گیلانیان
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022
آگوست 28, 2012 کد خبر : 12044 خبر ها

رئیس پارک علم و فناوری گیلان خبر داد :

مرکز رشد فناوری چای کشور در لاهیجان راه اندازی می شود

مرکز رشد فناوری چای کشور در لاهیجان راه اندازی می شود

اختصاصی گیلانیان : مجید متقی طلب ، رئیس پارک علم و فناوری استان ضمن معرفی اهداف پارک های علم و فناوری اسلامی گفت : معاون وزیر علوم در سفر به گیلان برای ایجاد مرکز رشد چای در این استان در قالب علم و فناوری با اختصاص اعتبار از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام آمادگی کرده است .

وی با اشاره به نشست شبکه پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی در کمیته فناوری سازمان کنفرانس اسلامی در سال ۲۰۰۸ گفت : ایجاد ۳ شبکه علم و فناوری شبکه نانو فناوری، دانشگاه‌های مجازی و پارک‌های علم و فناوری از طرف سازمان کنفرانس کشورهای اسلامی به جمهوری اسلامی ایران واگذار شده است .

متقی طلب گفت : شبکه نانو فناوری و دانشگاه‌های مجازی در تهران ایجاد می‌شود و ایجاد شبکه پارک‌های علم و فناوری به دلیل زیرساخت‌های مناسب به گیلان واگذار شده است .

با اشاره به ارائه مقدمات کار برای امکان‌سنجی انجام شده در سال ۲۰۱۱ در شورای عمومی کامستک در پاکستان گفت : پس از پذیرفته شدن پارک علم و فناوری گیلان در شورای عمومی سازمان کنفرانس اسلامی مصوبه این شبکه در بیانیه نهایی آمده است و دبیرخانه ساختار شبکه پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی در پارک گیلان ایجاد شده است.

متقی‌طلب گفت : ایجاد رابطه بین کشورهای مسلمان بر پایه علم و فناوری برقرار می‌شود .

در این دیدار که نمایندگان کشورهای : مالزی ، پاکستان ، سوریه ، تونس ، سنگال و تانزانیا حضور داشتند متقی طلب گفت : پارک‌های علم و فناوری، بنیان اقتصادی بر پایه تکنولوژی دانش‌بنیان را بین مسلمان برقرار می‌کند .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد