آوری کرده و بتوانیم یک گایدلاین در این خصوص طراحی کرده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی تهران بگذاریم.
رییس فدراسیون جهانی انجمن جراحان اعصاب در پاسخ به پرسشی مبنی بر زمان افتتاح مرکز جامع علوم اعصاب جهان در ایران، عنوان کرد: این مرکز متعلق به تمام مردم ایران است که خیرین هزینه‌های مربوط به ساخت آن را تقبل کرده‌اند و هدیه‌ای است که آن را به مردم ملت ایران تقدیم می‌کنند.
پروفسور سمیعی ادامه داد: این مرکز علاوه بر اینکه به مقوله درمان بیماران می‌پردازد، از حیث پژوهشی و علمی نیز فعالیت خواهد کرد و امید است تا پایان سال آینده افتتاح شود.
وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا قصد ندارد به ایران بازگردد، اظهار کرد: در حال حاضر مشغله بسیاری در آلمان و پکن دارم و قرار است تا چند ماه آینده مرکز علوم اعصاب دیگری نیز در هند افتتاح کنم، اما با این حال تصمیم گرفته‌ام تا نیمی از وقت خود را در سال در ایران بگذرانم. البته همه تلاش من برای خدمت به ایران است تا بتوانم تمام تجربیاتم را به ایران منتقل کنم.
رییس بیمارستان علوم اعصاب هانوفر آلمان افزود: علم و دانش روز به روز در حال پیشرفت است، بایستی در این پیشرفت سهیم باشیم و روزی به جایگاهی دست یابیم که سایر کشورها از تجربیات ما بهره‌مند شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی