گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز سه شنبه,۲۱ام آذر ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی سه شنبه,۲۱ام آذر ۱۳۹۶

مسؤولیت اعضای غایب شورای شهر رشت سلب می‌شود

گیلانیان : عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: غیبت مداوم و بدون دلیل اعضای شورای شهر رشت در جلسه هیأت رئیسه این شورا طبق قانون موجب سلب مسؤولیت از آنها می‌شود.

محمدحسین واثق کارگرنیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به لغو پنج جلسه انتخاب هیأت رئیسه توسط اعضای این شورا اظهار کرد: اعضای شورا برای خدمت به مردم انتخاب شدند و نباید موضوعات شخصی را به منافع شهر و شهروندان ترجیح دهند.

وی ادامه داد: اختلاف دو گروه اقلیت و اکثریت شورا برای ریاست شورا بوده و اعضای شورایی که در جریان انتخاب هیأت رئیسه در گروه اقلیت هستند در جلسات حضور پیدا نمی‌کنند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه مردم به ما رأی دادند تا خدمت کنیم، گفت: مردم به ما رأی ندادند که به خاطر منافع شخصی کار شهر و شهروندان را روی زمین بگذاریم.

وی اضافه کرد: چه در تصدی ریاست و یا به عنوان یک عضو عادی شورا می‌توان فعالیت و خدمت کرد و همه اعضای شورا باید تنها به توسعه و تعالی شهر بیندیشند و ریاست شورا تنها حجم کاری فرد را افزایش می‌دهد.

به گفته واثق‌کارگرنیا، اگر فردی تنها انگیزه‌اش خدمت باشد تفاوتی نمی‌کند رئیس باشد یا به عنوان عضو شورا فعالیت کند.

وی ادامه داد: تاکنون سه جلسه انتخاب هیأت رئیسه شورا بدون دلیل لغو شده است و اگر اعضای غایب به این روند ادامه دهند براساس قانون از آنها سلب مسؤولیت می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت افزود: اگر این اتفاق بیفتد با توجه به اینکه ۹ نفر از اعضا در جلسات حضور پیدا می‌کنند بابت ۶ عضو غایب باید از اعضای علی‌البدل استفاده کرد.

وی با حمایت از کاندیدا شدن فرانک پیشگر در سمت ریاست شورای رشت یادآور شد: بانوان نیمی از جمعیت کشور و استان را تشکیل می‌دهند و حضور وی می‌تواند برنامه‌های جدیدی برای شهر به همراه داشته باشد.

به گزارش فارس، کاندیدا شدن ناگهانی «پیشگر» در جلسه گذشته انتخاب هیأت رئیسه شورای شهر رشت موجب ترک جلسه کردن هفت نفر از اعضای این شورا شد.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار