یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ Sunday, 24 June , 2018
شهریور ۱۶, ۱۳۹۵ کد خبر : 51976 خبر ها

مسؤولیت اعضای غایب شورای شهر رشت سلب می‌شود

مسؤولیت اعضای غایب شورای شهر رشت سلب می‌شود

گیلانیان : عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: غیبت مداوم و بدون دلیل اعضای شورای شهر رشت در جلسه هیأت رئیسه این شورا طبق قانون موجب سلب مسؤولیت از آنها می‌شود.

محمدحسین واثق کارگرنیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به لغو پنج جلسه انتخاب هیأت رئیسه توسط اعضای این شورا اظهار کرد: اعضای شورا برای خدمت به مردم انتخاب شدند و نباید موضوعات شخصی را به منافع شهر و شهروندان ترجیح دهند.

وی ادامه داد: اختلاف دو گروه اقلیت و اکثریت شورا برای ریاست شورا بوده و اعضای شورایی که در جریان انتخاب هیأت رئیسه در گروه اقلیت هستند در جلسات حضور پیدا نمی‌کنند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه مردم به ما رأی دادند تا خدمت کنیم، گفت: مردم به ما رأی ندادند که به خاطر منافع شخصی کار شهر و شهروندان را روی زمین بگذاریم.

وی اضافه کرد: چه در تصدی ریاست و یا به عنوان یک عضو عادی شورا می‌توان فعالیت و خدمت کرد و همه اعضای شورا باید تنها به توسعه و تعالی شهر بیندیشند و ریاست شورا تنها حجم کاری فرد را افزایش می‌دهد.

به گفته واثق‌کارگرنیا، اگر فردی تنها انگیزه‌اش خدمت باشد تفاوتی نمی‌کند رئیس باشد یا به عنوان عضو شورا فعالیت کند.

وی ادامه داد: تاکنون سه جلسه انتخاب هیأت رئیسه شورا بدون دلیل لغو شده است و اگر اعضای غایب به این روند ادامه دهند براساس قانون از آنها سلب مسؤولیت می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت افزود: اگر این اتفاق بیفتد با توجه به اینکه ۹ نفر از اعضا در جلسات حضور پیدا می‌کنند بابت ۶ عضو غایب باید از اعضای علی‌البدل استفاده کرد.

وی با حمایت از کاندیدا شدن فرانک پیشگر در سمت ریاست شورای رشت یادآور شد: بانوان نیمی از جمعیت کشور و استان را تشکیل می‌دهند و حضور وی می‌تواند برنامه‌های جدیدی برای شهر به همراه داشته باشد.

به گزارش فارس، کاندیدا شدن ناگهانی «پیشگر» در جلسه گذشته انتخاب هیأت رئیسه شورای شهر رشت موجب ترک جلسه کردن هفت نفر از اعضای این شورا شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش