گیلانیان
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ Monday, 1 March , 2021
دسامبر 9, 2020 کد خبر : 80530 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده ولی‌فقیه در گیلان :

مسئولان برای رفع مشکلات اقتصادی مردم چاره‌اندیشی کنند

مسئولان برای رفع مشکلات اقتصادی مردم چاره‌اندیشی کنند

گیلانیان : نماینده ولی‌فقیه در گیلان خواستار تصمیم جهادی مسئولان برای رفع مشکلات اقتصادی مردم شد و گفت: مردم باید نتیجه تصمیم‌گیری مسئولان را در جامعه مشاهده کنند.

آیت‌الله فلاحتی ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات اقتصادی استان که با حضور استاندار و دیگر متولیان اقتصادی گیلان و همچنین دادستان مرکز گیلان برگزار شد اظهار داشت: دولت برای رفع معضل اقتصادی به‌وجود آمده در بازار بسیاری از امور در استان‌ها را به استانداران واگذار کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به تلاش مسئولان در برطرف کردن مشکلات جامعه گفت: درآمد ماهیانه بیشتر مردم ۲ تا ۳ میلیون تومان است و اگر قرار باشد تعطیلی‌ها به دلیل شرایط کرونایی ادامه پیدا کند باید مسئولان در این زمینه ورود قاطعانه داشته باشند و نسبت به مسائل اقتصادی مردم تدابیری اتخاذ کنند.

وی به وضعیت گوشت مرغ، روغن، آرد و سیمان در بازار گیلان اشاره کرد و یادآور شد: روغن در بازار گیلان کمیاب شده و پیدا نمی‌شود در حالی که روزانه ۴۵۰ تن گوشت مرغ در گیلان تولید می‌شود که ۲۵۰ تن آن مصرف استان است و بقیه به تهران صادر می‌شود.

آیت‌الله فلاحتی مشکلات تولیدکنندگان، اختلال در شبکه توزیع و احتکار دلالان و افزایش نهاد‌ها را از عوامل گرانی گوشت مرغ در بازار دانست و عنوان کرد: برخی از آشفتگی بازار سو استفاده می‌کنند بنابراین نظارت‌ها باید به صورت حضوری و میدانی انجام گیرد.

امام جمعه رشت خواستار تشدید نظارت‌ها در روند تولید و توزیع ارزاق عمومی مردم شد و بیان کرد: تشدید نظارت‌ها از راه‌های جلوگیری از افزایش نرخ کالا در بازار هستند و تولید‌کنندگان و توزیع‌کنندگان باید کالا را شناسنامه‌دار کنند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه متولیان مربوطه متخلفان اقتصادی را به دستگاه قضا معرفی کنند افزود: اطلاع رسانی فعالیت‌های انجام شده توسط مسئولان موجب می‌شود تا تولید‌کنندگان و توزیع‌کنندگان بدانند که نطارت‌ها سختگیرانه است و دستگاه قضا برای رسیدگی به این تخلفات آمادگی لازم را دارد.

وی جلوگیری از عرضه نهاد‌ه‌های دامی در بازار آزاد را از راهکار‌های جلوگیری از افزایش قیمت‌ها دانست و خاطرنشان کرد: رصد مردم و شبکه‌های مجازی از دیگر راهکار‌ها محسوب می‌شود و مردم هرجا احتکار را مشاهده کردند به دستگاه قضا اطلاع دهند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان بیان کرد: راهکار مقابله با تبانی دلالان نظارت‌ سخت است بنابراین سازمان صمت، تعزیزات حکومتی، جهاد کشاورزی و سایر نهادهای مربوطه باید تشدید نظارت داشته باشند و کسی که بخواهد نظام اقتصادی در جامعه دینی را مختل کند باید مجازات شود.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه همیشه حق با مردم است افزود: مردم ولی‌نعمت ما هستند بنابراین نگران مردم کوچه و بازار و روستاهای دور و نزدیک هستم که هر روز از خواب بیدار می‌شوند و با گرانی ارزاق عمومی مواجه هستند؛ درست است که دلیل بخشی از مشکلات مربوط به تحریم است اما مسئولان نیز باید در میدان عمل پاسخگوی مردم باشند.

ارسلان زارع استاندار گیلان نیز در این جلسه با قدردانی از دغدغه آیت‌الله فلاحتی نسبت به مشکلات مردم گفت: همدلی و وفاق بین همه نمایندگان نظام در گیلان یکی از مولفه‌های تاثیرگذار است و جلسه‌های تنظیم بازار به طور مستمر در استان گیلان رصد می‌شود.

سیدمهدی فلاح‌میری دادستان مرکز گیلان نیز در این جلسه با اشاره به شرایط جنگ اقتصادی در کشور اشاره کرد و گفت: کسی که در شرایط جنگ اقتصادی برای ارزاق مردم موانع ایجاد می‌کند احتکار محسوب می‌شود و صلاحیت رسیدگی به آن بر عهده دستگاه قضا است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری:

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی :

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت