تبلیغ
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ Tuesday, 20 November , 2018
بهمن ۱۲, ۱۳۹۶ کد خبر : 65180 خبر ها

نماینده ولی فقیه در گیلان :

مسؤولان با ارائه برنامه‌های صحیح مردم را به انقلاب امیدوارتر کنند

مسؤولان با ارائه برنامه‌های صحیح مردم را به انقلاب امیدوارتر کنند

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان خواستار ارائه راهکارهای مناسب به منظور ایجاد اشتغال پایدار توسط مسؤولان در جامعه شد و گفت: مسؤولان با ارائه برنامه و اجرای آن مردم را نسبت به انقلاب امیدوارتر کنند.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در دیدار با عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور با اشاره به وجود ۳۰ هزار هکتار باغ چای در شمال کشور اظهار کرد: اگر باغ‌های چای را بتوان توسعه داد موجب ایجاد اشتغال در منطقه می‌شود.

وی در ادامه به وجود زمینه‌های گردشگری در گیلان اشاره کرد و افزود: گردشگری شرایط ویژه‌ای دارد و تنها از این طریق نمی‌توان نیازهای کشور را تامین کرد.

امام جمعه رشت، خواستار ارائه راهکارهای مناسب به منظور ایجاد اشتغال پایدار توسط مسؤولان در جامعه شد و بیان کرد: مسؤولان با ارائه برنامه و اجرای آن مردم را نسبت به انقلاب امیدوارتر کنند.

آیت‌الله قربانی با بیان اینکه عشق به خدمت در وجود مسؤولان نهادینه شده است، تصریح کرد: مسؤولان باید مسائل را با مقام معظم رهبری درمیان بگذارند.

وی بر ارائه راهکارهای علمی توسط مسؤولان محیط زیست به منظور توجیه مدیران و نمایندگان مجلس در راستای برطرف کردن مشکلات تأکید کرد و گفت: در این کشور طبق فرموده امام(ره) «نمی‌توانیم» معنا ندارد و با بهره‌گیری از علم و دانش می‌توانیم مشکلات را برطرف کنیم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری خطاب به رئیس سازمان محیط زیست، متذکر شد: امیدوارم با آموزه‌های اسلامی و تعلیمات دینی که دارید، بتوانید مشکلات زیست‌محیطی کشور را برطرف کنید.

آیت‌الله قربانی در پایان استان گیلان را دارای عرصه‌های مستعد برای اشتغال‌زایی عنوان کرد.

وجود یک میلیون هکتار جنگل مخروبه در کشور

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز در دیدار مذکور به وجود ۲ میلیون و ۳۰۰ هکتار جنگل در شمال کشور اشاره کرد و گفت: یک‌میلیون هکتار جنگل مخروبه در شمال کشور داریم و ترمیم آن نیازمند سرمایه‌گذاری است.

عیسی کلانتری با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال تنها از طریق کشاورزی ظلم به گیلان و مازندران است، خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری زیربنایی در گیلان و مازندران کمتر انجام شده است.

وی به وجود دو دیدگاه درباره محیط زیست اشاره کرد و افزود: یک گروه اعتقادی به حفاظت از محیط زیست ندارند و گروه دیگر معتقدند نباید به طبیعت دست بزنیم.

معاون رئیس جمهور، بیشتر اشتغال استان‌های شمالی را غیر مولد خواند و تصریح کرد: گیلان و مازندران دارای هفت میلیون نفر جمعیت و جوانان تحصیلکرده بسیار است و مشکل اشتغال آن تنها با کشاورزی برطرف نمی‌شود.

کلانتری، خواستار تجدیدنظر کلی در سیاست‌های برنامه‌ای استان‌های گیلان و مازندران شد و گفت: اگر صنعت درست و سازگار با محیط زیست در استان‌های شمالی احداث شود، تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه مسؤولان با تصور ۵۰ سال گذشته برنامه‌ها را اجرایی می‌کنند، اظهار کرد: امر مذکور مانع توسعه در کشور شده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، پسماند را مشکل اساسی شمال کشور خواند و بیان کرد: اگر نمایندگان مردم گیلان و مازندران همت نکنند زندگی مردم این استان‌ها در خطر است.

کلانتری با اشاره به اینکه شیرابه پسماند زندگی ماهیان را به خطر انداخته است، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور ۲ میلیارد دلار اعتبار برای برطرف کردن مشکل پسماند استان‌های شمالی در نظر گرفته و امیدواریم این بودجه توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد.

وی متذکر شد: مردم گیلان و مازندران حق حیات دارند اما معضل پسماند این استان‌ها را خفه کرده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

اجرای پروژه‌های برق‌ منطقه‌ای گیلان نیازمند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان ‌:

اجرای پروژه‌های برق‌ منطقه‌ای گیلان نیازمند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است

اگر از ظرفیت‌های ملی درست استفاده شود مشکلات اقتصادی حل خواهد شد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مدال‌آوران بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا ۲۰۱۸:

اگر از ظرفیت‌های ملی درست استفاده شود مشکلات اقتصادی حل خواهد شد

راه‌اندازی ۱۷دفتر الکترونیک قضایی در شهرهای گیلان/۷شهر دفتر ندارد

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گیلان :

راه‌اندازی ۱۷دفتر الکترونیک قضایی در شهرهای گیلان/۷شهر دفتر ندارد

ساماندهی آب‌‌بندان‌های گیلان به مدیریت قوی نیاز دارد

عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس :

ساماندهی آب‌‌بندان‌های گیلان به مدیریت قوی نیاز دارد

گیلان دومین تولید کننده ماهیان گرمابی در کشور است

معاون توسعه آبزی‌پروری شیلات گیلان :

گیلان دومین تولید کننده ماهیان گرمابی در کشور است