گیلانیان
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ Thursday, 9 July , 2020
آگوست 30, 2019 کد خبر : 74755 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

امام جمعه رشت :

مسئولان با تکیه بر توان داخلی و نسل جوان مشکلات کشور را حل کنند

مسئولان با تکیه بر توان داخلی و نسل جوان مشکلات کشور را حل کنند

گیلانیان : امام جمعه رشت با تأکید بر لزوم توجه مسئولان به حوزه کارآفرینی، گفت: مسئولان با تکیه بر توان داخلی و نسل جوان مشکلات کشور را حل کنند.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلای امام خمینی (ره) رشت با اشاره به سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر به دست منافقین کوردل، گفت: در هیچ کجای دنیا به اندازه ایران شاهد ترور مسئولان بلند پایه نبوده ایم.

وی با بیان اینکه به رغم وجود همه مشکلات مردم همیشه و در صحنه‌های حساس پشتیبان انقلاب، رهبری و آرمان‌های نظام بوده اند، افزود: ملت ایران با ایستادگی خود زمینه ساز خنثی شدن توطئه‌ها دشمنان شده‌اند.

امام جمعه رشت در ادامه همچنین با اشاره به فرارسیدن دهه محرم و هفته امر به معروف و نهی از منکر، گفت: مردم باید در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر مشارکت کنند.

وی به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر نیز اشاره و بیان کرد: در مقابل امر به معروف و نهی از منکر همه کارها برای خداوند متعال بسیار کوچک و ناچیز است، باید مردم را به سمت نیکی‌ها دعوت کرده و از انجام بدی‌ها دور کنیم.

آیت الله فلاحتی با تأکید بر لزوم احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل عدم توجه به این فریضه الهی امروز شاهد بروز بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی در سطح جامعه هستیم.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب امر به معروف و نهی از منکر را به دو بخش لسانی و عملی تقسیم کرده‌اند، ادامه داد: بخش لسانی این فریضه‌ الهی بر عهده مردم و بخش عملی آن بر عهده دولت است که متاسفانه در سال‌های گذشته شاهد غفلت دولت در این زمینه بوده‌ایم.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه مسئولان باید در حوزه کارآفرینی تلاش بیشتری انجام دهند، گفت: جوانان ایرانی توانمندی و ظرفیت بسیاری برای کارآفرینی دارند که باید با برنامه‌ریزی  دقیق و مناسب از این ظرفیت برای اشتغالزایی استفاده شود.

وی با بیان اینکه وضعیت پسماند در سراوان اسفناک است، افزود: دیدن چنین منظره زشت و نازیبایی در استان گیلان مایه تاسف است چرا که انبار ۱۰۰متری از این زباله‌های شهروندان در منطقه سراوان وجود دارد که آسیب های فراوان شهری و استانی برای مردم این منطقه به دنبال داشته است.

آیت الله فلاحتی با اشاره به سالروز تصویب بانکداری بدون ربا با بیان اینکه نباید به اقتصاد غربی تکیه کنیم، ادامه داد: دنیا می‌داند که قوانین اسلامی ظرفیت بالایی برای برنامه‌ریزی در زمینه اقتصادی دارد لذا باید قوانین اسلامی در بانکداری هر سریع‌تر مشهود شود.

وی همچنین خطاب به مسئولین گفت نباید به غربی‌ها و اروپاییان اعتماد کنیم باید با تکیه بر توان داخلی به ویژه جوانان حوزه و دانشگاه و مشکلات داخلی را برطرف کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

گیلان جزو پنج استان برتر کشور در حوزه رسانه است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان :

گیلان جزو پنج استان برتر کشور در حوزه رسانه است

بستری ۴ گیلانی مبتلا به تب کریمه کنگو/ این بیماری برای انسان کشندگی دارد

هشدار سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

بستری ۴ گیلانی مبتلا به تب کریمه کنگو/ این بیماری برای انسان کشندگی دارد

وزارت خارجه برای برگرداندن ارزهای بلوکه شده ورود کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس :

وزارت خارجه برای برگرداندن ارزهای بلوکه شده ورود کند